ღAllgirlsღ
cele 6 stiluri vestimentare (tie care ti se potriveste?) 2dqrp7m
Hey , inca nu te-ai inregistrat ? Acum este timpul sa faci acest lucru ! Apasa pe butonul Register , completeaza informatiile si fa parte din site-ul Allgirls . Daca te inregistrezi ai acces la inca cateva categorii speciale si cateva pagini .
ღAllgirlsღ
cele 6 stiluri vestimentare (tie care ti se potriveste?) 2dqrp7m
Hey , inca nu te-ai inregistrat ? Acum este timpul sa faci acest lucru ! Apasa pe butonul Register , completeaza informatiile si fa parte din site-ul Allgirls . Daca te inregistrezi ai acces la inca cateva categorii speciale si cateva pagini .
ღAllgirlsღ
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
ÎnregistrareÎnregistrare  AcasaAcasa  NewsNews  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ConectareConectare  AffilieriAffilieri  

 

 cele 6 stiluri vestimentare (tie care ti se potriveste?)

In jos 
+5
Annie
Danutza
Nirvana.
Sunshine
Chocolate gone Mad
9 participanți
AutorMesaj
Chocolate gone Mad
Ťhέ βεśŧ
Ťhέ βεśŧ
Chocolate gone Mad


Numarul mesajelor : 2331
Varsta : 17
Location : pe o pata de culoare
Bani : 69
Data de inscriere : 28/11/2008

cele 6 stiluri vestimentare (tie care ti se potriveste?) Empty
MesajSubiect: cele 6 stiluri vestimentare (tie care ti se potriveste?)   cele 6 stiluri vestimentare (tie care ti se potriveste?) EmptySam Dec 20, 2008 4:07 am

Daca nu stiati care sunt cele 6 stiluri vestimentare iata le afalti aic:
1 Stilul clasic:-Corpul nu este nici prea zvelt, nici prea delicat, nici prea robust;
-Trasaturile fetei sunt atragatoare, simetrice;
-Parul este tuns scurt sau pana la umeri, intr-un stil simplu, care poate fi usor controlat si aranjat, drept/ lins;
-Imbracamintea este eleganta, rafinata, moderna, demna, are linii simple si curate. Hainele urmeaza linia corpului sau sunt fluide, niciodata mulate sau transparente. De obicei, prefera costumele cu pantaloni sau fusta, foarte rar aleg piese separate. Niciodata nu vor purta haine croite dupa ultimele tendinte, avangardiste sau prea severe;
-Prefera texturi fine si bogate (matase, casmir, tricoturi foarte fine, sifon, piele) si culorile uni;
Accesoriile sunt rafinate, elegante, relativ moderne, de marime mica sau medie;
2 Stilul natural:- Corp puternic, atletic; inaltime medie sau peste medie;
-Fata are trasaturi puternice, are o forma ovala sau rotunda, trasaturi asimetrice;
-Vestimentatia este lejera, relaxata, sportiva, cu putine detalii; prefera articole de imbracaminte separate, nu costumele. Imbracamintea este facuta pentru comoditate si mobilitate;
-Parul este de obicei lung, ciufulit, ondulat, nu i se potrivesc coafurile tepene, elegante, complicate; a se evita parul intins drept si tunsorile cu unghiuri drepte;Poarta bijuterii minimale, lanturi si cercei simpli, pot fi modele moderne, de marime medie sau mare. Accesoriile etnice i se potrivesc de minune;
3Stilul dramatic:-De obicei inalta (peste 1,75m), zvelta, structura fetei este angulara, cu unghiuri drepte; are o infatisare exotica, neobisnuita (nas proeminent, pometi foarte vizibili, linia barbiei masculina etc);
-Isi poarta parul in tunsori geometrice, drepte sau asimetrice. Daca are parul lung, il poarta strans la spate intr-un mic coc sofisticat. Nu ii plac tunsorile in scari, onduleurile sau liniile rotunjite;
-Prefera imbracamintea lunga, cu linii drepte, croieli severe, usor masculinizate: decolteuri patrate, liniile umerilor drepte, revere ascutite. Pentru seara, va alege o tinuta exotica, extrema, iar pentru zi costume deux-pieces (aproape niciodata articole separate);
-Accesoriile sunt foarte moderne, neobisnuite, avangardiste, dar elegante. Palariile, curelele, gentile si pantofii au forme ascutite sau drepte;
-Ii plac tesaturile care mentin formele croielii: gabardina, brocart, catifea reiata. Poarta imprimeuri indraznete, abstracte sau geometrice in culori puternice sau se imbraca in culori neutre din cap pana in picioare;
4Stilul romantic -De inaltime medie sau mica, de obicei silueta clepsidra sau para (cu soldurile mai late decat partea superioara a corpului), cu bust mare, indiferent de greutate;
-Trasaturile fetei sunt rotunde, cu ochi mari, gura senzuala, in ansamblu o infatisare feminina;
-Daca are parul lung, atunci i se potrivesc onduleurile si tunsorile cu linii rotunde. Daca poarta parul tuns scurt, trebuie sa il aiba in scari, cu volum, soft - niciodata tunsori severe sau cu linii drepte;
-Ii plac formele fluide, drapajele, croielile care accentueaza talia si decolteul, liniile rotunjite, ornamentale. Fluiditate din cap pana in picioare;
-Adora tesaturile usoare sau intermediare, bogate si pline: matase, lana moale, pielea de antilopa, catifeaua, sifonul, dantela, in general orice se poate drapa. Imprimeurile florale, bulinele sau formele neregulate se potrivesc acestei siluete;
-Accesoriile sunt delicate, dar extravagante: diamante, esarfe de matase, corsaje de flori, perle, camee [n.r. piatra fina, impodobita cu cu o figura sau cu un motiv decorativ in relief], bijuterii vechi, brose;
5Stilul ingenue::-Silueta este mica de statura, feminina, delicata; are obrajii si barbia rotunde, osatura delicata, ochi mari, culori deschise;
- Parul este usor ondulat, daca este lung are volum. Daca este scurt, i se potrivesc tunsorile cu finisari neregulate;
-Ii plac volanele, dantela, rochiile feminine, stiluri vechi (anii '20, stil victorian, vintage, retro), in general haine simple in tesaturi feminine;
-Tesaturile preferate sunt subtiri, moi: angora, casmir, matase, bumbac, in, tricoturi au croseturi, organza, sifon, tul. Poate purta imprimeuri geometrice sau florale, de marime mica sau medie;
-Accesoriile sunt delicate, dar cu multe detalii. Pentru seara prefera bijuteriile in stil vintage.
6Stilul gamine:-Mica de statura, cu o silueta delicata sau medie, structura osoasa angulara. Daca se ingrasa, poate parea bondoaca;
-Fata are trasaturi angulare, daca este o persoana slaba. Obrajii si barbia sunt mici, nasul carn, pistrui eventual - are o infatisare copilaroasa, plina de energie;
-Parul este tuns scurt, baieteste; breton drept sau asimetric, cu carare pe o parte;
-Imbracamintea are linii drepte, hainele au o alura chic, tinereasca, cu multe cusaturi in contrast, impletituri sau aplicatii (margele, paiete etc). Detaliile sunt frapante;
- Prefera tesaturile colorate, indraznete, moderne; se imbraca multicolor sau in constraste de alb-negru, totul trebuie sa fie bine definit ca forma. Matasurile dense, orientale, lana, bumbacul apretat sunt cateva dintre aceste texturi. Pentru seara poate imbraca haine cu decolteuri drepte, tivuri asimetrice, margini in unghiuri drepte. Imprimeurile sunt colorate, animate, contemporane;
-Accesoriile sunt mici, geometrice, colorate, copilaresti. Bijuteriile preferate au forme asimetrice, geometrice, nu rotunde. I se potrivesc modelele contemporane si foarte moderne;
-Sunt persoane pline de energie, ambitie si vitalitate; sunt dinamice si au o personalitate fermecatoare. Copilul din interior le ajuta sa vada viata intr-o lumina optimista.
Tie ce stil ti se potriveste?
Sus In jos
Sunshine
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sunshine


Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 29
Bani : 592
Data de inscriere : 27/11/2008

cele 6 stiluri vestimentare (tie care ti se potriveste?) Empty
MesajSubiect: chiar ca nu stiu ce sa aleg ..   cele 6 stiluri vestimentare (tie care ti se potriveste?) EmptyMar Dec 23, 2008 6:06 am

dintre toate chiar ca nu stiu ce sa aleg .... eu sunt inalta si prefer sa fiu comoda , dat si eleganta , imi place sa port bijuterii mari , dar cerceii mici si colorati ( nu neaprat din argint si aur.. sincer , nu ma regasesc in niciuna !!! ☀
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 26
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

cele 6 stiluri vestimentare (tie care ti se potriveste?) Empty
MesajSubiect: Re: cele 6 stiluri vestimentare (tie care ti se potriveste?)   cele 6 stiluri vestimentare (tie care ti se potriveste?) EmptyLun Aug 17, 2009 12:13 am

Mie mi se potriveste stilul 4 Very Happy .
Asta mi se potriveste !
Sus In jos
Danutza
ßõþöç
ßõþöç
avatar


Numarul mesajelor : 83
Varsta : 29
Location : Cluj
Bani : 14
Data de inscriere : 19/05/2009

cele 6 stiluri vestimentare (tie care ti se potriveste?) Empty
MesajSubiect: Re: cele 6 stiluri vestimentare (tie care ti se potriveste?)   cele 6 stiluri vestimentare (tie care ti se potriveste?) EmptyLun Aug 17, 2009 3:16 am

Stilul natural - numarul 2 pe lista ta Cool
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 26
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

cele 6 stiluri vestimentare (tie care ti se potriveste?) Empty
MesajSubiect: Re: cele 6 stiluri vestimentare (tie care ti se potriveste?)   cele 6 stiluri vestimentare (tie care ti se potriveste?) EmptyLun Aug 17, 2009 7:26 am

2 , interesant , dar tu tonykop nu te regasesti in nici una ?
Sus In jos
Annie
Ä ļįŀŀ βίŧ mõřė
Ä ļįŀŀ βίŧ mõřė
Annie


Numarul mesajelor : 612
Varsta : 26
Location : Ploiesti
Bani : 107
Data de inscriere : 03/07/2009

cele 6 stiluri vestimentare (tie care ti se potriveste?) Empty
MesajSubiect: Re: cele 6 stiluri vestimentare (tie care ti se potriveste?)   cele 6 stiluri vestimentare (tie care ti se potriveste?) EmptyDum Aug 23, 2009 1:04 am

Stilul 1...chiar perfect pentru mine :Fata™️:
Sus In jos
miss.daydreamin`
-None
-None
miss.daydreamin`


Numarul mesajelor : 14
Varsta : 29
Bani : 17
Data de inscriere : 24/08/2009

cele 6 stiluri vestimentare (tie care ti se potriveste?) Empty
MesajSubiect: Re: cele 6 stiluri vestimentare (tie care ti se potriveste?)   cele 6 stiluri vestimentare (tie care ti se potriveste?) EmptyLun Aug 24, 2009 10:20 pm

sunt foaaaarte combinata rade cu lacrimi
mi se potrivesc preferintele vestimentare si forma fetei (ovala/rotunda) de la stilul 2... trasaturile fetei si ale corpului la romantic (okay,fara bust maaaare sau solduri mai late decat umerii rade cu lacrimi )...

cel mai mult,stilul 5 si 6. la 5,corpul si fata/parul (doar ca nu sunt mica de statura. sunt medie :"> ) si la 6,foarte,foarte mult preferintele si caracterul.
Sus In jos
Chocolate gone Mad
Ťhέ βεśŧ
Ťhέ βεśŧ
Chocolate gone Mad


Numarul mesajelor : 2331
Varsta : 17
Location : pe o pata de culoare
Bani : 69
Data de inscriere : 28/11/2008

cele 6 stiluri vestimentare (tie care ti se potriveste?) Empty
MesajSubiect: Re: cele 6 stiluri vestimentare (tie care ti se potriveste?)   cele 6 stiluri vestimentare (tie care ti se potriveste?) EmptyMar Aug 25, 2009 2:01 am

hey avem un membru nou, bun venit si tiam dat si o reputatie ca sa te simti bn venita
Sus In jos
lizzuk
Śŧąŕŧëř
Śŧąŕŧëř
lizzuk


Numarul mesajelor : 340
Varsta : 27
Location : undeva pe lumea cealalta
Bani : 90
Data de inscriere : 19/08/2009

cele 6 stiluri vestimentare (tie care ti se potriveste?) Empty
MesajSubiect: Re: cele 6 stiluri vestimentare (tie care ti se potriveste?)   cele 6 stiluri vestimentare (tie care ti se potriveste?) EmptyMar Aug 25, 2009 2:07 am

Mie mi se potriveste stilul 4...
Si bine ai venit ,miss.daydreamin'!
Sus In jos
Rosyka
ßõþöç
ßõþöç
Rosyka


Numarul mesajelor : 82
Varsta : 25
Location : Intr-o lume askunsa,ferita de oamenii rai!
Bani : 89
Data de inscriere : 11/08/2009

cele 6 stiluri vestimentare (tie care ti se potriveste?) Empty
MesajSubiect: Re: cele 6 stiluri vestimentare (tie care ti se potriveste?)   cele 6 stiluri vestimentare (tie care ti se potriveste?) EmptyJoi Sept 03, 2009 10:39 am

Cred ca ,mie ,cel mai romantik!Adika toti suntem naturali,oricum nu am idee akum! Very Happy
Sus In jos
Annie
Ä ļįŀŀ βίŧ mõřė
Ä ļįŀŀ βίŧ mõřė
Annie


Numarul mesajelor : 612
Varsta : 26
Location : Ploiesti
Bani : 107
Data de inscriere : 03/07/2009

cele 6 stiluri vestimentare (tie care ti se potriveste?) Empty
MesajSubiect: Re: cele 6 stiluri vestimentare (tie care ti se potriveste?)   cele 6 stiluri vestimentare (tie care ti se potriveste?) EmptyJoi Sept 03, 2009 11:13 am

Mie toate mi se potrivesc...desi doar cateva lucruri sunt prea....nu stiu cum sa ma exprim...dar stilurile sunt potrivite daca vrei si cand vrei+
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 26
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

cele 6 stiluri vestimentare (tie care ti se potriveste?) Empty
MesajSubiect: Re: cele 6 stiluri vestimentare (tie care ti se potriveste?)   cele 6 stiluri vestimentare (tie care ti se potriveste?) EmptyVin Sept 04, 2009 6:17 am

? trebuie sa iti alegi totusi un stil care te caracterizeaza ...
Sus In jos
Annie
Ä ļįŀŀ βίŧ mõřė
Ä ļįŀŀ βίŧ mõřė
Annie


Numarul mesajelor : 612
Varsta : 26
Location : Ploiesti
Bani : 107
Data de inscriere : 03/07/2009

cele 6 stiluri vestimentare (tie care ti se potriveste?) Empty
MesajSubiect: Re: cele 6 stiluri vestimentare (tie care ti se potriveste?)   cele 6 stiluri vestimentare (tie care ti se potriveste?) EmptyVin Sept 04, 2009 7:31 am

Am ales doua...care seamana cel mai mult cu mine!
Stilul natural si Calsic!
Eu cred ca asa sunt eu!
Sus In jos
-MissTsukkii.
Ä ļįŀŀ βίŧ mõřė
Ä ļįŀŀ βίŧ mõřė
-MissTsukkii.


Numarul mesajelor : 587
Varsta : 29
Location : în râşniţa de cafea
Bani : 46
Data de inscriere : 27/10/2009

cele 6 stiluri vestimentare (tie care ti se potriveste?) Empty
MesajSubiect: Re: cele 6 stiluri vestimentare (tie care ti se potriveste?)   cele 6 stiluri vestimentare (tie care ti se potriveste?) EmptyVin Dec 04, 2009 11:17 am

La mine nu se potriveste mai nimic decat stilul natural altceva poate doar un pic de tot.
Sus In jos
Continut sponsorizat





cele 6 stiluri vestimentare (tie care ti se potriveste?) Empty
MesajSubiect: Re: cele 6 stiluri vestimentare (tie care ti se potriveste?)   cele 6 stiluri vestimentare (tie care ti se potriveste?) Empty

Sus In jos
 
cele 6 stiluri vestimentare (tie care ti se potriveste?)
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» 3 tinute , 3 stiluri
» Top 10 cele mai scumpe videoclipuri ever
» Cele mai haioase emoticoane
» Top 10 cele mai bogate femei de la Hollywood
» Cele mai bune melodii lansate de Mandinga

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ღAllgirlsღ :: Forum II :: Beauty&Fashion-
Mergi direct la:  
creează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente