ღAllgirlsღ
Biografie Linkin Park 2dqrp7m
Hey , inca nu te-ai inregistrat ? Acum este timpul sa faci acest lucru ! Apasa pe butonul Register , completeaza informatiile si fa parte din site-ul Allgirls . Daca te inregistrezi ai acces la inca cateva categorii speciale si cateva pagini .
ღAllgirlsღ
Biografie Linkin Park 2dqrp7m
Hey , inca nu te-ai inregistrat ? Acum este timpul sa faci acest lucru ! Apasa pe butonul Register , completeaza informatiile si fa parte din site-ul Allgirls . Daca te inregistrezi ai acces la inca cateva categorii speciale si cateva pagini .
ღAllgirlsღ
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
ÎnregistrareÎnregistrare  AcasaAcasa  NewsNews  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ConectareConectare  AffilieriAffilieri  

 

 Biografie Linkin Park

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 26
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Biografie Linkin Park Empty
MesajSubiect: Biografie Linkin Park   Biografie Linkin Park EmptyJoi Noi 11, 2010 8:10 am

Componenta: Mike Shinoda, Chester Bennington, Brad Delson, Phoenix, Joe Hahn, Rob Bourdon.

“Cea mai mare greseala pe care o fac unii este aceea de a spune ca suntem doar o trupa de rock”, spune chiaristul de la Linkin Park, Brad Delson.

“Noi consideram muzica noastra un hibrid a ceea ce am ascultat noi sase de-a lungul timpului. Titlul albumului nostru de debut, “Hybrid Theory” este de fapt numele pe care voiam sa-l purtam ca trupa si este rezultatul a sase moduri de a intelege muzica si a sase personalitati artistice distincte.”

Linkin Park inseamna rock, hip-hop, electronic, rock alternativ. Cei sase membri ai trupei sunt originari din sudul Californiei. Ideea trupei a aparut intr-un mic dormitor al vocalistului Mike Shinoda, unde acesta impreuna cu Delson au inregistrat primul material, in 1996. Cei doi fusesera colegi de scoala. Acolo l-au intilnit si pe bateristul Rob Bourbon. Shinoda l-a racolat pe DJ Joseph Hahn in timpul studiilor la Art Center College in Pasadena. Delson l-a adus pe bassistul Phoenix care a parasit trupa dupa colegiu, dar s-a intors dupa un an. Ultima piesa a trupei a fost vocalistul Chester Bennington, din Arizona, care facea inregistrari de la 16 ani. “Cind aveam doi ani, ma pasiona ce cintau Foreigner. De cnd am invatat sa vorbesc, spuneam tuturor ca voi deven cintaret“, isi aminteste Bennington.

“Desi stilurile noastre sunt diferite, am incercat ca sound-ul sa fie natural, sa nu fie fortat - asta inseamna sa ai identitate ca trupa”, declara bassistul Phoenix.

Influentele vin de la Deftones, Nine Inch Nails, Aphex Twin si The Roots.

“Vrem ca totul sa sune unitar. Inregistram totul intr-un computer pentru a putea sa fie bine integrate partile digitale si cele live. Petrecem ore intregi in studio mixind si aranjind totul astfel incit sa obtinem cele mai bune combinatii”, marturiseste Shinoda.
Sus In jos
Barbie :*
M○ðëŗåŧōŕ
M○ðëŗåŧōŕ
Barbie :*


Numarul mesajelor : 4511
Varsta : 29
Location : ---
Bani : 1818
Data de inscriere : 15/11/2009

Biografie Linkin Park Empty
MesajSubiect: Re: Biografie Linkin Park   Biografie Linkin Park EmptyVin Noi 12, 2010 3:27 am

Am un coleg care numai Linkin Park asculta si mi-a tot zis de formatia asta asa ca am inceput sa o ascult si eu
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 26
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Biografie Linkin Park Empty
MesajSubiect: Re: Biografie Linkin Park   Biografie Linkin Park EmptyVin Noi 12, 2010 11:32 pm

Da , mie imi place melodia aceea This Is Not The end .
O ador <3
Sus In jos
Locust
Śŧąŕŧëř
Śŧąŕŧëř
Locust


Numarul mesajelor : 247
Varsta : 26
Bani : 189
Data de inscriere : 10/01/2012

Biografie Linkin Park Empty
MesajSubiect: Re: Biografie Linkin Park   Biografie Linkin Park EmptyLun Ian 30, 2012 9:18 am

Am ascultat o mulţime de melodii, sunt grozavi!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Biografie Linkin Park Empty
MesajSubiect: Re: Biografie Linkin Park   Biografie Linkin Park Empty

Sus In jos
 
Biografie Linkin Park
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Biografie Example
» Biografie - Jay-z
» Biografie Take That
» Biografie Jay-Z
» Biografie Ke$ha

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ღAllgirlsღ :: Forum II :: Muzica :: Biografiile vedetelor-
Mergi direct la:  
Forumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente