ღAllgirlsღ
Sanara are un nou post  2dqrp7m
Hey , inca nu te-ai inregistrat ? Acum este timpul sa faci acest lucru ! Apasa pe butonul Register , completeaza informatiile si fa parte din site-ul Allgirls . Daca te inregistrezi ai acces la inca cateva categorii speciale si cateva pagini .
ღAllgirlsღ
Sanara are un nou post  2dqrp7m
Hey , inca nu te-ai inregistrat ? Acum este timpul sa faci acest lucru ! Apasa pe butonul Register , completeaza informatiile si fa parte din site-ul Allgirls . Daca te inregistrezi ai acces la inca cateva categorii speciale si cateva pagini .
ღAllgirlsღ
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
ÎnregistrareÎnregistrare  AcasaAcasa  NewsNews  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ConectareConectare  AffilieriAffilieri  

 

 Sanara are un nou post

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 37
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Sanara are un nou post  Empty
MesajSubiect: Sanara are un nou post    Sanara are un nou post  EmptySam Iun 04, 2011 6:22 pm

Era o zi in cursul saptamanii, era cam dupa amiaza, intre orele 16 si 17. Intru fericita in living si ma asez pe un fotoliu.
-In sfarsit am obtinut un nou post! Incep eu sa tip bucuroasa.
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 25
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Sanara are un nou post  Empty
MesajSubiect: Re: Sanara are un nou post    Sanara are un nou post  EmptySam Iun 04, 2011 11:23 pm

Ma duc cu pasi inceti spre living , dar cand o aud pe Sanara tipand , ii recunosc vocea si alerg :
- Salut , Sanara , ce'ai patit ?
Ma asez langa celelalt fotoliu si ma uit la ea curioasa asteptand un raspuns .
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 37
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Sanara are un nou post  Empty
MesajSubiect: Re: Sanara are un nou post    Sanara are un nou post  EmptyDum Iun 05, 2011 12:07 am

-Sunt foarte bucuroasa. Am un nou post. Dupa 9 ani, am terminat cu stransul nectarului si al polenului care mi se parea o treaba extrem de plictisitoare. Am fost promovata la un nou post. S-a pensionat Zana Maseluta si eu am fost desemnata sa ii iau locul pentru urmatorii 10 ani. Sunt bucuriasa ca in sfarsit am ocazia sa fac bucurii copiilor. Stii ca oricine face o bucurie altcuiva are acel sentiment de satisfactie si bucurie. Deja sunt bucuroasa fiindca voi face bucurii copiilor. Iar eu ma gndesc sa fac cateva schimbari. Adica nu voi mai da monezi de ciocolata sau monede. Ci imi voi folosi magia pentru a oferi tablete de ciocolata, pachete de biscuiti sau bancnote.
Sus In jos
Catherine
ßõþöç
ßõþöç
Catherine


Numarul mesajelor : 60
Varsta : 26
Bani : 76
Data de inscriere : 05/06/2011

Sanara are un nou post  Empty
MesajSubiect: Re: Sanara are un nou post    Sanara are un nou post  EmptySam Iun 18, 2011 7:40 am

Privi perplexa in sufragerie. Inca nu intelegea cum de se intalneau cu totii acolo din moment ce locuiau in case diferite. Sa fie oare vorba despre mai multe portale? N-avea habar. Ridica din umeri si merse, continuand sa priveasca sala enorma. De fapt, enorma era putin spus. Ar fi putut gazdui fara probleme un sat intreg. Parea a fi un fel de parc intr-o cladire, asa ca nu ploua nicicand. Era tot timpul soare.Apoi isi aminti ca magia avea un rol esential in toata treaba asta. Ofta...Magie, draga magie!
Se ridica pe varfuri, cautand pe cineva cunoscut. Dar livingul era impanzit de creaturi diverse, mai ceva ca la o piata pamanteana (Da, avusese ocazia sa vada o astfel de piata. Hhm..elfii cultivau mai mult si mai sanatos. Se pastrau grozav legumele si fructele lor! Cu toate astea, Vietile-Scurte se bateau pe mancare cum se bat Dragonii Tintati pe aur. Ce nebuni!) de la Hize cu 3 capete pana la Werkle cu 20 de ochi isi petreceau timpul aici. Unele luau picnic cu familia (asta insemnand cel putin 10 kilograme de carne pentru carnivore si 50 de kilograme de legume pentru erbivore. Omnivorele mancau de toate, macar 70 de kilograme. Ce va uitati asa la mine? Nu e vina mea ca fiintele astea sunt mancacioase rau!) alti copii se jucau (unii se bateau, altii se dadeau intr-un mini Mountain Russe, altii jucau jocuri de cuvinte), mai pe scurt, toti faceau cate ceva.
Marai, amintindu-si de fapt, cum ajunsese ea in aceasta situatie...exasperanta. Primise o scrisoare de la Sanara, ca cica ar avea o veste uimitoare pentru aceasta, sugerandu-i sa se intalneasca in "Sufragerie". Cum sa poata Wivi sa refuze? In nici un caz! Ea crezuse ca o sa vina acasa la ea si, cand ii ceruse detalii, aflase ca defapt aici era locul " de intalnire".
"Pff...Mai usor de zis decat de facut!" gandi elfa. Isi dadu parul albastru din ochi si isi ascuti vederea, suindu-se pe o bancuta de lemn de mahon, care avea incrustate cateva modele Tetrunge. Intr-un final, exclama, vazandu-i aripile verzi ale zanei, intr-una din incaperi, care aducea a biblioteca. Facu niste salturi uimitoare prin copaci, pe banci (aproape ca sarise pe capul unei Qale, o pantera-curcubeu care vorbea in rime. Se trezi injurata intr-un mod literalmente...poetic).
Intr-un final ajunse la tocul usii. Batu in perete, atragandu-i atentia zanei si a unei fete care statea cu ea. Ii parea cunoscuta, dar nu stia de unde. Intr-un final, saluta:
- Am sosit, Sanara! Scuze de intarziere si deranj, zambi elfa, inchizand usa si asezandu-se pe o canapea din piele de Sarpe Jokan.(excelenta pentru marochinarie si intrebuintari de acest gen) Pocni de doua ori din degete si in mana dreapta aparu un suc de banane, care avea si pai si gheata. Bau doua guri, apoi relua:
- Deci, ce vroiai sa imi spui de ai insistat sa vin pana aici? intreba ea pe un ton gen: " De parca nu mi-ai fi putut spune la telefon ".

Nota de adaugat:
* Tetrungii sunt un popor, daca v-ati prins. Ei au sponsorizat crearea acestei sufragerii cu mai multe camere, care, datorita magiei isi puteau schimba aspectul dupa vointa oricui, indiferent ca era Mag sau nu.
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 37
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Sanara are un nou post  Empty
MesajSubiect: Re: Sanara are un nou post    Sanara are un nou post  EmptySam Iun 18, 2011 8:36 am

-Zanele nu prea folosesc telefonul cand e sa comunice ceva important. Nu se stie cine poate asculta. Spun eu ghicindu-i gandul.
-Am vrut sa iti spun ca am reusit in sfarsit dupa 9 ani sa termin cu stransul nectarului si a polenului si ca zana maseluta s-a pensionat iar pana la gasirea unei alte zane maseluta eu voi fi Zana Maseluta interimara. insa daca imi fac treaba bine, as putea primi titulatura pe post.
Deci ce parere ai despre aceasta veste? Eu una sper sa primesc titulatura pe postul asta in cateva luni, nu as mai vrea sa ma intorc la plictisitoarea munca de jos.
Sus In jos
alexcrazygirl
Ä ļįŀŀ βίŧ mõřė
Ä ļįŀŀ βίŧ mõřė
alexcrazygirl


Numarul mesajelor : 722
Varsta : 26
Location : Calarasi
Bani : 537
Data de inscriere : 27/01/2012

Sanara are un nou post  Empty
MesajSubiect: Re: Sanara are un nou post    Sanara are un nou post  EmptyDum Feb 19, 2012 8:25 am

Ma aflat in sufragerie,uitandu-ma dupa Sanara.Pentru ca deja mi se parea plictisitor am hotarat sa ma teleportez acolo unde este Sanara.Ma teleportez si ma trezesc intr-o biblioteca.
-Buna fetelor am ajuns si eu,spun eu in timp ce ma asez pe un fotoliu
-Si ce vroiai sa imi zici Sanara?
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 37
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Sanara are un nou post  Empty
MesajSubiect: Re: Sanara are un nou post    Sanara are un nou post  EmptySam Feb 25, 2012 2:25 am

-Buna Cristina! Pai vroiam sa iti spun ca am un nou post. Sunt interimara pe postul de zana maseluta dar daca im fac bine treaba pot primi titulatura pe post. Si eu as vrea asta fiindca nu vreau sa ma intorc la plictisitoarea munca de jos de culegatoare.
Pai in calitate de zana maseluta, primul meu decret va fi ca orice copil sa nu mai primeasca doar 25 de centi sau 1 $ ci pe fiecare dinte cazut cate o moneda de 2E daca si l-a ingrijit corespunzator iar daca nu, cate o moneda de 50 eurocenti. in plus eu ca zana maseluta voi decreta ca zana maseluta principala, adica eu, sa lucreze cot la cot cu celelalte zane care duc bani copiilor in locul dintilor de lapte.

OOC: Era de fapt un living, dar poti sa soui si biblioteca caci avea asa ceva.
Sus In jos
alexcrazygirl
Ä ļįŀŀ βίŧ mõřė
Ä ļįŀŀ βίŧ mõřė
alexcrazygirl


Numarul mesajelor : 722
Varsta : 26
Location : Calarasi
Bani : 537
Data de inscriere : 27/01/2012

Sanara are un nou post  Empty
MesajSubiect: Re: Sanara are un nou post    Sanara are un nou post  EmptySam Feb 25, 2012 5:59 am

-Suna bine,sper sa reusesti tot ce ti-ai propus
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 37
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Sanara are un nou post  Empty
MesajSubiect: Re: Sanara are un nou post    Sanara are un nou post  EmptySam Feb 25, 2012 6:05 am

-Si eu sper.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Sanara are un nou post  Empty
MesajSubiect: Re: Sanara are un nou post    Sanara are un nou post  Empty

Sus In jos
 
Sanara are un nou post
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Sanara la circ
» Sanara degetica
» Sanara's room
» Sanara, cheerleader
» Sanara, merele de aur si zmeul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ღAllgirlsღ :: Forum II :: RPG :: Sufrageria-
Mergi direct la:  
creează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente