ღAllgirlsღ
Atelierul de desen - Pagina 3 2dqrp7m
Hey , inca nu te-ai inregistrat ? Acum este timpul sa faci acest lucru ! Apasa pe butonul Register , completeaza informatiile si fa parte din site-ul Allgirls . Daca te inregistrezi ai acces la inca cateva categorii speciale si cateva pagini .
ღAllgirlsღ
Atelierul de desen - Pagina 3 2dqrp7m
Hey , inca nu te-ai inregistrat ? Acum este timpul sa faci acest lucru ! Apasa pe butonul Register , completeaza informatiile si fa parte din site-ul Allgirls . Daca te inregistrezi ai acces la inca cateva categorii speciale si cateva pagini .
ღAllgirlsღ
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
ÎnregistrareÎnregistrare  AcasaAcasa  NewsNews  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ConectareConectare  AffilieriAffilieri  

 

 Atelierul de desen

In jos 
5 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 25
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Atelierul de desen - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Atelierul de desen   Atelierul de desen - Pagina 3 EmptyDum Mai 01, 2011 9:48 pm

Rezumarea primului mesaj :

Chiulesc de la ultimele doua ore si nu ma duc la fumat , ca ceilalti colegi , ci ma asez la o masa in atelierul de desen . Imi asez plansa pe masa , imi scot gouache-le , pensulele si ma apuc sa fac detaliile la desenul meu .
Sus In jos

AutorMesaj
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 25
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Atelierul de desen - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen - Pagina 3 EmptyMar Mai 24, 2011 9:34 am

Mie imi place albastrul , si cred ca se vede , imi indrept privirea spre bluza mea albastra cu un ursulet pe ea , negru si gri .
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 37
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Atelierul de desen - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen - Pagina 3 EmptyMier Mai 25, 2011 5:53 am

-Hai sa mai schimbam subiectul. Spun eu plictisita.


Ultima editare efectuata de catre Sanara in Joi Mai 26, 2011 7:05 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Dark Angel
Ťhέ βεśŧ
Ťhέ βεśŧ
Dark Angel


Numarul mesajelor : 2798
Varsta : 25
Location : Foru-girls
Bani : 838
Data de inscriere : 06/11/2010

Atelierul de desen - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen - Pagina 3 EmptyMier Mai 25, 2011 6:43 am

Intru in atelier pentru a lasa o plansa de-a varei mele cand dau peste cineva:
-Oh..mii de scuze.. .
Sus In jos
Ony♫Baby♥Angel◕‿◕
ßõþöç
ßõþöç
Ony♫Baby♥Angel◕‿◕


Numarul mesajelor : 44
Varsta : 26
Location : ..in lumea copilariei..
Bani : 49
Data de inscriere : 29/04/2011

Atelierul de desen - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen - Pagina 3 EmptyJoi Mai 26, 2011 2:36 am

-Nu face nimic, eu sunt neatenta.
-Eu sunt Jess, spun eu uitandu-ma la o fata destul de draguta.
Sus In jos
Dark Angel
Ťhέ βεśŧ
Ťhέ βεśŧ
Dark Angel


Numarul mesajelor : 2798
Varsta : 25
Location : Foru-girls
Bani : 838
Data de inscriere : 06/11/2010

Atelierul de desen - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen - Pagina 3 EmptyJoi Mai 26, 2011 4:51 am

Lilly. Ii raspund fetei peste care dadusem.
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 25
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Atelierul de desen - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen - Pagina 3 EmptyJoi Mai 26, 2011 6:05 am

- Bun venit in atelier , Lily . Esti noua pe aici ?
Las desenul cu totul jos si ma uit spre fata .
Sus In jos
Dark Angel
Ťhέ βεśŧ
Ťhέ βεśŧ
Dark Angel


Numarul mesajelor : 2798
Varsta : 25
Location : Foru-girls
Bani : 838
Data de inscriere : 06/11/2010

Atelierul de desen - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen - Pagina 3 EmptyJoi Mai 26, 2011 6:07 am

Oh..sunt in trecere...am venit sa las o plansa de-a varemii.
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 37
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Atelierul de desen - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen - Pagina 3 EmptyJoi Mai 26, 2011 7:07 am

-Pot sa o iau eu? Oricum eu am cheia de la sertarul catedrei.
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 25
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Atelierul de desen - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen - Pagina 3 EmptyVin Mai 27, 2011 11:39 pm

- A , salut Lily . Nu vrei sa mai petreci timp cu noi dupa ce aseaza Sanara plansa ?
Ii zambesc si ii fac semn sa se aseze langa mine .
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 37
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Atelierul de desen - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen - Pagina 3 EmptySam Mai 28, 2011 8:45 am

Asez plansa in dulapul de la catedra, dupa care imi asez si plansa mea si incui sertarul.


Ultima editare efectuata de catre Sanara in Dum Mai 29, 2011 10:27 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 25
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Atelierul de desen - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen - Pagina 3 EmptySam Mai 28, 2011 10:11 pm

Arunc o ultima privire desenului meu si apoi ma uit la Sanara , care tocmai asezase plansa .
- Lily , poti sa stai langa mine daca vrei .
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 37
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Atelierul de desen - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen - Pagina 3 EmptyDum Mai 29, 2011 10:34 pm

-Si ce veti sa facem? Eu as avea cteva idei. In dulapul din clasa sunt ascunse diverse lucruri confiscate de profesoara. Adica tabla de sah, mnge si palete pentru tenis de masa, carti de joc, etc.
Sau uite o alta idee. Sunt mai multe planse in dulap apartinand mai multor elevi din mai multe clase care fac desenul aici in atelier. Ce ar fi sa le transform in tablouri sa facem un mini muzeu iar voi sa fiti comisia criticilor de arta? A-ti putea comenta intr-un mic referat fiecare opera de arta, si apoi sa ii lasam profesoarei si un astfel de referat. Poate ne alegem cu niste note bune.
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 25
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Atelierul de desen - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen - Pagina 3 EmptyMar Mai 31, 2011 9:22 am

- Aleg prima varianta . Nu am chef acum de referate & stuff . Vreau doar sa ma relaxez pentru ca aproape se termina scoala si oricum nu mai am chef momentan de desen ..
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 37
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Atelierul de desen - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen - Pagina 3 EmptyMar Mai 31, 2011 9:41 am

-Bine. Atunci eu aleg sa jucam tenis de masa. Masa fiind catedra. Si poate cu putin "noroc" spargem vreun geam. Spun eu chicotind.


Ultima editare efectuata de catre Sanara in Vin Iun 03, 2011 8:17 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 25
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Atelierul de desen - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen - Pagina 3 EmptyVin Iun 03, 2011 6:56 am

- Sigur o sa avem noroc . Daca totul nu avem , poate o sa fac eu intentionat acest lucru , pentru ca-mi place s-o oftic pe profa . Oricum nu-mi face nimic .
Ma asez la un capat al mesei .
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 37
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Atelierul de desen - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen - Pagina 3 EmptyVin Iun 03, 2011 8:19 pm

Ma asez si eu la celalat capat al mesei. Iau in mana o paleta.

OOC: la tenisul de camp paleta se numeste racheta. Denumirea e valabila si la tenisul de masa sau la tenisul de masa i se spune paleta?
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 25
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Atelierul de desen - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen - Pagina 3 EmptySam Iun 04, 2011 11:22 pm

Iau si eu o paleta in mana si le intreb pe celalalte :
- Inafara de mine si Sanara , cine mai joaca ? Am putea face un joc intre noi 2 , cine ajunge prima la 10 puncte joaca cu Lily sau cu cealalta fata . Ar fi interesant sa facem un fel de campionat .

OOC : Nu stiu , dar presupun ca se zice paleta ..
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 37
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Atelierul de desen - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen - Pagina 3 EmptyDum Iun 05, 2011 12:15 am

-O idee destul de buna. Spun eu zambind.
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 25
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Atelierul de desen - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen - Pagina 3 EmptyLun Iun 06, 2011 5:40 am

Vreau sa pasez mingea Sanarei , cand o scap pe jos deoarece se deschide usa . Ma uit spre ea si nu vad pe nimeni .
- Cine e ? intreb eu si ma indrept spre usa .
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 37
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Atelierul de desen - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen - Pagina 3 EmptyLun Iun 06, 2011 6:07 am

-O fi vreo fantoma sau posibil o alta zana care incearca sa ne faca farse.
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 25
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Atelierul de desen - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen - Pagina 3 EmptyLun Iun 06, 2011 10:01 pm

- Fantoma , de ce sa bantuie o fantoma o scoala . Sper si cred ca nu a murit nimeni aici .
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 37
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Atelierul de desen - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen - Pagina 3 EmptyLun Iun 06, 2011 10:51 pm

-Katrina, tu esti? intreb eu, sperand sa fie sora mea care vroia sa ne faca o farsa.


Ultima editare efectuata de catre Sanara in Joi Iun 09, 2011 5:49 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 25
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Atelierul de desen - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen - Pagina 3 EmptyJoi Iun 09, 2011 5:09 am

- Nu cred ca e ea .
Aud o bubuitura in spatele meu , cum cineva ar fi mers un pas pe niste papuci cu toc cui .
- Cine e ?
Sus In jos
Catherine
ßõþöç
ßõþöç
Catherine


Numarul mesajelor : 60
Varsta : 26
Bani : 76
Data de inscriere : 05/06/2011

Atelierul de desen - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen - Pagina 3 EmptyJoi Iun 09, 2011 5:36 am

Bun. Realmente, tocurile nu sunt cea mai grozava solutie pentru a te inalta cu doi centimetri. Ofta lung si mai facu un pas. Sunetul strident facut de pantofii cumparati de mama sa o exaspera. De ce sa ii cumpere pantofi?!? Multumi Domnului ca nu s-a impiedicat pe la festivitatea de premiera a scolii de elfi Andora. Atat i-ar mai fi lipsit, sa cada si sa se pateze.
Isi aranja sarafanul negru, mulat din..dintr-un material, habar n-avea ce e de fapt. Era in regula daca arata bine in el. Mai ofta scurt, cautand din priviri atelierul de desen. Avea si o geanta mare cu ea unde erau toate cele necesare petrecerii a catorva ore chinuindu-si talentul. Nu ca n-ar avea talent la desen.
Bun, acum realiza ca daca ar fi trecut pe acasa sa se schimbe nu ar fi fost ceva rau. Se descalta si incepu sa mearga in picioarele goale, privind usile. Biologie, Informatica...Desen!
" Multumesc, ca te-ai milogit de mine Doamne, sa nu cutreier a prost!"
Intra inauntru si observa doua fete care se uitau la ea, de parca ar fi stiut ca vine. Asa de galagioasa era? Abia apoi observa ca cele doua jucau tenis de masa. Isi aseza parul albastru dupa urechi si incerca sa se prezinte. Saptamana asta era o feerie. Se prezentase mai tot timpul si invatase sa se imprieteneasca. Sa iesi in lume nu e chiar asa de rau...
- Eu sunt Wivi, am venit fiindca mi-ar placea sa desenez. Incantata dee...Selena?!?
Fata ramase uimita. Chiar nu se astepta sa o intalneasca taman pe zana. Apoi observa ca erau si doua Vieti-Scurte pe acolo.
- Si voi sunteti...? intreba ea, curioasa.
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 37
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Atelierul de desen - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen - Pagina 3 EmptyJoi Iun 09, 2011 5:54 am

-De fapt eu sunt Sanara. Selene e una din matusile mele iar Selena e zeita lunii si totodata si prieena matusilor mele. Sper ca pe viitor sa nu mai confunzi numele noastre. Spun zambind.
Apoi asteptam sa se prezinte si cele 2 vieti scurte.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Atelierul de desen - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen - Pagina 3 Empty

Sus In jos
 
Atelierul de desen
Sus 
Pagina 3 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» [ Desen animat ] Kid vs Kat
» [ Desen animat ] Dexter
» [Desen Animat] Gemenii Cramp
» [ Desen animat ] Spongebob Squarepants
» [ Desen animat ] Curaj , cainele fricos

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ღAllgirlsღ :: Forum II :: RPG :: Scoala Alexandria-
Mergi direct la:  
creează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente