ღAllgirlsღ
Biografie Tokio Hotel 2dqrp7m
Hey , inca nu te-ai inregistrat ? Acum este timpul sa faci acest lucru ! Apasa pe butonul Register , completeaza informatiile si fa parte din site-ul Allgirls . Daca te inregistrezi ai acces la inca cateva categorii speciale si cateva pagini .
ღAllgirlsღ
Biografie Tokio Hotel 2dqrp7m
Hey , inca nu te-ai inregistrat ? Acum este timpul sa faci acest lucru ! Apasa pe butonul Register , completeaza informatiile si fa parte din site-ul Allgirls . Daca te inregistrezi ai acces la inca cateva categorii speciale si cateva pagini .
ღAllgirlsღ
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
ÎnregistrareÎnregistrare  AcasaAcasa  NewsNews  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ConectareConectare  AffilieriAffilieri  

 

 Biografie Tokio Hotel

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 26
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Biografie Tokio Hotel Empty
MesajSubiect: Biografie Tokio Hotel   Biografie Tokio Hotel EmptyJoi Aug 05, 2010 1:19 am

Povestea Tokio Hotel s-a construit in jurul gemenilor Bill si Tom Kaulitz, nascuti pe 1 septembrie 1989. Cei doi au inceput sa cante de la varsta de 9 ani.
In 2001, dupa un concert sustinut in orasul natal, cei doi gemeni i-au intalnit pe Gustav si pe Georg. Asa s-a format trupa Devilish. Doi ani mai tarziu, producatorul Peter Hoffmann i-a ajutat sa semneze cu Universal Music, insa sub numele de Tokio Hotel.

Inca de la primul single, alegerea lui Hoffmann s-a dovedit a fi un succes, "Durch den Monsum" ocupand locul 1 in topurile din Germania si Austria. Dupa lansarea albumului "Schrei" in septembrie 2005, au urmat alte trei single-uri de nr. 1: "Schrei", "Rette mich" si Der letzte Tag".

Odata cu succesul Tokio Hotel au aparut si criticile. Majoritatea au fost tintite asupra imaginii androgine a fratilor Kaulitz, dar mai ales la adresa imaginii lui Bill. Frizura ciudata, vestimentatie ambigua, farduri, unghii date cu oja... O imagine asemanatoare cu cea a lui Brian Molko de la Placebo.

Alti critici i-au acuzat pe producatori ca scot bani de pe urma unor pusti imaturi. Cu toate acestea, popularitatea Tokio Hotel a crescut si mai mult, chiar daca vocea lui Bill a inceput sa se schimbe, generand astfel relansarea albumului "Schrei".

Orice s-ar spune, pustii din Magdeburg au dat lovitura pe piata muzicala. Iar albumul "Zimmer 483" nu va fi altceva decat o continuare a unui debut fulminant.
Sus In jos
Dark Angel
Ťhέ βεśŧ
Ťhέ βεśŧ
Dark Angel


Numarul mesajelor : 2798
Varsta : 26
Location : Foru-girls
Bani : 838
Data de inscriere : 06/11/2010

Biografie Tokio Hotel Empty
MesajSubiect: Re: Biografie Tokio Hotel   Biografie Tokio Hotel EmptyVin Apr 01, 2011 5:20 am

Cat de cat imi place de ei.
Sus In jos
Locust
Śŧąŕŧëř
Śŧąŕŧëř
Locust


Numarul mesajelor : 247
Varsta : 26
Bani : 189
Data de inscriere : 10/01/2012

Biografie Tokio Hotel Empty
MesajSubiect: Re: Biografie Tokio Hotel   Biografie Tokio Hotel EmptyLun Ian 30, 2012 9:14 am

Este trupa mea preferată.
Sus In jos
Electra :3
ßõþöç
ßõþöç
Electra :3


Numarul mesajelor : 33
Varsta : 27
Location : Potato World <3
Bani : 37
Data de inscriere : 07/07/2012

Biografie Tokio Hotel Empty
MesajSubiect: Re: Biografie Tokio Hotel   Biografie Tokio Hotel EmptyDum Iul 08, 2012 7:22 am

Jesus man. Deci ori cat ar trece anii TH tot cantareti buni sunt.
Inca imi plac foarte mult.
I love you Tom <3 rade cu lacrimi
Sus In jos
Continut sponsorizat





Biografie Tokio Hotel Empty
MesajSubiect: Re: Biografie Tokio Hotel   Biografie Tokio Hotel Empty

Sus In jos
 
Biografie Tokio Hotel
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Biografie - Jay-z
» Biografie Jay-Z
» Biografie Ke$ha
» Biografie Example
» Biografie Take That

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ღAllgirlsღ :: Forum II :: Muzica :: Biografiile vedetelor-
Mergi direct la:  
Forumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente