ღAllgirlsღ
Singuratate.... - Pagina 5 2dqrp7m
Hey , inca nu te-ai inregistrat ? Acum este timpul sa faci acest lucru ! Apasa pe butonul Register , completeaza informatiile si fa parte din site-ul Allgirls . Daca te inregistrezi ai acces la inca cateva categorii speciale si cateva pagini .
ღAllgirlsღ
Singuratate.... - Pagina 5 2dqrp7m
Hey , inca nu te-ai inregistrat ? Acum este timpul sa faci acest lucru ! Apasa pe butonul Register , completeaza informatiile si fa parte din site-ul Allgirls . Daca te inregistrezi ai acces la inca cateva categorii speciale si cateva pagini .
ღAllgirlsღ
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
ÎnregistrareÎnregistrare  AcasaAcasa  NewsNews  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ConectareConectare  AffilieriAffilieri  

 

 Singuratate....

In jos 
4 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
Bloodly-Chan
Śŧąŕ
Śŧąŕ
Bloodly-Chan


Numarul mesajelor : 838
Varsta : 28
Location : ~In pachetul cu biscuiti~
Bani : 292
Data de inscriere : 10/07/2011

Singuratate.... - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Singuratate....   Singuratate.... - Pagina 5 EmptyLun Iul 11, 2011 3:04 am

Rezumarea primului mesaj :

"Inaintand pe aleea pietruita a cimitirului, Amy fredona un catecel in timp ce facea piruete"


OOC: No ideas
Sus In jos

AutorMesaj
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 37
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Singuratate.... - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Singuratate....   Singuratate.... - Pagina 5 EmptyVin Iul 15, 2011 9:07 am

-Eu cred ca mai bine am cauta Cartea Rosie a lui Hergest. Legenda spuna ca Hergest a fost cel mai batran vrajitor al evului mediu si o zana i-a spus toate plantele ce au rol in vindecarea tuturor bolilor. Si mai e ceva. Adica o a 2-a varianta am puea merge acasa la matusile mele. Matusile mele sunt plecae la o conferinta si am putea cotrobai sa cautam Cartea Interzisa. Acolo este o reteta pentru potiunea inierii mortilor. Ina poate invia doar mortii recenti, maxim o saptamana. Daca vrei sa invii si mortii mai vechi la acea potiune trrebuie adaugata apa moarta si apa vie, trebuie rostita o vraja de 3 zane si zanele sa se invrta in cerc in zbor in jurul cazanului la 3 metri deasupra lui.
Sus In jos
Bloodly-Chan
Śŧąŕ
Śŧąŕ
Bloodly-Chan


Numarul mesajelor : 838
Varsta : 28
Location : ~In pachetul cu biscuiti~
Bani : 292
Data de inscriere : 10/07/2011

Singuratate.... - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Singuratate....   Singuratate.... - Pagina 5 EmptyVin Iul 15, 2011 8:20 pm

"Amy se uita la ea fara sa inteleaga nimic din ceea ce spunea"
Sus In jos
Ari-chan
Ä ļįŀŀ βίŧ mõřė
Ä ļįŀŀ βίŧ mõřė
Ari-chan


Numarul mesajelor : 611
Varsta : 25
Location : Opaa....am uitat
Bani : 166
Data de inscriere : 13/07/2011

Singuratate.... - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Singuratate....   Singuratate.... - Pagina 5 EmptyVin Iul 15, 2011 8:39 pm

"Akem se holba la acea zana"
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 37
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Singuratate.... - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Singuratate....   Singuratate.... - Pagina 5 EmptyVin Iul 15, 2011 8:54 pm

Hai sa va spun mai incet. Poate ca vorbesc prea repede.
Exist o legenda conform careia in Evul mediu exista un vrajitor foarte batran pe nume Hergest. In ziua cand el a implinit 1000 e ani, o zana a venit la el si drept cadou aniversar i-a spus sa scrie o carte de medicina naturista. Ea i-a dat toate detaliile. I-a spus toate planele si toate retele care puteau vindeca boli incurabile la acea vreme. Acesta trebuia sa fie inceputul medicinii moderne dar cu toate ca cartea fusese publicata in cateva sute de exemplare, a inceput inchizitia si biserica Catolica ars acele arti. A ramas un singur exemplar din fericire dar nimeni nu stie unde se afla. Unele zvonuri sun ca s-ar afla chiar in mormantul lui Hergest dar nimeni nu stie nici unde se afla ingropat Hergest.
Acum despre invierea mortilor, matusile mele tin ascunsa in laborator o carte cu coperti negre numita Cartea Interzisa. Ea contine mii de retete de potiuni periculoase si foarte periculoase. Una dintre acestea e potiunea de inviere a mortilor. Dar are 2 variante. Una mai simpla care nu poate invia decat mortii recenti si una mai complicata care poate invia chiar si pe morti atat de indepartati precum Iulius Caesar care a murit acum 2055 de ani. Dar vaianta complexa poate i preparata doar de 3 zane. Nu de una singura.


Ultima editare efectuata de catre Sanara in Vin Iul 15, 2011 8:58 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Ari-chan
Ä ļįŀŀ βίŧ mõřė
Ä ļįŀŀ βίŧ mõřė
Ari-chan


Numarul mesajelor : 611
Varsta : 25
Location : Opaa....am uitat
Bani : 166
Data de inscriere : 13/07/2011

Singuratate.... - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Singuratate....   Singuratate.... - Pagina 5 EmptyVin Iul 15, 2011 8:56 pm

-Acum am priceput...eu zic sa mergem!
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 37
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Singuratate.... - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Singuratate....   Singuratate.... - Pagina 5 EmptyVin Iul 15, 2011 8:59 pm

-Deci pana la urma ce facem? Mergem in cautarea Cartii Rosii a lui Hergest sau mergelm la laboratorul matusilor, prepar o potiune si ne distram inviind morti?


Ultima editare efectuata de catre Sanara in Vin Iul 15, 2011 9:00 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Ari-chan
Ä ļįŀŀ βίŧ mõřė
Ä ļįŀŀ βίŧ mõřė
Ari-chan


Numarul mesajelor : 611
Varsta : 25
Location : Opaa....am uitat
Bani : 166
Data de inscriere : 13/07/2011

Singuratate.... - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Singuratate....   Singuratate.... - Pagina 5 EmptyVin Iul 15, 2011 9:00 pm

-Ce vreti voi...eu nu ma pot hotarî
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 37
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Singuratate.... - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Singuratate....   Singuratate.... - Pagina 5 EmptyVin Iul 15, 2011 9:00 pm

-Invierea mortilor e cea mai la indemana trisare pentru examenul la istorie. Spun eu chicotind.
Sus In jos
Ari-chan
Ä ļįŀŀ βίŧ mõřė
Ä ļįŀŀ βίŧ mõřė
Ari-chan


Numarul mesajelor : 611
Varsta : 25
Location : Opaa....am uitat
Bani : 166
Data de inscriere : 13/07/2011

Singuratate.... - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Singuratate....   Singuratate.... - Pagina 5 EmptyVin Iul 15, 2011 9:02 pm

-Mda...si daca te prinde profu ce ii spui?
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 37
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Singuratate.... - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Singuratate....   Singuratate.... - Pagina 5 EmptyVin Iul 15, 2011 10:03 pm

-Nu prea cred ca are cum sa ma prinda ca doar nu iau zombi la scoala sau sa aduc fituici. Chestia e ca acesti morti inviati apoi faci o vraja si constiinta lor te insotesc in mod invizibil si iti sufla la ureche rezolvarile. Pentru ca ei au trait in acele perioade despre care trebuie sa scrii la examen. Si proful din oment ce nu vede nimic nu are cum sa ma prinda. Doar daca profu ar fi vrajitor. Atunci ar putea vedea ca trisez. Spun eu si chicotesc.
Sus In jos
Ari-chan
Ä ļįŀŀ βίŧ mõřė
Ä ļįŀŀ βίŧ mõřė
Ari-chan


Numarul mesajelor : 611
Varsta : 25
Location : Opaa....am uitat
Bani : 166
Data de inscriere : 13/07/2011

Singuratate.... - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Singuratate....   Singuratate.... - Pagina 5 EmptyVin Iul 15, 2011 10:08 pm

-Pai stii ce ar fi culmea?Sa fii cel mai bata la istorie si sa iei 10 la examen...atunci si-ar da seama ca ai copiat.."zice Arisa razand"
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 37
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Singuratate.... - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Singuratate....   Singuratate.... - Pagina 5 EmptyVin Iul 15, 2011 10:51 pm

-Pai nu-s chiar bata la istorie. Adica hm, stiu la subectele cu intrebari la care se solicita doar raspunsurile scurte, dar la ultimul subiect, cel cu eseul nu am prea multa imaginatie. Si ala e subiect de 3 puncte. De ce sa iau 7 in mod cinstit cand pot lua 10 pe trisat. Spun eu chicotind.
Sus In jos
Ari-chan
Ä ļįŀŀ βίŧ mõřė
Ä ļįŀŀ βίŧ mõřė
Ari-chan


Numarul mesajelor : 611
Varsta : 25
Location : Opaa....am uitat
Bani : 166
Data de inscriere : 13/07/2011

Singuratate.... - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Singuratate....   Singuratate.... - Pagina 5 EmptyVin Iul 15, 2011 11:03 pm

-Paii...mi-ar placea si mie sa iau 10 la istorie..
Sus In jos
Bloodly-Chan
Śŧąŕ
Śŧąŕ
Bloodly-Chan


Numarul mesajelor : 838
Varsta : 28
Location : ~In pachetul cu biscuiti~
Bani : 292
Data de inscriere : 10/07/2011

Singuratate.... - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Singuratate....   Singuratate.... - Pagina 5 EmptyVin Iul 15, 2011 11:30 pm

-Tot nu am priceput ce facem... [spuse Amy jucandu-se cu cu o suvita roz]
Sus In jos
Ari-chan
Ä ļįŀŀ βίŧ mõřė
Ä ļįŀŀ βίŧ mõřė
Ari-chan


Numarul mesajelor : 611
Varsta : 25
Location : Opaa....am uitat
Bani : 166
Data de inscriere : 13/07/2011

Singuratate.... - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Singuratate....   Singuratate.... - Pagina 5 EmptyVin Iul 15, 2011 11:43 pm

-Vrei sa inviem mortii sau sa gasim o carte cu leacuri?
Sus In jos
Bloodly-Chan
Śŧąŕ
Śŧąŕ
Bloodly-Chan


Numarul mesajelor : 838
Varsta : 28
Location : ~In pachetul cu biscuiti~
Bani : 292
Data de inscriere : 10/07/2011

Singuratate.... - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Singuratate....   Singuratate.... - Pagina 5 EmptyVin Iul 15, 2011 11:45 pm

-De ce sa ii inviem? Vrei sa imi pierd jucariile?
Sus In jos
Ari-chan
Ä ļįŀŀ βίŧ mõřė
Ä ļįŀŀ βίŧ mõřė
Ari-chan


Numarul mesajelor : 611
Varsta : 25
Location : Opaa....am uitat
Bani : 166
Data de inscriere : 13/07/2011

Singuratate.... - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Singuratate....   Singuratate.... - Pagina 5 EmptySam Iul 16, 2011 12:03 am

-Pai nu stiu..
Sus In jos
Bloodly-Chan
Śŧąŕ
Śŧąŕ
Bloodly-Chan


Numarul mesajelor : 838
Varsta : 28
Location : ~In pachetul cu biscuiti~
Bani : 292
Data de inscriere : 10/07/2011

Singuratate.... - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Singuratate....   Singuratate.... - Pagina 5 EmptySam Iul 16, 2011 12:11 am

-Ca sa invii mortii trebuie sa stii alchimie si reteta cu subsantele din organism. Deasemenea ai nevoie de accea piatra micuta rosie numita Piatra Filosofala. Bineinteles. Asta este calea stiintifica. [spuse Amy atotstiutoare]
Sus In jos
Ari-chan
Ä ļįŀŀ βίŧ mõřė
Ä ļįŀŀ βίŧ mõřė
Ari-chan


Numarul mesajelor : 611
Varsta : 25
Location : Opaa....am uitat
Bani : 166
Data de inscriere : 13/07/2011

Singuratate.... - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Singuratate....   Singuratate.... - Pagina 5 EmptySam Iul 16, 2011 12:12 am

-Si calea magica e cu o potiune.."zice Arisa razand"
Sus In jos
Bloodly-Chan
Śŧąŕ
Śŧąŕ
Bloodly-Chan


Numarul mesajelor : 838
Varsta : 28
Location : ~In pachetul cu biscuiti~
Bani : 292
Data de inscriere : 10/07/2011

Singuratate.... - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Singuratate....   Singuratate.... - Pagina 5 EmptySam Iul 16, 2011 12:23 am

-Da... Ceea ce mi se pare putin cam anormal sa aduci pe cineva la viata cu o ... singura potiune.
Sus In jos
Ari-chan
Ä ļįŀŀ βίŧ mõřė
Ä ļįŀŀ βίŧ mõřė
Ari-chan


Numarul mesajelor : 611
Varsta : 25
Location : Opaa....am uitat
Bani : 166
Data de inscriere : 13/07/2011

Singuratate.... - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Singuratate....   Singuratate.... - Pagina 5 EmptySam Iul 16, 2011 12:38 am

-Mda...stiu...e ciudat rau.
Sus In jos
Bloodly-Chan
Śŧąŕ
Śŧąŕ
Bloodly-Chan


Numarul mesajelor : 838
Varsta : 28
Location : ~In pachetul cu biscuiti~
Bani : 292
Data de inscriere : 10/07/2011

Singuratate.... - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Singuratate....   Singuratate.... - Pagina 5 EmptySam Iul 16, 2011 12:40 am

-Pff.... Si tot nu am gasit ce sa facem...
Sus In jos
Ari-chan
Ä ļįŀŀ βίŧ mõřė
Ä ļįŀŀ βίŧ mõřė
Ari-chan


Numarul mesajelor : 611
Varsta : 25
Location : Opaa....am uitat
Bani : 166
Data de inscriere : 13/07/2011

Singuratate.... - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Singuratate....   Singuratate.... - Pagina 5 EmptySam Iul 16, 2011 12:43 am

"Arisa creeaza forma lui Amy din fulgere"
Sus In jos
Bloodly-Chan
Śŧąŕ
Śŧąŕ
Bloodly-Chan


Numarul mesajelor : 838
Varsta : 28
Location : ~In pachetul cu biscuiti~
Bani : 292
Data de inscriere : 10/07/2011

Singuratate.... - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Singuratate....   Singuratate.... - Pagina 5 EmptySam Iul 16, 2011 1:04 am

-Seamana... Dar nu sunt eu. Amy Anarchy este unica.
"Amy ridica mainile spre cer si facu o pirueta apoi zambi"
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 37
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Singuratate.... - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Singuratate....   Singuratate.... - Pagina 5 EmptySam Iul 16, 2011 1:40 am

-Eu zic pana la urma sa cautam Cartea Rosie a lui Hergest si sa incepem cautarea chiar din cimitirul asta.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Singuratate.... - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Singuratate....   Singuratate.... - Pagina 5 Empty

Sus In jos
 
Singuratate....
Sus 
Pagina 5 din 6Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ღAllgirlsღ :: Forum II :: RPG :: Cimitir-
Mergi direct la:  
creeaza un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente