ღAllgirlsღ
Atelierul de desen - Pagina 4 2dqrp7m
Hey , inca nu te-ai inregistrat ? Acum este timpul sa faci acest lucru ! Apasa pe butonul Register , completeaza informatiile si fa parte din site-ul Allgirls . Daca te inregistrezi ai acces la inca cateva categorii speciale si cateva pagini .
ღAllgirlsღ
Atelierul de desen - Pagina 4 2dqrp7m
Hey , inca nu te-ai inregistrat ? Acum este timpul sa faci acest lucru ! Apasa pe butonul Register , completeaza informatiile si fa parte din site-ul Allgirls . Daca te inregistrezi ai acces la inca cateva categorii speciale si cateva pagini .
ღAllgirlsღ
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
ÎnregistrareÎnregistrare  AcasaAcasa  NewsNews  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ConectareConectare  AffilieriAffilieri  

 

 Atelierul de desen

In jos 
5 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4
AutorMesaj
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 25
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Atelierul de desen - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Atelierul de desen   Atelierul de desen - Pagina 4 EmptyDum Mai 01, 2011 9:48 pm

Rezumarea primului mesaj :

Chiulesc de la ultimele doua ore si nu ma duc la fumat , ca ceilalti colegi , ci ma asez la o masa in atelierul de desen . Imi asez plansa pe masa , imi scot gouache-le , pensulele si ma apuc sa fac detaliile la desenul meu .
Sus In jos

AutorMesaj
Catherine
ßõþöç
ßõþöç
Catherine


Numarul mesajelor : 60
Varsta : 26
Bani : 76
Data de inscriere : 05/06/2011

Atelierul de desen - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen - Pagina 4 EmptyJoi Iun 09, 2011 6:08 am

Wivi o privi incurcata. Selena, Sanara...
- Ooo, da.Imi amintesc. M-am intalnit odata cu ea, dar nu imi amintesc exact unde. Nu stiu de ce am zis Selena, iti zic sincer ca stiam ca esti Sanara...De ce am zis Selena?!? se impacienta elfa. La naiba, unde sunt pastilele? se agita fata. Scormoni prin geanta si intr-un final fata i se insenina. Scoase cutia de MemoPlus si inghizi pastila.
- Yaaami, zambi ea, apoi explica: O pastila de asta ma ajuta sa imi amintesc si sa retin totul pe o perioada indelungata. Cand incurc ceva sau uit ceva e clar ca trebuie sa iau pastila. Din nefericire, in ultima perioada mi se intampla cam des. Eh, imi voi reveni eu.
Pun pastilele la loc si zambesc. Imi scot desenul si ma asez undeva.
- Voi continuati, ignorati-ma. Mi-a venit o idee, cam ce as putea desena.
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 37
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Atelierul de desen - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen - Pagina 4 EmptyJoi Iun 09, 2011 6:14 am

-As putea incerca sa fac o vraja de memorare daca vrei. Dar nu stiu daca va functiona. Daca e vorba de o amnezie iti va trece, daca insa asta iti e scris in persoanlitate, in ADN-ul care iti creeaza personalitatea, vraja nu va functiona.
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 25
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Atelierul de desen - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen - Pagina 4 EmptyJoi Iun 09, 2011 6:18 am

- Eu sunt Alice , pai .. acum nu prea poti sa desenezi . S`au auzit niste zgomote destul de ciudate adineori si ne`a intrerupt jocul .
Ma uit pe geam , iar fereastra se deschide .
- E pe undeva curent sau .. ?
Ma opresc deoarece vreau sa vad ce reactie au celelalte fete .
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 37
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Atelierul de desen - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen - Pagina 4 EmptyJoi Iun 09, 2011 6:25 am

Ei bine, daca e o fantoma cred ca am remediul exact. Spun eu si fac sa imi apara in mana o sticla cat o sticla de lapte si o pun pe o banca apoi fac sa ii apara in mana o harpa de aur cu corzile de aur. Ma asez pe podea in pozitia Lotus cu fata la sticla, inchid ochii concentrandu-ma si cantand la harpa. Cu toate ca aveam ochii inchisi cantam destul de frumos, asta fiindca stiam pe de rost corzile si notele.
Melodia mea ar fi trebuit sa o faca pe fantoma sa ia forma unui abur si sa intre in sticla.
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 25
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Atelierul de desen - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen - Pagina 4 EmptyJoi Iun 09, 2011 9:07 am

O privesc pe Sanara mirata , deoarece este prima oara cand vad pe cineva facand asemenea gesturi . Ma rog in sinea mea ca ritualul sa o alunge pe fantoma , care s-ar putea sa fie violenta .
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 37
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Atelierul de desen - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen - Pagina 4 EmptyJoi Iun 09, 2011 9:39 am

In scurt timp in clasa fantoma aparu sub forma unui nor gri care intra in sticla si eu ma ridic si pun repede la sticla un dop de pluta. Dopul de pluta era singurul dop care putea tine fantoma inchisa intr-o sticla magica.
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 25
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Atelierul de desen - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen - Pagina 4 EmptyJoi Iun 09, 2011 9:50 am

Ma dau un pas inapoi , apoi mai apropii de sticla in care era inchisa fantoma .
- Si acum , ce putem face cu ea ? Daca am elibera`o in curtea scolii s`ar intoarce inapoi ? Ar fi posibil ca cineva sa fi murit aici cu mult timp inainte de a se construi liceul ? Sau chiar in timpul liceului .. ? Eu cred ca a murit un elev care statea aproape toata ziua in atelier si a fost inchis de femeia de servici ..
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 37
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Atelierul de desen - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen - Pagina 4 EmptyJoi Iun 09, 2011 10:12 am

-Nu e bine sa deschizi o sticla cu fantoma. Fantoma s-ar putea razbuna pe cei care au inchis-o. Sticla cu fantoma ar trebui dusa intr-un cimitir si strecurata intr-o groapa atunci cand preotul face slujba de inmormantare pentru un mort. Astfel slujba devina valabila si pentru fantoma iar fantoma se poate autoelibera din sticla si sa isi caute drumul sprerai sau iad, acolo unde ii este locul.
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 25
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Atelierul de desen - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen - Pagina 4 EmptyJoi Iun 09, 2011 10:14 pm

- Pff , grea treaba . Dar cat putem s`o tinem captiva fara sa se enerveze ? Ea ar putea sparge sticla ? Oare are ceva puteri asupra ei sau isi poate chema un " amic " ca sa o ajute sa scape ?
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 37
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Atelierul de desen - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen - Pagina 4 EmptyVin Iun 10, 2011 5:00 am

-O fantoma inchisa ermetic intr-o sticla magica e lipsita de puteri si nici nu poate comunica cu alte fantome. Sticla e insa dintr-un material incasant sau nu stiu cum se spune. Nu se poate sparge. poi sa o scapi de la etajul 10 ca tot nu se sparge.
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 25
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Atelierul de desen - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen - Pagina 4 EmptyVin Iun 10, 2011 10:01 am

- Atunci e bine . Ma bucur ca nu se infurie , deoarece vreau sa mai fac cateva detalii la desen si sa`l las aici in seara asta , ca sa`l vada profesoara . Dar stai , parca jucam ping-pong . Sanara , nu poti face te rog ca desenul meu sa se termine singur ? Acum nu prea am chef de el ..
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 37
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Atelierul de desen - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen - Pagina 4 EmptyVin Iun 10, 2011 11:21 am

-Ba, da, as putea face. Stai sa imi aduc aminte formula magica.
-Ini mini The weight of this picture is too much to shoulder, so watch me use the eye of the beholder enable Drawing teacher. Hocus Pocus!
De indata ce rosesc asta din mana mea iesira niste scantei ca niste stelute colorate care trecura peste desen si acesta se termina singur si arata exact asa cum ar fi dorit profesoara de desen sa arate desenul.
-Am folosit vraja Ochii Privitorului insa o varianta un pic imbunatatita. Asta inseamna ca vraja are efect doar asupra profei de desen. Cu aceasta vraja sigur vei lua un 10 pe acel desen.
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 25
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Atelierul de desen - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen - Pagina 4 EmptySam Iun 11, 2011 4:41 am

- Mersi mult . Cred ca il va pune si la expozitie . E mai frumos decat credeam c`o sa iasa . Inca o data iti multumesc .
Asez desenul langa celelalte picturi ale colegilor si ma apropii de masa de ping pong spunand :
- Iar acum hai sa trecem la " oile " noastre ..
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 37
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Atelierul de desen - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen - Pagina 4 EmptySam Iun 11, 2011 5:49 am

-Ok. Hai insa sa ne sucim locurile. Voi sta eu cu fat la geam. Asa ca sa sparg eu geamul. Spun ranjind un pic malefic. Desi nu prea imi iesea incercarea respectiva eu fiind o zana buna.
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 25
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Atelierul de desen - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen - Pagina 4 EmptyLun Iun 13, 2011 5:39 am

- Bine , cum zici tu , dar sa stii ca o simpla minge de ping`pong nu poate sparge un geam dublu tip termopan ..
Ma asez in locul Sanarei acceptandu`i propunerea .
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 37
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Atelierul de desen - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen - Pagina 4 EmptyLun Iun 13, 2011 7:28 am

-Daca e lansata de un simplu o sigur ca nu. Daca insa e lovita de catre o zana care isi foloseste puterea maxima, il va sparge.
Acum ma voi pregati. "Sanara Enchantix putere maxima"
In urand aripile mele straluceau de parca ar fi fost date cu un sclipici stralucitor.
-Hai Alice serveste. Spun eu incercand deja sa imi folosesc puterea premonitiei pentru a ghici traiectoia mingiei si ma pregatesc in consecinta stiind deja incotro o va apuca mingea.
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 25
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Atelierul de desen - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen - Pagina 4 EmptyMier Iun 15, 2011 6:34 am

O privesc curioasa pe Sanara , iau mingea cu mana tremuranda si i`o arunc . Aveam o premonitie ca se va intampla ceva rau , dar aveam incredere in Sanara iar gandurile rele mi`au trecut rapid .
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 37
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Atelierul de desen - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen - Pagina 4 EmptyMier Iun 15, 2011 9:00 pm

Duc mana la maxim in spate apoi cu viteza rapida inainte si lovesc mingea. Minga trecu cu 2 mmilimetri pe deasupra paletei lui Alicei i sparse geamul. Si lovi in cap tocmai pe un criminal in serie care se pregatea sa mai faca o victima. Minea venise cu asa o viteza incat asupra capului lui avu acelasi efect ca un glont.
ma uit pe geam.
-Fix la tinta am lovit.
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 25
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Atelierul de desen - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen - Pagina 4 EmptyMier Iun 22, 2011 3:11 am

- Ce tare , spun eu uitandu`ma fascinata pe geam . Criminalul sangera si a cazut pe jos . Continui : Am doar o intrebare : Daca vine politia ... ?
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 37
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Atelierul de desen - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen - Pagina 4 EmptyMier Iun 22, 2011 4:08 am

-E un urmarit general. Poate ca nu ii va interesa mai departe cand or vedea pe cine au descoperit. Iar daca ii va interesa nu cred ca isi vor da seama ce a putut sa arunce o minge asa tare. O explicatie buna ar fi ca un pusti sa o fi scapat din avion. Ar fi singura explicatie credibila. O minge aruncata dintr-un avion care zboara la 10000 metri altitudine poate atinge in cadere libera 300 km la ora iar la impactul cu capul cuiva ar elibera aceeasi forta ca si puterea unei pietre mari aruncata de la etajul 10.
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 25
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Atelierul de desen - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen - Pagina 4 EmptyJoi Iun 23, 2011 1:02 am

- Da , asta e o buna explicatie . Dar alta minge n`avem .
Ma duc sa caut in dulapul cu pensoane poate`poate gasesc una acolo .
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 37
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Atelierul de desen - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen - Pagina 4 EmptyJoi Iun 23, 2011 6:10 am

-Nu cred ca vei gasi acolo. mai degraba gasesti daca te duci la sala de sport si te strecori in camarut profesorului de sport si cauti in dulapul lui. Vei gasi acolo mingi de tenis, mingi de ping pong si fluturasi de badminton.
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 25
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Atelierul de desen - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen - Pagina 4 EmptyDum Iun 26, 2011 1:13 am

- Mersi pentru idee . Dar ce`ar fi sa jucam badminton , n`am mai jucat de mult si mi`a venit pofta acum .
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 37
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Atelierul de desen - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen - Pagina 4 EmptyDum Iun 26, 2011 3:37 am

-Sigur. Sunt incantata de idee.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Atelierul de desen - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen - Pagina 4 Empty

Sus In jos
 
Atelierul de desen
Sus 
Pagina 4 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4
 Subiecte similare
-
» [ Desen animat ] Kid vs Kat
» [ Desen animat ] Dexter
» [Desen Animat] Gemenii Cramp
» [ Desen animat ] Spongebob Squarepants
» [ Desen animat ] Curaj , cainele fricos

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ღAllgirlsღ :: Forum II :: RPG :: Scoala Alexandria-
Mergi direct la:  
creează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente