ღAllgirlsღ
Atelierul de desen 2dqrp7m
Hey , inca nu te-ai inregistrat ? Acum este timpul sa faci acest lucru ! Apasa pe butonul Register , completeaza informatiile si fa parte din site-ul Allgirls . Daca te inregistrezi ai acces la inca cateva categorii speciale si cateva pagini .
ღAllgirlsღ
Atelierul de desen 2dqrp7m
Hey , inca nu te-ai inregistrat ? Acum este timpul sa faci acest lucru ! Apasa pe butonul Register , completeaza informatiile si fa parte din site-ul Allgirls . Daca te inregistrezi ai acces la inca cateva categorii speciale si cateva pagini .
ღAllgirlsღ
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
ÎnregistrareÎnregistrare  AcasaAcasa  NewsNews  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ConectareConectare  AffilieriAffilieri  

 

 Atelierul de desen

In jos 
5 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 26
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Atelierul de desen Empty
MesajSubiect: Atelierul de desen   Atelierul de desen EmptyDum Mai 01, 2011 9:48 pm

Chiulesc de la ultimele doua ore si nu ma duc la fumat , ca ceilalti colegi , ci ma asez la o masa in atelierul de desen . Imi asez plansa pe masa , imi scot gouache-le , pensulele si ma apuc sa fac detaliile la desenul meu .
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Atelierul de desen Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen EmptyLun Mai 02, 2011 9:40 pm

Chiulesc si eu de la ultimele 2 ore, dar inainte sa plec acasa, ma duc la atelierul de desen. Stiam ca profa de desen nu e in scoala fiind olnava si nu are cine sa o inlocuiasca, asa ca elevii care urmau sa aiba desen plecasera acasa. mai stiam si ca eu eram prima care aflase asta de la elevul de servici. Insa atelierul ramase deschis. Ma gandeam sa vad daca mai e cineva pe acolo si mai ales daca m-as putea alege cu cate ceva uitat prin banci de zilele trecute, caci pe acolo femeia de servici trecea doar o data pe saptamana, sambata.
Ajung la atelierul de desen, observ ca usa este inchisa insa aud ceva miscari. Planul meu se schimba brusc. Ma duc in vestiarul scolii si ma schimb de uniforma scolara. Imi iau pe mine o fusta verde, o camasa alba, o las putin deschisa la gat, ma machez incat sa nu mai fiu recunoscuta, apoi imi asez parul, intr-o alta coafura, decat cea cobisnuita si in locul adidasilor imi iau o pereche de pantofi cu toc inalt. Dupa ce ma deghizasem, ma deplasez spre atelierul de desen. Luand o atitudine de profesoara, ciocan usor la usa dupa care o deschid.
-Konnichiwa! Ii spun eu fetei care desena.
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 26
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Atelierul de desen Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen EmptyLun Mai 02, 2011 9:58 pm

- Hey ! Salut . Esti o eleva noua ? Nu te-am mai vazut pe aici ..
Imi las de desen si ma duc s-o observ pe fata de mai aproape , urmand sa ma duc sa-mi iau castile din ghiozdan .
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Atelierul de desen Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen EmptyMar Mai 03, 2011 6:42 am

-Nu sunt noua. Si eu care speram sa crezi ca sunt suplinitoarea profei de desen. Sunt eu Sanara.
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 26
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Atelierul de desen Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen EmptyMar Mai 03, 2011 8:52 am

- A , Sanara . Nu te-am recunoscut . Ma bucur ca ai venit si tu pe aici , ma simteam cam singura . Ia un loc .
Ma duc si pun un scaun langa al meu .
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Atelierul de desen Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen EmptyMar Mai 03, 2011 11:03 am

-Asta era si ideea. Spun eu zambid.
Iau apoi loc pe scaunul ce mi l-a oferit Alice. Numai ca acum as prefera a fac farsa oate altui elev sau eleve. Poate cu altii reuseste. Mai ales daca imi vei fi complice. Si ce ai desenat pana acum?
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 26
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Atelierul de desen Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen EmptyMar Mai 03, 2011 8:56 pm

- Umm , pai pana acum am facut schita la o casa si am pictat jumatate din ea . Dupa ce o pictez , mai am de lucrat cu detaliile .
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Atelierul de desen Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen EmptyMier Mai 04, 2011 7:20 am

-Vad ca desenezi foarte frumos. Apropo, daca vrei, cu detaliile te pot ajuta si eu.
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 26
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Atelierul de desen Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen EmptyMier Mai 04, 2011 9:32 am

- Eh , lasa , imi place sa fie numai munca mea . Mersi oricum . Tu ce ai de gand sa faci ?
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Atelierul de desen Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen EmptyMier Mai 04, 2011 10:37 pm

-Eu am de gand sa desenez locul meu preferat din natura.
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 26
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Atelierul de desen Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen EmptyJoi Mai 05, 2011 4:59 am

- Si care e acesta ?
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Atelierul de desen Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen EmptyJoi Mai 05, 2011 5:31 am

O livada, din afara orasului. Nu e prea departe de oras. De la iesirea din oras, mergi pe jos cam o ora jumate. Ei bine, eu ca pot sa zbor, fac 10 minute.
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 26
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Atelierul de desen Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen EmptyJoi Mai 05, 2011 9:16 am

-Aha , pleci acum ca sa te mai uiti la ea sau ai facut deja schita ?
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Atelierul de desen Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen EmptyJoi Mai 05, 2011 8:12 pm

-La de cate ori am fost pana acum acolo, o am bine intiparita in minte. Asa ca nu mai e nevoie de inca un drum. Da daa tu ai chef de o mica excursie, am putea merge acolo.
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 26
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Atelierul de desen Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen EmptyVin Mai 06, 2011 8:43 am

- Ah , dar nu ai putea cu ajutorul puterilor tale magice sa faci o poza , fara sa te misti de aici ? Nu stiu ce lene m-o prins astazi , vorba bunicii mele " Am o lene de ma doare " .
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Atelierul de desen Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen EmptyDum Mai 08, 2011 9:09 pm

-Asta poate dura ceva mai multisor. Dar da, pot. Intai va trebui sa fac sa apara o camera foto digitala tip Polaroid, dupa care sa o teleportez acolo sa faca singura poza, dupa care se teleporteaza inapoi si imi da poza. Deci va dura cam 5 miute toata chestia asta, nu cateva secunde cum te-ai obisnuit pana acum cu vrajile mele.
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 26
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Atelierul de desen Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen EmptyDum Mai 08, 2011 10:02 pm

- Aha , dar totusi ti-ar lua cam un sfert de ora sa te duci tu personal pana acolo , sa faci poza , sa o aduci . Draguta camera Polariod , eu am Canon EOS , mi-am luat-o acum cateva luni , mi-a placut pentru ca e rezistenta la praf si la zapada , eu cum obisnuiesc sa le scap pe toate pe jos ..
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Atelierul de desen Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen EmptyDum Mai 08, 2011 11:43 pm

-Ai dreptate. Atunci o sa o fac. Spun eu si spun o vraja care incepe cu Accio si in mana mea aparuse camera mea foto:
http://www.matadorrecords.com/matablog/wp-content/uploads/2008/10/b00004yvcc01_sclzzzzzzz_.jpg
Aceasta e camera mea foto. Iti place?
-Ei bine, a mea e rezistenta la apa si deci prin urmare cred ca si la zapada. Dar da are dezavantajul prafului. De aceea trebuie sa o pun intr-un loc mai ferit si o data la cateva luni curatata de praf. Daca se aduna prea mult praf si intra in ea, incepe sa nu mai mearga.
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 26
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Atelierul de desen Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen EmptyLun Mai 09, 2011 9:24 am

- Da , imi place . O trimiti acum ?
Tin pensonul in gura in timp ce imi aranjam un elastic in par .
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Atelierul de desen Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen EmptyLun Mai 09, 2011 9:33 pm

-Da. Spun eu.
Apoi Fac un semn si camera foto dispare.
-O sa apara inapoi in 3 minute. Dureaza sa faca poza fiindca e o camera profesionala. Isi alege singra unghiul de filmare si stabileste singura toate detaliile astfel incat poza sa iasa una profesionista.
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 26
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Atelierul de desen Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen EmptyLun Mai 09, 2011 9:55 pm

- Aha , spun eu . Cand eram mica mereu mi-am dorit sa pot face si eu astfel de vraji . Acum imi dau seama ca tehnologia nu va invinge niciodata magia .
Iau pensonul din nou in mana si continui sa lucrez la detalii .
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Atelierul de desen Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen EmptyMar Mai 10, 2011 2:40 am

-Ai dreptate. Tehnologia nu va invinge niciodata magia dar magia uneori poate colabora cu tehnologia. Uneori magia se mai folosese si de fizica si chimie. Potiunile de exemplu se folosesc de chimie. Nu pot spune decat ca potiunle magice au un secret al lor si ce pot spune e doar ca se lucreaza cu ordinul miligramelor si al microgramelor de substante. O potiune trebuie sa contina substantele elementare formulei insa intr-o doza atat de mica incat sa nu afecteze sanatatea unui organism viu. Uneori se folosesc substante secrete pentru a diminua mult efectul substantelor nocive sau otravitoare. Restul e secret.
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 26
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Atelierul de desen Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen EmptyMier Mai 11, 2011 6:10 am

- Aha , interesant . Chiar imi place sa discut cu tine .
Ma uit la telefon sa vad cat e ceasul .
- Si cand apare aparatul ?
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Atelierul de desen Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen EmptyJoi Mai 12, 2011 9:23 pm

-Ar trebui in cateva secunde. Spun eu. Apoi aparu aparatul in mana mea si facu un zgomot si scoase poza.
http://4.bp.blogspot.com/_dWqSBXkzoKw/S8xdnoJvEcI/AAAAAAAAAGo/68nNq7D01lI/s1600/Asp_Orchard.jpg
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 26
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Atelierul de desen Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen EmptyVin Mai 13, 2011 7:01 am

- Ce frumoasa imagine , spun eu zambind . Dar este destul de grea , pana cand faci detaliile florilor , iti va lua vreo 20 de ore ..
Sus In jos
Continut sponsorizat





Atelierul de desen Empty
MesajSubiect: Re: Atelierul de desen   Atelierul de desen Empty

Sus In jos
 
Atelierul de desen
Sus 
Pagina 1 din 4Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» [ Desen animat ] Kid vs Kat
» [ Desen animat ] Dexter
» [ Desen animat ] Spongebob Squarepants
» [Desen Animat] Gemenii Cramp
» [ Desen animat ] Curaj , cainele fricos

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ღAllgirlsღ :: Forum II :: RPG :: Scoala Alexandria-
Mergi direct la:  
creează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente