ღAllgirlsღ
GUNS N ROSES 2dqrp7m
Hey , inca nu te-ai inregistrat ? Acum este timpul sa faci acest lucru ! Apasa pe butonul Register , completeaza informatiile si fa parte din site-ul Allgirls . Daca te inregistrezi ai acces la inca cateva categorii speciale si cateva pagini .
ღAllgirlsღ
GUNS N ROSES 2dqrp7m
Hey , inca nu te-ai inregistrat ? Acum este timpul sa faci acest lucru ! Apasa pe butonul Register , completeaza informatiile si fa parte din site-ul Allgirls . Daca te inregistrezi ai acces la inca cateva categorii speciale si cateva pagini .
ღAllgirlsღ
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
ÎnregistrareÎnregistrare  AcasaAcasa  NewsNews  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ConectareConectare  AffilieriAffilieri  

 

 GUNS N ROSES

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
Snuggy ♥
-None
-None
Snuggy ♥


Numarul mesajelor : 16
Varsta : 33
Location : Boredlul din satul mare pe dreapta:)):))=))
Bani : 29
Data de inscriere : 01/12/2010

GUNS N ROSES Empty
MesajSubiect: GUNS N ROSES   GUNS N ROSES EmptyMier Dec 22, 2010 1:35 am

Guns N' Roses (pistoale și trandafiri), (abreviată ca GN'R) este o formație americană de hard rock, formată în Los Angeles, California 1985, având vândute un număr estimat la 90 milioane albume în lume. Grupul era format din cântărețul Axl Rose, chitariștii Tracii Guns și Izzy Stradlin, basistul Ole Beich, și bateristul Rob Gardner. Numele formației provine din unirea a două grupuri foarte importante de la Hollywood, L.A Guns și Hollywood Rose. Primul lor concert a avut loc pe data de 26 martie 1985 în Troubador (Hollywood, California). Appetite for Destruction (Apetit pentru distrugere) din 1987, produs de Mike Clink, a fost vândut în peste 25 milioane de copii în lume și a ajuns locul 1 în SUA după apariție. Chitaristul Tracii Guns a fost înlocuit cu SLASH, bateristul Rob Gardner cu Steven Adler. Trupa era formată din Axl Rose, Slash, Duff McKagan, Steven Adler și Izzy Stradlin.
Duff McKagan
S-a născut pe data de 5 februarie 1964 în Seattle, Washington, USA. Are 46 de ani și este basistul trupei
Slash
S-a născut la data de 23 Iulie 1965 în Hampstead (Londra), însă până la vârsta de 11 ani a crescut în Stoke-On-Trent, Staffordshire (Anglia). Numele lui real este Saul Hudson. Mama sa este de culoare, iar tatăl englez. Slash a luat contact cu lumea entertainmentului încă din copilărie, ambii părinți lucrând în domeniu.Are 44 de ani.
Axl Rose
William Bruce Rose este numele lui adevărat de naștere. Este vocalist, chitarist și pianist. S-a născut pe data de 6 februarie 1962 la Lafayette, Indiana. Are 47 de ani și este activ-prezent din 1985.
Steven Adler
S-a născut pe data de 22 Ianuarie 1965 în Cleveland, Ohio, USA. Are 44 de ani și este toboșarul trupei. Steven momentan locuiește în Las Vegas, Nevada.
Izzy Stradlin
Este născut pe data de 8 aprilie 1962 în Lafayette, Indiana, USA. Are 47 de ani și este chitarist.
În vremea când muzica pop era dominată de genul dance și pop-metal, Guns N’ Roses au adus rock & roll-ul urât, rău, care a dărâmat toate topurile din acea vreme. Nu erau băieți cuminți, băieții cuminți nu ascultă rock & roll. Pe lângă toate astea erau și amuzanți, vulnerabili și ocazional sensibili, fapt rezultând din piesa Sweet Child O’ Mine.


Mie mi se pare geniala trupa <333 . Voua?
Sus In jos
Polluted Soul
Śŧąŕŧëř
Śŧąŕŧëř
Polluted Soul


Numarul mesajelor : 285
Varsta : 29
Bani : 364
Data de inscriere : 23/07/2010

GUNS N ROSES Empty
MesajSubiect: Re: GUNS N ROSES   GUNS N ROSES EmptyMier Dec 22, 2010 8:51 pm

Îmi place trupa, dar mi-ar plăcea mai mult dacă ar fi GnRul original, cu Duff, Slash, Izzy. În trupa actuală a rămas doar Axl. Well...happens.
E printre formaţiile mele preferate, şi pot să zic că sunt şi o sursă de inspiraţie pentru mine.
Îmi plac toate melodiile lor, dar cel mai mult aş zice că-mi place Paradise City.
Sus In jos
Snuggy ♥
-None
-None
Snuggy ♥


Numarul mesajelor : 16
Varsta : 33
Location : Boredlul din satul mare pe dreapta:)):))=))
Bani : 29
Data de inscriere : 01/12/2010

GUNS N ROSES Empty
MesajSubiect: Re: GUNS N ROSES   GUNS N ROSES EmptyJoi Ian 06, 2011 10:35 pm

Nu prea stiu ce au facut ei de curand.
Dar piesele pe care le-au facut sunt criminale ! <3
Don't cry,November rain,Paradise city,Knocking to havens door, You could be mine..etc
Sunt suuuuper <3
Sus In jos
Polluted Soul
Śŧąŕŧëř
Śŧąŕŧëř
Polluted Soul


Numarul mesajelor : 285
Varsta : 29
Bani : 364
Data de inscriere : 23/07/2010

GUNS N ROSES Empty
MesajSubiect: Re: GUNS N ROSES   GUNS N ROSES EmptyVin Ian 07, 2011 3:07 am

Au un album mai recent, Chinesse Democracy. E diferit de cele mai vechi, şi e şi normal să fie aşa. Componenţa s-a schimbat, Axl s-a schimbat...But still... e ok.
Slash are şi el un album nou, care sună chiar bine Very Happy
Sus In jos
-MissTsukkii.
Ä ļįŀŀ βίŧ mõřė
Ä ļįŀŀ βίŧ mõřė
-MissTsukkii.


Numarul mesajelor : 587
Varsta : 29
Location : în râşniţa de cafea
Bani : 46
Data de inscriere : 27/10/2009

GUNS N ROSES Empty
MesajSubiect: Re: GUNS N ROSES   GUNS N ROSES EmptyMier Mar 23, 2011 4:46 am

Slash a scos un album cu majoritatea vedetelor cunoscute de pop şi rock alternative cum ar fi solistul de la Maroon 5, Rihanna şi mulţi alţii. M-a uimit.
G'N'R nu mai este ceea ce era o dată , dar încă este o trupă foarte bună. Şi Doamne aţi văzut ce bine arată Axl! După atâţia ani!
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 26
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

GUNS N ROSES Empty
MesajSubiect: Re: GUNS N ROSES   GUNS N ROSES EmptyMar Aug 02, 2011 8:14 pm

Cea mai geniala trupa posibila <3
Cei mai mult ii admir pe Slash si pe Axl , care are o voce superba .
Nu stiu cum ar fi viata mea fara muzica lor si a lui Bon Jovi .

Take me down to the paradise city when the grass is green and the girls are pretty , Take me home !
Welcome to the jungle watch it bring it to your shananananaananana - knees , knees .
I wanna watch you bleed !
Sus In jos
-MissTsukkii.
Ä ļįŀŀ βίŧ mõřė
Ä ļįŀŀ βίŧ mõřė
-MissTsukkii.


Numarul mesajelor : 587
Varsta : 29
Location : în râşniţa de cafea
Bani : 46
Data de inscriere : 27/10/2009

GUNS N ROSES Empty
MesajSubiect: Re: GUNS N ROSES   GUNS N ROSES EmptyDum Feb 26, 2012 1:04 pm

Take me down to the paradise city where the beer is free and the girls are pretty! :]]
Sus In jos
Locust
Śŧąŕŧëř
Śŧąŕŧëř
Locust


Numarul mesajelor : 247
Varsta : 26
Bani : 189
Data de inscriere : 10/01/2012

GUNS N ROSES Empty
MesajSubiect: Re: GUNS N ROSES   GUNS N ROSES EmptyDum Apr 29, 2012 3:04 am

Ascult din când în când, dar nu sunt mare fană.
Sus In jos
Continut sponsorizat





GUNS N ROSES Empty
MesajSubiect: Re: GUNS N ROSES   GUNS N ROSES Empty

Sus In jos
 
GUNS N ROSES
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Biografie Guns N Roses
» Versuri Guns n'Roses - Patience

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ღAllgirlsღ :: Forum II :: Muzica :: Rock / Metal-
Mergi direct la:  
creeaza un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente