ღAllgirlsღ
Chipul lui Michael Jackson, facut din piese LEGO 2dqrp7m
Hey , inca nu te-ai inregistrat ? Acum este timpul sa faci acest lucru ! Apasa pe butonul Register , completeaza informatiile si fa parte din site-ul Allgirls . Daca te inregistrezi ai acces la inca cateva categorii speciale si cateva pagini .
ღAllgirlsღ
Chipul lui Michael Jackson, facut din piese LEGO 2dqrp7m
Hey , inca nu te-ai inregistrat ? Acum este timpul sa faci acest lucru ! Apasa pe butonul Register , completeaza informatiile si fa parte din site-ul Allgirls . Daca te inregistrezi ai acces la inca cateva categorii speciale si cateva pagini .
ღAllgirlsღ
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
ÎnregistrareÎnregistrare  AcasaAcasa  NewsNews  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ConectareConectare  AffilieriAffilieri  

 

 Chipul lui Michael Jackson, facut din piese LEGO

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 26
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Chipul lui Michael Jackson, facut din piese LEGO Empty
MesajSubiect: Chipul lui Michael Jackson, facut din piese LEGO   Chipul lui Michael Jackson, facut din piese LEGO EmptyJoi Noi 26, 2009 11:49 pm

Un artist german a alcatuit chipul lui Michael Jackson din piese LEGO.

E curios cate idei au unii. Luna trecuta, cu ocazia Halloweeen-ului, un sculptor a cioplit fata lui Michael pe un dovleac.

Revenind la artistul LEGO, acesta se numeste Stefan Sacherer si obisnuieste sa creeze `Brixels mosaics` din piese LEGO negre, albe si gri.

Cel mai mult ii place sa faca replici dupa chipurile vedetor.

Printre acestea se numara Marilyn Monroe, Audrey Hepburn, Barack Obama si comicii Stan si Bran.

`Am crescut cu jocul LEGO, construindu-mi propriile lumi fantastice. De asemenea, am avut ideea de a face un mozaic dupa un sablon... totul e sa intelegi filozofia LEGO. Iti da o anumita satisfactie, dupa ce petreci atat de mult timp construind. Si nu in ultimul rand, lucrurile manuale sunt amuzante si pot fi date cadou celor dragi`, a marturisit Sacherer.

Chipul lui Michael Jackson, facut din piese LEGO ?mmid=96c474ba05a0c7796
Sus In jos
skittles.
Śŧąŕ
Śŧąŕ
skittles.


Numarul mesajelor : 818
Varsta : 25
Location : Iasi, Romania
Bani : 250
Data de inscriere : 28/05/2009

Chipul lui Michael Jackson, facut din piese LEGO Empty
MesajSubiect: Re: Chipul lui Michael Jackson, facut din piese LEGO   Chipul lui Michael Jackson, facut din piese LEGO EmptyMier Dec 23, 2009 8:56 am

E frumos, chiar este o idee interesanta.Respect pentru acel artist.Chiar e priceput!
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 26
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Chipul lui Michael Jackson, facut din piese LEGO Empty
MesajSubiect: Re: Chipul lui Michael Jackson, facut din piese LEGO   Chipul lui Michael Jackson, facut din piese LEGO EmptyMier Dec 23, 2009 9:33 am

I-a iesit super exact . Cunosc poza , am cautat si nu am mai gasit-o . Era parca de prin anii 70' adica in timpul lui Billie Jean .
Off : Oare nu are si cu Nick Jonas :-? ?
Sus In jos
skittles.
Śŧąŕ
Śŧąŕ
skittles.


Numarul mesajelor : 818
Varsta : 25
Location : Iasi, Romania
Bani : 250
Data de inscriere : 28/05/2009

Chipul lui Michael Jackson, facut din piese LEGO Empty
MesajSubiect: Re: Chipul lui Michael Jackson, facut din piese LEGO   Chipul lui Michael Jackson, facut din piese LEGO EmptyMier Dec 23, 2009 9:35 am

Off: mi-ar placeaaa :twisted:
On: eu nu mi-am dat seama...
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 26
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Chipul lui Michael Jackson, facut din piese LEGO Empty
MesajSubiect: Re: Chipul lui Michael Jackson, facut din piese LEGO   Chipul lui Michael Jackson, facut din piese LEGO EmptyMier Dec 23, 2009 9:43 am

On : Uitati ceva de genul :
Chipul lui Michael Jackson, facut din piese LEGO Michael-Jackson
Off : Imi imaginez cum ar iesi :X ...
Sus In jos
Continut sponsorizat





Chipul lui Michael Jackson, facut din piese LEGO Empty
MesajSubiect: Re: Chipul lui Michael Jackson, facut din piese LEGO   Chipul lui Michael Jackson, facut din piese LEGO Empty

Sus In jos
 
Chipul lui Michael Jackson, facut din piese LEGO
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Michael Jackson ureaza `Craciun fericit!` de pe o noua compilatie Jackson 5
» Melodia This is It Michael Jackson
» Michael Jackson is dead !
» Michael Jackson, refugiat in Irlanda
» Michael Jackson, acuzat de sinucidere

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ღAllgirlsღ :: Forum II :: Muzica-
Mergi direct la:  
creează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente