ღAllgirlsღ
Biografie An Cafe 2dqrp7m
Hey , inca nu te-ai inregistrat ? Acum este timpul sa faci acest lucru ! Apasa pe butonul Register , completeaza informatiile si fa parte din site-ul Allgirls . Daca te inregistrezi ai acces la inca cateva categorii speciale si cateva pagini .
ღAllgirlsღ
Biografie An Cafe 2dqrp7m
Hey , inca nu te-ai inregistrat ? Acum este timpul sa faci acest lucru ! Apasa pe butonul Register , completeaza informatiile si fa parte din site-ul Allgirls . Daca te inregistrezi ai acces la inca cateva categorii speciale si cateva pagini .
ღAllgirlsღ
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
ÎnregistrareÎnregistrare  AcasaAcasa  NewsNews  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ConectareConectare  AffilieriAffilieri  

 

 Biografie An Cafe

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Minnism
M○ðëŗåŧōŕ
M○ðëŗåŧōŕ
Minnism


Numarul mesajelor : 967
Varsta : 29
Location : Eforie Sud
Bani : 513
Data de inscriere : 17/01/2010

Biografie An Cafe Empty
MesajSubiect: Biografie An Cafe   Biografie An Cafe EmptyJoi Aug 19, 2010 8:06 pm

An Cafe (sau Antic Cafe) (アンティック-珈琲店-, Antikku kafe) este o formatie rock japoneza care s-a fomat in 2003 si au semnat sunb o companie independenta,Loop Ash.Ei se descriu ca fiind o trupa oshare kei.In decursul anilor de activitate,formatia a scos 5 albume si 3 EPs.Pe 1 septembrie 2009,formatia a anuntat ca vor anula activitatile formatiei,vor lua o pauza.

An Cafe a fost formata in 2003 de vocalistul Miku,chitaristul Bou si basistul Kanon.Chiar daca formatia nu avea un tobosar,ei au inceput sa cante la diverse evenimente.Mai tarziu,Teruki li s-a alaturat in trupa.
Ultima performanta cu Bou a fost pe 30 aprilie 2007,şi a fost Featured într-un DVD.După ce Bou a parasit trupa, doi noi membri au fost anunţati: Takuya(chitarist) si Yuuki(keyboard).Primul lor single in noua formula avea sa se numeasca "Kakusei Heroism".La sfârşitul anului 2007, An Cafe a anunţat primul lor turneu în străinătate, care a avut loc în Europa în 2008.

[i]Members:[i]
* Miku (みく?) – Voce(2003-2010)
* Takuya (タクヤ?) – Chitara (2007-2010)
* Kanon (カノン?) – Bass (2003-2010)
* Yu-ki (ゆうき, Yūki) – Keyboard (2007-2010)
* Teruki (輝喜?) – Tobe (2003-2010)

Former Members

* Bou (坊) - Chitara (2003–2007)

Albums

* Shikisai Moment (色彩モーメント, 9 noiembrie, 2005)
* Magnya Carta (マグニャカルタ, 29 noiembrie, 2006)
* Gokutama Rock Cafe (極魂ROCK CAFE, 9 aprilie, 2008)
* BB Parallel World (9 septembrie, 2009)
* AN CAFE BEST ALBUM (9 decembrie, 2009)

EPs

* Amedama Rock (飴玉ロック, 23 februarie, 2005)
* Ko Akuma Usagi no Koibumi to Machine Gun EP (小悪魔USAGIの恋文とマシンガンe.p., 29 octombrie, 2008)
* Harajuku Dance Rock (13 martie, 2009)


Sursa:Wikipedia
Traducere si adaptare: DJ ChooP a.k.a ChooPilix

*Sper ca este bine ^^ o sa mai pun pe parcurs.Sunt prea multe de zis.
Sus In jos
Barbie :*
M○ðëŗåŧōŕ
M○ðëŗåŧōŕ
Barbie :*


Numarul mesajelor : 4511
Varsta : 29
Location : ---
Bani : 1818
Data de inscriere : 15/11/2009

Biografie An Cafe Empty
MesajSubiect: Re: Biografie An Cafe   Biografie An Cafe EmptyJoi Aug 19, 2010 11:39 pm

Mersi muuult

dar de ce a parasit Bou formatia?
Sus In jos
Minnism
M○ðëŗåŧōŕ
M○ðëŗåŧōŕ
Minnism


Numarul mesajelor : 967
Varsta : 29
Location : Eforie Sud
Bani : 513
Data de inscriere : 17/01/2010

Biografie An Cafe Empty
MesajSubiect: Re: Biografie An Cafe   Biografie An Cafe EmptyVin Aug 20, 2010 1:58 am

Oh nu ai pentru ce

Stai sa-mi aduc aminte...din cauza problemelor de sanatate a mamei lui? Daca gresesc sa ma corecteze cineva
Sus In jos
Barbie :*
M○ðëŗåŧōŕ
M○ðëŗåŧōŕ
Barbie :*


Numarul mesajelor : 4511
Varsta : 29
Location : ---
Bani : 1818
Data de inscriere : 15/11/2009

Biografie An Cafe Empty
MesajSubiect: Re: Biografie An Cafe   Biografie An Cafe EmptyVin Aug 20, 2010 7:04 am

Eu am auzit mai multe variante
1 trebuie sa isi termine scoala
2 parinti lui nu l-au mai lasat sa cante
3 trebuia sa isi faca armata
4 trebuie sa isi ingrijeasca mama bolnava
5 simtea ca toti membri formatiei ii ascund ceva

Deci nu stiu care e cea corecta. M-am uitat pe youtube la concertul cand isi luau ramas bun de la Bou si toti membri formatiei plangeau
Sus In jos
Minnism
M○ðëŗåŧōŕ
M○ðëŗåŧōŕ
Minnism


Numarul mesajelor : 967
Varsta : 29
Location : Eforie Sud
Bani : 513
Data de inscriere : 17/01/2010

Biografie An Cafe Empty
MesajSubiect: Re: Biografie An Cafe   Biografie An Cafe EmptySam Aug 21, 2010 10:30 pm

Eu stiu decat de varianta 4
Sus In jos
Barbie :*
M○ðëŗåŧōŕ
M○ðëŗåŧōŕ
Barbie :*


Numarul mesajelor : 4511
Varsta : 29
Location : ---
Bani : 1818
Data de inscriere : 15/11/2009

Biografie An Cafe Empty
MesajSubiect: Re: Biografie An Cafe   Biografie An Cafe EmptyDum Aug 22, 2010 8:29 am

Poate suna ciudat,dar eu,Bou,pe data de 30 aprilie,la acest concert,m-am hotarat sa parasesc formatia An Cafe.
De mult timp ma urmareste un gand caruia ma simt obligat sa-i raspund.In ultimul timp acest gand imi ocupa tot mai mult loc in inima,cat de mult nu m-as fi straduit sa ma impotrivesc.
Insa cu cat mai mult timp trecea si cat mai multe concerte aveam,eu imi dadeam seama ca mint tot mai mult si mai mult membrilor formatiei.Daca asta avea sa continue,eu le pricinuiam doar neplaceri,de aceea ma-m hotarat sa ma sfatuiesc cu ei.Si hotararea mea e bazata pe dialogul de multe ore cu membrii formatiei Antic Cafe.
Desigur,eu iubesc la fel de mult ca inainte formatia si pe fanii ei.
Acum eu nu pot sa explic clar ce vreau sa fac mai departe,asta va lua putin timp.
Si eu ma simt vinovat fata de fanii care ma sustineau si-mi erau alaturi tot acest timp.
Hotaraea mea nu e in nici un caz un pas in urma.
Vreau sa ma indrept inainte,impreuna cu sperantele mele la viitor.
Astazi,eu vreau sa fiu la vedere cat mai mult.
Deci,hai sa zicem "Sayonara" cu un zambet?

Euc am gasit asta pe un forum
Sus In jos
Continut sponsorizat





Biografie An Cafe Empty
MesajSubiect: Re: Biografie An Cafe   Biografie An Cafe Empty

Sus In jos
 
Biografie An Cafe
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Biografie Jay-Z
» Biografie Ke$ha
» Biografie Example
» Biografie Take That
» Biografie - Jay-z

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ღAllgirlsღ :: Forum II :: Muzica :: Biografiile vedetelor-
Mergi direct la:  
Creeaza un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente