ღAllgirlsღ
Tatuaje şi piercinguri - Pagina 3 2dqrp7m
Hey , inca nu te-ai inregistrat ? Acum este timpul sa faci acest lucru ! Apasa pe butonul Register , completeaza informatiile si fa parte din site-ul Allgirls . Daca te inregistrezi ai acces la inca cateva categorii speciale si cateva pagini .
ღAllgirlsღ
Tatuaje şi piercinguri - Pagina 3 2dqrp7m
Hey , inca nu te-ai inregistrat ? Acum este timpul sa faci acest lucru ! Apasa pe butonul Register , completeaza informatiile si fa parte din site-ul Allgirls . Daca te inregistrezi ai acces la inca cateva categorii speciale si cateva pagini .
ღAllgirlsღ
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
ÎnregistrareÎnregistrare  AcasaAcasa  NewsNews  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ConectareConectare  AffilieriAffilieri  

 

 Tatuaje şi piercinguri

In jos 
+12
Dootzy.HgS
Dark Angel
Ancutica
Sandy
Lotte
adutza2000
Criss şoseţică !
Micutsa13
Hypnosis
Nirvana.
Barbie :*
Polluted Soul
16 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
Polluted Soul
Śŧąŕŧëř
Śŧąŕŧëř
Polluted Soul


Numarul mesajelor : 285
Varsta : 29
Bani : 364
Data de inscriere : 23/07/2010

Tatuaje şi piercinguri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Tatuaje şi piercinguri   Tatuaje şi piercinguri - Pagina 3 EmptyMar Sept 07, 2010 7:06 am

Rezumarea primului mesaj :

Ce părere aveţi despre aceste metode de înfrumuseţare a corpului, care se transformă în adevărate culturi.
Aveţi sau intenţionaţi să vă faceţi?
Sus In jos

AutorMesaj
Focalors
Śŧąŕŧëř
Śŧąŕŧëř
Focalors


Numarul mesajelor : 284
Varsta : 24
Location : Space
Bani : 35
Data de inscriere : 14/07/2011

Tatuaje şi piercinguri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Tatuaje şi piercinguri   Tatuaje şi piercinguri - Pagina 3 EmptyVin Mar 30, 2012 1:21 am

mie,personal nu-mi plac deloc si oricum sunt minora,iar chiar daca as vrea parintii mei ar face ca trenul.Sincer nu vreau sa devin o rebela cu piercing in buza sau la barbie si tatuaje permanente pe orice zona a corpului. Tatuaje şi piercinguri - Pagina 3 311626
Sus In jos
Lithium.
ßõþöç
ßõþöç
Lithium.


Numarul mesajelor : 82
Varsta : 25
Location : Zalau/Salaj
Bani : 75
Data de inscriere : 28/06/2012

Tatuaje şi piercinguri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Tatuaje şi piercinguri   Tatuaje şi piercinguri - Pagina 3 EmptyDum Iul 01, 2012 2:42 am

Eu as muri sa am tatuaje si pierce-uri o.O
Acum imi fac si eu lista cu ce trebuie sa fac dupa ce ajung la facultate, dica peste aproximativ 5 ani -.-"
Vreau un tatuaj mare pe mana, unul pe coaste si unul pe dosul palmii si ceva scris pe degete.
Pierce, pai, unul pe mijlocul buzei, sau doua in colturile buzei, in nas vreau septum, vreau toata urechea stanga cu gauri si o gaura mare in urechea dreapta si in spranceana vreau inca un pierce.
P.S: Am sa revin cu un Edit cu poze pentru toate exemplele date mai sus cand o sa pot posta link-uri si poze ^^
Sus In jos
Polluted Soul
Śŧąŕŧëř
Śŧąŕŧëř
Polluted Soul


Numarul mesajelor : 285
Varsta : 29
Bani : 364
Data de inscriere : 23/07/2010

Tatuaje şi piercinguri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Tatuaje şi piercinguri   Tatuaje şi piercinguri - Pagina 3 EmptyMar Iul 10, 2012 5:44 pm

măi, este o metodă de fake tattoo, ce arată destul de real, dar te ţine câteva zile doar...
trebuie să scoţi modelul în oglindă la imprimantă, te dai cu cremă sau cu deodorant pe locul în care vrei să pui "tatuajul", decupezi modelul, şi aştepţi o vreme...nu ştiu exact cât,dar ar trebui să-ţi dai seama:-? hârtia trebuie să se lipească de piele, deci trebuie ceva mai multă cremă sau deo. în fine, eu mi-am făcut aşa acum câţiva ani şi mi-a ieşit super fain, părea real:) acum nu prea mi-aş mai face, dar na, era mişto cum se mirau toţi că am tatuaj cu children of bodom:))
Sus In jos
Sequere.
Ä ļįŀŀ βίŧ mõřė
Ä ļįŀŀ βίŧ mõřė
Sequere.


Numarul mesajelor : 559
Varsta : 27
Location : Zalau/Salaj
Bani : 256
Data de inscriere : 28/12/2011

Tatuaje şi piercinguri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Tatuaje şi piercinguri   Tatuaje şi piercinguri - Pagina 3 EmptyMar Iul 10, 2012 8:10 pm

^ Uu, mi-ai atras atentia. Mi-as dori si eu ceva cu Breaking Benjamin Laughing .
Nu stii sigur de unde as putea achizitiona si eu un 'fake tatto' ?
Vreau sa o speriu pe mama Smiley7
Sus In jos
Locust
Śŧąŕŧëř
Śŧąŕŧëř
Locust


Numarul mesajelor : 247
Varsta : 26
Bani : 189
Data de inscriere : 10/01/2012

Tatuaje şi piercinguri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Tatuaje şi piercinguri   Tatuaje şi piercinguri - Pagina 3 EmptyMier Iul 11, 2012 1:11 am

Da, am auzit şi eu de aşa ceva. Cică îşi făcuse o colegă, dar nu mi-a explicat cum. Bine, ea mi-a spus că a ţinut-o cam o lună, posibil să fii fost altfel făcut. :-?
Sus In jos
Dootzy.HgS
Śŧąŕŧëř
Śŧąŕŧëř
Dootzy.HgS


Numarul mesajelor : 247
Varsta : 30
Location : PrimadonnaRO
Bani : 210
Data de inscriere : 30/07/2011

Tatuaje şi piercinguri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Tatuaje şi piercinguri   Tatuaje şi piercinguri - Pagina 3 EmptyVin Iul 20, 2012 9:49 am

this is mine.
are o semnificatie/valoare sentimentala uriasa, de aia m-am si incumetat sa suport un ac asa aproape de venele mele. a durut, dar a fost suportabil. ba mai mult, m-am asteptam sa doara chiar mai tare
PS: in caz ca nu se poate vedea din poza, e facut pe incheietura mainii drepte.

Tatuaje şi piercinguri - Pagina 3 If7d46
Sus In jos
Locust
Śŧąŕŧëř
Śŧąŕŧëř
Locust


Numarul mesajelor : 247
Varsta : 26
Bani : 189
Data de inscriere : 10/01/2012

Tatuaje şi piercinguri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Tatuaje şi piercinguri   Tatuaje şi piercinguri - Pagina 3 EmptyJoi Oct 04, 2012 6:43 am

Acum două zile mi-am făcut o gaură în ureche în zgârci şi mai am din vacanţa de vară o a doua gaură într-o ureche.
Nu mai vreau piercing-uri în buze, sprâncene sau altceva, sunt prea... ciudate. Rămâne de văzut dacă îmi mai fac în ureche.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Tatuaje şi piercinguri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Tatuaje şi piercinguri   Tatuaje şi piercinguri - Pagina 3 Empty

Sus In jos
 
Tatuaje şi piercinguri
Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
 Subiecte similare
-
» Tatuaje

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ღAllgirlsღ :: Forum II :: Beauty&Fashion-
Mergi direct la:  
Forumgratuit.ro | Arta, Cultura si Timp liber | Hobbiuri | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente