ღAllgirlsღ
Biografie Smiley 2dqrp7m
Hey , inca nu te-ai inregistrat ? Acum este timpul sa faci acest lucru ! Apasa pe butonul Register , completeaza informatiile si fa parte din site-ul Allgirls . Daca te inregistrezi ai acces la inca cateva categorii speciale si cateva pagini .
ღAllgirlsღ
Biografie Smiley 2dqrp7m
Hey , inca nu te-ai inregistrat ? Acum este timpul sa faci acest lucru ! Apasa pe butonul Register , completeaza informatiile si fa parte din site-ul Allgirls . Daca te inregistrezi ai acces la inca cateva categorii speciale si cateva pagini .
ღAllgirlsღ
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
ÎnregistrareÎnregistrare  AcasaAcasa  NewsNews  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ConectareConectare  AffilieriAffilieri  

 

 Biografie Smiley

In jos 
AutorMesaj
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 26
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Biografie Smiley Empty
MesajSubiect: Biografie Smiley   Biografie Smiley EmptyMar Iul 26, 2011 10:29 pm

"M-am nascut intr-o dupa-amiaza calduroasa de iulie. Am avut o copilarie frumoasa desi eram un copil agitat. Viata mea a decurs normal pana la 10 ani cand placerea de a asculta muzica s-a transformat in placerea de a canta.

Prin clasa a zecea mi s-a nazarit sa fac muzica pe calculator fiindca aveam prea multe idei care trebuiau concretizate intr-un fel. Virusul muzicii imi umbla acum nestingherit prin sange. Am cantat in trupa Millenium 3, pana cand am fost observati de Gyuri Pascu, care ne-a ajutat sa scoatem un album.

In acelasi timp m-am imprietenit cu cei ce urmau sa devina colegii mei de trupa: CRBL, Omu Negru, Piticu si Francezu.

Sa cant cu SIMPLU a fost propunerea lui CRBL, dar am dat proba la casa de discuri.

Au urmat repetitii de dans si cantat, apoi l-am intalnit pe Marius Moga, care s-a aratat foarte incantat de noua formula SIMPLU. Smiley mi se spune pentru ca sunt responsabil cu buna dispozitie.

Am lansat hit dupa hit, am compus si pentru alti artisti, am intrat la facultate… Restul cred ca il stiti si voi!"

Sursa: Cat Music

In luna septembrie 2007, Smiley anunta ca pregateste lansarea unui album solo. Primul extras pe single de pe acest material se numeste `In lipsa mea` si a iesit deja pe piata. Desi piesa reprezinta debutul solo al artistului, Smiley nu canta `In lipsa mea` singur, ci cu Uzzi de la BUG Mafia. Melodia a beneficiat si de un videoclip, realizat in regia lui Iulian Moga, care urmareste versurile pas cu pas.

Pe 13 februarie 2009,in Baneasa Shopping City Smiley a lansat vanatoarea de protagonisti pentru videoclipul noului single `Designed to love you`, dedicat tuturor indragostitilor. Vizitatorii Baneasa Shopping City au fost invitati in perioada 14 februarie – 8 martie sa-si activeze bluetooth-ul si sa trimita o poza care exprima intr-un mod inedit dragostea pentru partenerele/partenerii lor. Cea mai originala fotografie a fost premiata, iar castigatorul si jumatatea sa au facut parte din noul videoclip semnat Smiley.

Pe data de 26 februarie 2010 Smiley a lansat videoclipul Plec pe Marte, care il are co-protagonist pe Cheloo de la Parazitii. Filmarile pentru cel de-al cincilea videoclip Smiley s-au desfasurat pe 11 februarie. Surprinzator, clipul s-a filmat intr-un singur decor, iar toata actiunea se petrece intr-o singura camera din care toata lumea vrea sa scape. Plec pe Marte face parte din primul volum al noului album Smiley `Plec pe Marte Vol. 1 Acustic` ce va fi lansat in martie impreuna cu Gazeta Sporturilor. Al doilea volum al albumului `Plec pe Marte Vol. 2 Electro` se va putea gasi pe piata la o saptamana de la lansarea primului, impreuna cu aceeasi publicatie.


sursa : bestmusic.ro
Sus In jos
 
Biografie Smiley
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Smiley :))
» Biografie Example
» Biografie - Jay-z
» Biografie Jay-Z
» Biografie Take That

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ღAllgirlsღ :: Forum II :: Muzica :: Biografiile vedetelor-
Mergi direct la:  
creează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente