ღAllgirlsღ
Teza la romana. - Pagina 2 2dqrp7m
Hey , inca nu te-ai inregistrat ? Acum este timpul sa faci acest lucru ! Apasa pe butonul Register , completeaza informatiile si fa parte din site-ul Allgirls . Daca te inregistrezi ai acces la inca cateva categorii speciale si cateva pagini .
ღAllgirlsღ
Teza la romana. - Pagina 2 2dqrp7m
Hey , inca nu te-ai inregistrat ? Acum este timpul sa faci acest lucru ! Apasa pe butonul Register , completeaza informatiile si fa parte din site-ul Allgirls . Daca te inregistrezi ai acces la inca cateva categorii speciale si cateva pagini .
ღAllgirlsღ
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
ÎnregistrareÎnregistrare  AcasaAcasa  NewsNews  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ConectareConectare  AffilieriAffilieri  

 

 Teza la romana.

In jos 
+3
skittles.
:::Ana Banana♫☺
georgika14
7 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
georgika14
Śŧąŕŧëř
Śŧąŕŧëř
georgika14


Numarul mesajelor : 328
Varsta : 26
Location : constanta
Bani : 294
Data de inscriere : 10/07/2010

Teza la romana. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Teza la romana.   Teza la romana. - Pagina 2 EmptySam Dec 04, 2010 5:40 am

Rezumarea primului mesaj :

Era luni iar Lucy terbuie sa dea teza la romana.Ea era in timpul pauzei...
Sus In jos

AutorMesaj
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Teza la romana. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Teza la romana.   Teza la romana. - Pagina 2 EmptyLun Iun 13, 2011 5:41 am

-Ok, mersi Alice, dar tocmai ti-am spus as prefera sa ducem ambele tezele simultan la catedra. S le depunem simultan. Ca i s-ar parea profeo suspect sa apelam la aceeasi metoda de 2 ori. Adica metoda cu vantul. ii transmit eu prin telepatie lui Alice caci daca as fi vorbit profa ne-ar fi sanctionat pe amandoua.
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 26
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Teza la romana. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Teza la romana.   Teza la romana. - Pagina 2 EmptyMier Iun 15, 2011 6:30 am

Auzind ce spune Sanara , ma opresc din scris , dar scriu pe banca mesajul urmator : Sanara , eu deja am terminat asta , iar tu pe teza ti`ai trecut deja numele . Profesoara nestie scrisul no .. . Si ma opresc pentru ca deja devenea vizibil scrisul .
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Teza la romana. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Teza la romana.   Teza la romana. - Pagina 2 EmptyMier Iun 15, 2011 9:05 pm

-Bine, atunci. Le schimbam iarasi. Dar o sa fac un numar de iluzionism incat nimeni sa nu observe nimic. Spun eu. Si fac un semn iar tezele isi schimbara locul fara sa se deplaseze.
Ii zambesc apoi lui Alice.
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 26
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Teza la romana. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Teza la romana.   Teza la romana. - Pagina 2 EmptyVin Iun 17, 2011 11:39 pm

Imi vad teza rezolvata in fata mea , ma uit pe exercitii si observ ca erau facute foarte bine . Ii raspund la zambet Sanarei , apoi , de plictiseala incep sa desenez pe banca .
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Teza la romana. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Teza la romana.   Teza la romana. - Pagina 2 EmptySam Iun 18, 2011 5:27 am

Imi vad si eu teza rezolvata. Si de plictiseala fac un semn mic si banca lui Alice deveni la inceput transparenta apoi deveni un ecran si un mic procedeu magic facu ca dOar eu si Alice sa fim singurele care auzim ce se intampla pe ecran. Doar pentru noi 2 era magia, fiind o magie privata ceilalti nu sesizau nimic. Insa noi 2 aveam televiziune live direct din Glos Angeles un oras de provincie din Fairytopia.
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 26
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Teza la romana. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Teza la romana.   Teza la romana. - Pagina 2 EmptyMier Iun 22, 2011 3:13 am

" Mersi , chiar ma plictiseam " scriu pe mana si ma uit fascinata la televizor . Era emisiunea " Experimente " , unde 2 prezentatoare incercau sa mareasca viata zanelor print`o combinatie de 8 substante . In fiecare saptamana cate o substanta era dezvaluita , iar in cea de`a noua saptamana , veneau zane in platou si incercau licoarea . Zanele spuneau ca e primul episod si eu deveneam din ce in ce mai atenta deoarece poate , poate mergea si la om .
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Teza la romana. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Teza la romana.   Teza la romana. - Pagina 2 EmptyMier Iun 22, 2011 5:25 am

-Cred ca abia in ultimul episod vom afla daca merge si la om sau nu. Da abia astept sa aflu toate ingedientele si modul de preparare sa o fac si eu.
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 26
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Teza la romana. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Teza la romana.   Teza la romana. - Pagina 2 EmptyJoi Iun 23, 2011 12:58 am

Zanele arata primul ingredient , Clorura de sodiu , si o prezinta in fata camerelor . Din greseala , zana scapa recipientul cu solutia , iar aceasta cade pe jos .
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Teza la romana. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Teza la romana.   Teza la romana. - Pagina 2 EmptyJoi Iun 23, 2011 7:40 am

-Clorura de sodiu este sarea. Eh asta nu va fi problema. Mai avem sare destula. Insa partea proasta e ca cea scapata pe jos poate aduce ghinion. Spuse cealata zana.
Zana care scapase sarea pe jos aduce alta si o topeste in eprubeta la flacara pana ce aceasta devine lichida.
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 26
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Teza la romana. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Teza la romana.   Teza la romana. - Pagina 2 EmptySam Iun 25, 2011 8:37 am

- Dar daca sarea se va termina , o putem produce cu ajutorul zanelor albe , care produc , la nevoie si zapada . Fiecare kilogram de sare ce il scot ii pot scadea durata de viata cu 10 ani , continua zana .
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Teza la romana. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Teza la romana.   Teza la romana. - Pagina 2 EmptySam Iun 25, 2011 8:41 am

-Sa scada viata cui? Parca era vorba de marirea duratei de viata. Oare nu or aparea secventa asta sapt asta la emisiunea spiridusilor carcotasi? Sopteam incet si chicoteam.
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 26
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Teza la romana. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Teza la romana.   Teza la romana. - Pagina 2 EmptyDum Iun 26, 2011 1:16 am

" Mda , cam proasta emisiunea " , scriu eu pe mana .
Zana isi da seama de greseala si se rusineaza . Cealalta face o fata mirata de parca nimic nu ar fi gresit .
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Teza la romana. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Teza la romana.   Teza la romana. - Pagina 2 EmptyDum Iun 26, 2011 2:40 am

-Deci in concluzie ar trebui sa ne asteptam ca unul din igrediente ce v fi prezentat sa fie unul care intareste foarte mult potiunea. Caci daca ar fi doar sarea si alte ingrdiente fara un element care sa o faca mai puternica, ar trebui sa se bea 1 litru de solutie pentru a mari 10 ani durata de viata. Ar trebui ca unul din igrediente pezentat saptamanle urmatoare sa o faca de 10 ori mai puternica sau de 100 ori mai puternica apoi sa i e adauge un diluant. Gandesc eu.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Teza la romana. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Teza la romana.   Teza la romana. - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Teza la romana.
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» Teza la matematica
» Stii sa te pregatesti pentru teza ?
» Versuri Bon Jovi - Always ( romana )
» Evaluarea la limba romana
» Versuri Jessie J - Price Tag in romana

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ღAllgirlsღ :: Forum II :: RPG :: Scoala Alexandria-
Mergi direct la:  
Forumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente