ღAllgirlsღ
RIP Kurt Cobain 2dqrp7m
Hey , inca nu te-ai inregistrat ? Acum este timpul sa faci acest lucru ! Apasa pe butonul Register , completeaza informatiile si fa parte din site-ul Allgirls . Daca te inregistrezi ai acces la inca cateva categorii speciale si cateva pagini .
ღAllgirlsღ
RIP Kurt Cobain 2dqrp7m
Hey , inca nu te-ai inregistrat ? Acum este timpul sa faci acest lucru ! Apasa pe butonul Register , completeaza informatiile si fa parte din site-ul Allgirls . Daca te inregistrezi ai acces la inca cateva categorii speciale si cateva pagini .
ღAllgirlsღ
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
ÎnregistrareÎnregistrare  AcasaAcasa  NewsNews  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ConectareConectare  AffilieriAffilieri  

 

 RIP Kurt Cobain

In jos 
+3
Polluted Soul
Dark Angel
Nirvana.
7 participanți
AutorMesaj
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 26
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

RIP Kurt Cobain Empty
MesajSubiect: RIP Kurt Cobain   RIP Kurt Cobain EmptyLun Apr 25, 2011 10:47 pm

S-au implinit 17 ani de la moartea lui Kurt Cobain , o adevarata legenda muzicala . Vedetele i-au adus omagii , cum ar fi Jared Leto :


De asemenea , biografia Nirvana o aveti aici : https://allgirls.forumgratuit.ro/t1660-biografie-nirvana
Sus In jos
Dark Angel
Ťhέ βεśŧ
Ťhέ βεśŧ
Dark Angel


Numarul mesajelor : 2798
Varsta : 26
Location : Foru-girls
Bani : 838
Data de inscriere : 06/11/2010

RIP Kurt Cobain Empty
MesajSubiect: Re: RIP Kurt Cobain   RIP Kurt Cobain EmptyLun Apr 25, 2011 10:54 pm

Nici nu stiam de el rade cu lacrimi
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 26
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

RIP Kurt Cobain Empty
MesajSubiect: Re: RIP Kurt Cobain   RIP Kurt Cobain EmptyMar Apr 26, 2011 1:33 am

Cum nu stiai de el :O ?
A fost unul dintre cei mai mari rockeri si a cantat in formatia Nirvana , a murit deoarece era mai tot timpul sub influenta drogurilor .
Pentru a-l cunoaste mai bine uite-te la biografie Wink
Sus In jos
Polluted Soul
Śŧąŕŧëř
Śŧąŕŧëř
Polluted Soul


Numarul mesajelor : 285
Varsta : 29
Bani : 364
Data de inscriere : 23/07/2010

RIP Kurt Cobain Empty
MesajSubiect: Re: RIP Kurt Cobain   RIP Kurt Cobain EmptyJoi Apr 28, 2011 6:32 am

Nu se ştie exact de ce a murit. Ancheta zice că s-a împuşcat în cap. Alţii că ar fi fost prea high s-o facă şi că l-ar fi împuşcat nevastă-sa. Whatever, nu e foarte clară treaba.
Anyway, Kurt şi Nirvana înseamnă foarte mult pt mine, ascult de mult timp formaţia asta, deşi doar de vreo 2 ani am început să le înţeleg cu adevărat muzica. Anyway, most teens listen to Gaga today, so yea, e chiar aiurea să nu ştii de Nirvana, wtf.

We all know Kurt is heaven where angels fly.
Sus In jos
Dark Angel
Ťhέ βεśŧ
Ťhέ βεśŧ
Dark Angel


Numarul mesajelor : 2798
Varsta : 26
Location : Foru-girls
Bani : 838
Data de inscriere : 06/11/2010

RIP Kurt Cobain Empty
MesajSubiect: Re: RIP Kurt Cobain   RIP Kurt Cobain EmptyVin Apr 29, 2011 4:09 am

1. O sa ma las de rock.
2. Nu stiu trupa rade cu lacrimi
Sus In jos
Polluted Soul
Śŧąŕŧëř
Śŧąŕŧëř
Polluted Soul


Numarul mesajelor : 285
Varsta : 29
Bani : 364
Data de inscriere : 23/07/2010

RIP Kurt Cobain Empty
MesajSubiect: Re: RIP Kurt Cobain   RIP Kurt Cobain EmptyVin Apr 29, 2011 9:16 am

Dacă nu ştii trupa, nu-ţi place rockul, ce cauţi în threadul ăsta? Vrei să-ţi crească numărul de mesaje or what? Fără supărare, o cam spammezi.

One of my faves.
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 26
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

RIP Kurt Cobain Empty
MesajSubiect: Re: RIP Kurt Cobain   RIP Kurt Cobain EmptyVin Apr 29, 2011 9:29 am



And I can see you every night .. free , I do , I do .
Mie imi place si About a girl , pot simti emotia din vocea lui .
Sus In jos
Polluted Soul
Śŧąŕŧëř
Śŧąŕŧëř
Polluted Soul


Numarul mesajelor : 285
Varsta : 29
Bani : 364
Data de inscriere : 23/07/2010

RIP Kurt Cobain Empty
MesajSubiect: Re: RIP Kurt Cobain   RIP Kurt Cobain EmptyVin Apr 29, 2011 9:35 am

Mie sincer îmi plac toate. Dar Come as you are e printre primele pe care le-am ascultat, şi na.
Vai mie, devin sentimentală. Happy to see another Nirvana fan. Zilele astea numa Nirvana şi grunge am devorat Very Happy.
Încă unaa:x
Sus In jos
Kitty's Love
-None
-None
Kitty's Love


Numarul mesajelor : 5
Varsta : 25
Location : Curtea de Arges
Bani : 4
Data de inscriere : 17/02/2012

RIP Kurt Cobain Empty
MesajSubiect: Re: RIP Kurt Cobain   RIP Kurt Cobain EmptyVin Feb 17, 2012 9:17 pm

Pacat de el a murit avea 27 de ani pacat pacat Sad
Sus In jos
Locust
Śŧąŕŧëř
Śŧąŕŧëř
Locust


Numarul mesajelor : 247
Varsta : 26
Bani : 189
Data de inscriere : 10/01/2012

RIP Kurt Cobain Empty
MesajSubiect: Re: RIP Kurt Cobain   RIP Kurt Cobain EmptyVin Mar 02, 2012 8:30 am

Cum să nu auzi frate de Kurt Cobain?
Cine ştie ce rock ascultă ea...
Acum serios, venerez trupa Nirvana şi s-a irosit un adevărat geniu!
Şi da nu se ştie exact de ce a murit. Dar oricum avusese mereu probleme cu drogurile.
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 26
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

RIP Kurt Cobain Empty
MesajSubiect: Re: RIP Kurt Cobain   RIP Kurt Cobain EmptyVin Mar 02, 2012 10:44 am

A inceput sa-mi placa foarte mult in ultimul timp melodia Oh me : " I cannot see the end of me , my whole expanse , I cannot see " .
Oricum , un quote foarte interesant de al lui este : " I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not. "
Sus In jos
Locust
Śŧąŕŧëř
Śŧąŕŧëř
Locust


Numarul mesajelor : 247
Varsta : 26
Bani : 189
Data de inscriere : 10/01/2012

RIP Kurt Cobain Empty
MesajSubiect: Re: RIP Kurt Cobain   RIP Kurt Cobain EmptyDum Apr 29, 2012 3:03 am

Citat :
I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not. "
Da, acesta este unul dintre motto-urile mele. Cred că toţi ar trebui să ţinem cont de asta.
Sus In jos
Sequere.
Ä ļįŀŀ βίŧ mõřė
Ä ļįŀŀ βίŧ mõřė
Sequere.


Numarul mesajelor : 559
Varsta : 27
Location : Zalau/Salaj
Bani : 256
Data de inscriere : 28/12/2011

RIP Kurt Cobain Empty
MesajSubiect: Re: RIP Kurt Cobain   RIP Kurt Cobain EmptyDum Apr 29, 2012 5:18 am

Damn!
Cand eram mica si mergeam la verisoarele mele *acum au 16 si respectiv 22 de ani* vedeam pe perete chestii cu el. Extrase din ziar in engleza. Nu intelegeam ce este, stiu ca verisoarei mele de 22 de ani ii placea trupa. Si de fiecare data cand vorbea despre ea, isi ferea privirea.
Mi-a trebuit ceva timp pana sa-mi dau seama de ce. Oricum, il iubesc *da, la prezent*. Iubesc trupa *tot prezent*!
Sus In jos
Lithium.
ßõþöç
ßõþöç
Lithium.


Numarul mesajelor : 82
Varsta : 25
Location : Zalau/Salaj
Bani : 75
Data de inscriere : 28/06/2012

RIP Kurt Cobain Empty
MesajSubiect: Re: RIP Kurt Cobain   RIP Kurt Cobain EmptySam Iun 30, 2012 1:54 am

Chiar acum cateva zile mi-am descarcat toata discografia lor.
Deci, eu nu ma pot impaca cu situatia aceasta, ca acest cantaret al timpurilor, Kurt, e mort. Nu imi imaginez un om care sa nu stie macar o un cantec sau un vers de-al lui, sau orice ce tine de el, a fost un om deosebit si ar trebui sa apreciem aceasta trupa pentru toate citatele din care putem sa intelegem in ce lume traim acum in secolul acesta.
As da orice sa ma fi nascut cand el traia si sa fi mers macar la un concert sa-l vad.
Oricum, apreciez ca unul dintre solisti mei preferati (Jared Leto) i-a adus un omagiu.
Despe Justin Bieber nimeni nu spune ca s-a proclamat un 'Kurt Cobain' al generatiei noastre. Mi se pare o prostie chestia asta! Mai ales ca atunci cand au numit o generatie dupa Kurt Cobain, el nu a fost foarte multumit, dar Justin se proclama singur. Cam ciudat.
Sus In jos
Locust
Śŧąŕŧëř
Śŧąŕŧëř
Locust


Numarul mesajelor : 247
Varsta : 26
Bani : 189
Data de inscriere : 10/01/2012

RIP Kurt Cobain Empty
MesajSubiect: Re: RIP Kurt Cobain   RIP Kurt Cobain EmptySam Iun 30, 2012 4:17 am

Citat :
Nu imi imaginez un om care sa nu stie macar o un cantec sau un vers de-al lui, sau orice ce tine de el, a fost un om deosebit si ar trebui sa apreciem aceasta trupa pentru toate citatele din care putem sa intelegem in ce lume traim acum in secolul acesta.
Oho... Îţi pot face o listă foarte lungă de astfel de persoane, dar nu vreau să-mi crească tensiunea. rade cu lacrimi
Kurt a fost un geniu, am m-ai spus asta. Mai mult de atât, îmi părea un om simplu şi modest, copleşit de viaţa de star. Nu se dorea "liderul niciunei generaţii", iubea pur şi simplu muzica. JB nu se compară cu el, nu au absolut nimic în comun.
Sus In jos
Polluted Soul
Śŧąŕŧëř
Śŧąŕŧëř
Polluted Soul


Numarul mesajelor : 285
Varsta : 29
Bani : 364
Data de inscriere : 23/07/2010

RIP Kurt Cobain Empty
MesajSubiect: Re: RIP Kurt Cobain   RIP Kurt Cobain EmptyDum Iul 22, 2012 7:12 am

Ah, poate daca nu era mort era un fel de bogat snob acum. Ok, sariti pe mine, dar si eu sunt fana:)). Anyway, daca traia pun pariu ca nu il iubeau atatia.
Sus In jos
Locust
Śŧąŕŧëř
Śŧąŕŧëř
Locust


Numarul mesajelor : 247
Varsta : 26
Bani : 189
Data de inscriere : 10/01/2012

RIP Kurt Cobain Empty
MesajSubiect: Re: RIP Kurt Cobain   RIP Kurt Cobain EmptyDum Iul 22, 2012 9:19 am

Polluted Soul a scris:
Ah, poate daca nu era mort era un fel de bogat snob acum. Ok, sariti pe mine, dar si eu sunt fana:)). Anyway, daca traia pun pariu ca nu il iubeau atatia.
Şi eu cred asta. Tocmai de asta trebuie să recunosc că mă bucur că a murit. De obicei artiştii se "prostesc" cu trecerea timpului şi nah... e nasol.
Totuşi, sunt atâţia care se dau fani Nirvana, doar din cauza lui Kurt, nu ştiu decât melodiile "Smells Like Teen Spirit", "Come As You Are" şi nici măcar nu ştiu cum îi cheamă pe ceilalţi doi din trupă.
Dintre trupele de grunge Nirvana a fost cea mai populară, fiind chiar puţin comercială.
Oricum, eu îl ador pe Kurt, este vedeta mea preferată, am citit câteva fragmente din "Heavier Than Heaven", şi mi-am dat seama că avem multe lucruri în comun, şi din acest motiv îl admir atât de tare, am învăţat multe de la el.
Sus In jos
Continut sponsorizat





RIP Kurt Cobain Empty
MesajSubiect: Re: RIP Kurt Cobain   RIP Kurt Cobain Empty

Sus In jos
 
RIP Kurt Cobain
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ღAllgirlsღ :: Forum II :: Muzica :: Rock / Metal-
Mergi direct la:  
Forumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente