ღAllgirlsღ
Admitere liceu 2dqrp7m
Hey , inca nu te-ai inregistrat ? Acum este timpul sa faci acest lucru ! Apasa pe butonul Register , completeaza informatiile si fa parte din site-ul Allgirls . Daca te inregistrezi ai acces la inca cateva categorii speciale si cateva pagini .
ღAllgirlsღ
Admitere liceu 2dqrp7m
Hey , inca nu te-ai inregistrat ? Acum este timpul sa faci acest lucru ! Apasa pe butonul Register , completeaza informatiile si fa parte din site-ul Allgirls . Daca te inregistrezi ai acces la inca cateva categorii speciale si cateva pagini .
ღAllgirlsღ
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
ÎnregistrareÎnregistrare  AcasaAcasa  NewsNews  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ConectareConectare  AffilieriAffilieri  

 

 Admitere liceu

In jos 
+3
Dootzy.HgS
Dark Angel
InnocentKid
7 participanți
AutorMesaj
InnocentKid
ßõþöç
ßõþöç
InnocentKid


Numarul mesajelor : 53
Varsta : 27
Location : Craiova
Bani : 41
Data de inscriere : 05/04/2011

Admitere liceu Empty
MesajSubiect: Admitere liceu   Admitere liceu EmptySam Mai 07, 2011 6:55 am

Mie mie cam frica acum sa dau examele mai ales cand am vazut notele de la simulari.Am auzit ca simularile sunt mult mai grele decat examenele dar mie tot mie frica mai ales la matematica.
Ma gandesc ca o sa ma despart de colegii mei.de profesorii,de scoala,de tot ce imi trezeste amintiri placute si chiar neplacute din timpul scolii.
Voi cei din a 8-a cat ati luat la simulari?
Sus In jos
Dark Angel
Ťhέ βεśŧ
Ťhέ βεśŧ
Dark Angel


Numarul mesajelor : 2798
Varsta : 26
Location : Foru-girls
Bani : 838
Data de inscriere : 06/11/2010

Admitere liceu Empty
MesajSubiect: Re: Admitere liceu   Admitere liceu EmptySam Mai 07, 2011 7:11 am

La noi cei de a 8-a nu au dat-o.
Sus In jos
Dootzy.HgS
Śŧąŕŧëř
Śŧąŕŧëř
Dootzy.HgS


Numarul mesajelor : 247
Varsta : 30
Location : PrimadonnaRO
Bani : 210
Data de inscriere : 30/07/2011

Admitere liceu Empty
MesajSubiect: Re: Admitere liceu   Admitere liceu EmptyMar Mai 01, 2012 10:19 am

Cam vechi topicul asta, dar nu conteaza.
Fetelor care urmeaza sa intrati la liceu anul asta si anii viitori: alegeti-va un liceu al carui profil va place VOUA, nu parintilor, verisorilor sau mai stiu eu cui.
Stiu ca toata familia e pe capul vostru spunandu-va: du-te acolo ca e mai bine, du-te acolo ca faci bani, du-te acolo ca iesi presedinte.
Toate chestiile astea nu sunt altceva decat niste vorbe-n vant.
Tineti minte ca nu conteaza ce liceu faceti. Chiar nu pasa nimanui. Important este sa aveti 12 clase. Daca aveti chef si de un atestat la sfarsit de a 12a, foarte bine. Daca nu, si mai bine. Nu intereseaza pe nimeni. Oricum, peste 50% dintre voi veti opta pentru niste facultati care n-au nicio legatura cu profilul la care-ati fost.
Eu, de exemplu, am asculat sfatul cunoscutilor, si m-am dus la un liceu cu profil economic, contabilitate, iar anul asta vreau sa merg la litere. Nu se pupa deloc una cu alta, caci liceul asta mi-a mancat 4 ani din viata degeaba.
Serios, alegeti-va singure optiunile. Nu mama, tata, fratele sau matusa va invata 4 ani la un liceu.
Sus In jos
● Lene
Śŧąŕŧëř
Śŧąŕŧëř
● Lene


Numarul mesajelor : 149
Varsta : 27
Bani : 154
Data de inscriere : 04/03/2012

Admitere liceu Empty
MesajSubiect: Re: Admitere liceu   Admitere liceu EmptyMier Mai 02, 2012 2:39 am

@Dootzy.HgS si daca nu stim nici noi ce vrem? :]]
Eu as vrea sa merg la liceu in alt oras dar nu vreau sa fac naveta, liceele de la mine sunt naspa deoarece ii cunosc pe studenti si sunt ingrozitorii. Maicamea vea un liceu bun pentru mine, dar mie mie lene sa mai invat :]] Ma-m lasat pe tanjala, sunt constienta dar nepasatoare...
As face ceva dar nu stiu ce...
Mai raman anul asta in Romania caci asa am ajuns la discutia cu mama si nici eu nu stiu ce sa fac cu "liceul" :]]
Mi-e mai frica la examene, hai ca engleza il iau, romana da. Dar la matematica... Pff imi vine sa ma pis pe mine de frica =]]
Sus In jos
Dootzy.HgS
Śŧąŕŧëř
Śŧąŕŧëř
Dootzy.HgS


Numarul mesajelor : 247
Varsta : 30
Location : PrimadonnaRO
Bani : 210
Data de inscriere : 30/07/2011

Admitere liceu Empty
MesajSubiect: Re: Admitere liceu   Admitere liceu EmptyMier Mai 02, 2012 3:42 am

atunci mergi la un profil bilingv.
si acolo se fac 2 ani de mate, dar nu se pune prea tare accentul pe ea, ca nu e de profil.
cat despre invatat....te-a apucat lenea cam devreme. mai ai multa mamaliga de mancat. trebuie sa ai cel putin 12 clase.
daca vrei la un liceu mai bun din alt oras, de ce nu iti cauti o gazda la care sa stai? undeva in chirie. asta ca sa nu faci naveta.

iar daca nici voi nu stiti ce vreti, nu-i bai. altii ajung in a 12a si nu stiu la ce facultate sa dea, iar asta e mult mai grav. dar macar dati vina pe voi ca ati nimerit prost, decat sa dati vina pe altii.
cum spuneam, liceul e numai ca sa spui ca nu ai.

azi, de exemplu, ne-a intrebat o profa cati din noi mergem pe marketing. nici macar unul din cei cam 25 de elevi nu a ridicat mana.
apoi ne-a intrebat care merge pe profil economic macar (nu neaparat marketing). iar pauza. niciunul. mentionez ca sunt la profil contabilitate, iar daca a fi sa ne luam dupa liceu, facultatea ar trebui s-o facem strict pe profil economico-financiar.
Sus In jos
● Lene
Śŧąŕŧëř
Śŧąŕŧëř
● Lene


Numarul mesajelor : 149
Varsta : 27
Bani : 154
Data de inscriere : 04/03/2012

Admitere liceu Empty
MesajSubiect: Re: Admitere liceu   Admitere liceu EmptyMier Mai 02, 2012 4:21 am

Cu gazda nu ar fi problema.
Dar nu stiu cum intru acolo. In fine.
Cred ca voi da pana la urma pe bilingv, chiar daca nu-mi place germana de fel.
Sus In jos
Dootzy.HgS
Śŧąŕŧëř
Śŧąŕŧëř
Dootzy.HgS


Numarul mesajelor : 247
Varsta : 30
Location : PrimadonnaRO
Bani : 210
Data de inscriere : 30/07/2011

Admitere liceu Empty
MesajSubiect: Re: Admitere liceu   Admitere liceu EmptyMier Mai 02, 2012 4:51 am

nu poti alege engleza-franceza?
trebuie neaparat germana?
Sus In jos
● Lene
Śŧąŕŧëř
Śŧąŕŧëř
● Lene


Numarul mesajelor : 149
Varsta : 27
Bani : 154
Data de inscriere : 04/03/2012

Admitere liceu Empty
MesajSubiect: Re: Admitere liceu   Admitere liceu EmptyMier Mai 02, 2012 5:16 am

Well... Nu fac franceza.
Si daca tot ma mut in Austria de ce sa merg la franceza? =]]
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 26
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Admitere liceu Empty
MesajSubiect: Re: Admitere liceu   Admitere liceu EmptyMier Mai 02, 2012 10:28 pm

Eu am de ales intre Mate-Info si Engleza . Ce mi-ati recomanda ? Se face chiar multa matematica la Mate-info ?
Chestia e ca parintii mei vor sa ma dea la Mate deoarece zic ei ca-mi ofera o oportunitate in plus in viata iar la Engleza & Desen si altele nu mai fac mate dintr-a 11-a . Cred ca voi accepta sa merg la Mate-Info pentru ca mi-as dori sa fac Arhitectura .
Sus In jos
Dootzy.HgS
Śŧąŕŧëř
Śŧąŕŧëř
Dootzy.HgS


Numarul mesajelor : 247
Varsta : 30
Location : PrimadonnaRO
Bani : 210
Data de inscriere : 30/07/2011

Admitere liceu Empty
MesajSubiect: Re: Admitere liceu   Admitere liceu EmptyJoi Mai 03, 2012 1:20 am

daca iti place matematica, e ok. numai ca la mate-info se da bac din M1, care are cel mai mare grad de dificultate. se fac multe ore de mate pe saptamana si se invata si informatica pe deasupra. iar informatica nu se compara cu TIC-ul obisnuit. aia tot de matematica tine.
daca te crezi in stare sa vezi numai ecuatii si sa si inveti cum se rezolva toate alea.. foarte bine pentru tine.
cat despre arhitectura...ar trebui sa te pregatesti inca din clasa a 10a sau a 11a cel tarziu ca sa iei examenul. ca la facultate nu se intra pe ochi frumosi..

iar engleza se invata pe parcurs. ai putea da la mate si sa inveti si engleza in acelasi timp. nu scrie nimeni ca daca nu ai fost la un liceu cu profil bilingv inseamna ca nu stii ce-i aia o limba straina.
Sus In jos
● Lene
Śŧąŕŧëř
Śŧąŕŧëř
● Lene


Numarul mesajelor : 149
Varsta : 27
Bani : 154
Data de inscriere : 04/03/2012

Admitere liceu Empty
MesajSubiect: Re: Admitere liceu   Admitere liceu EmptyJoi Mai 03, 2012 1:45 am

Nirvana. a scris:
Eu am de ales intre Mate-Info si Engleza . Ce mi-ati recomanda ? Se face chiar multa matematica la Mate-info ?
Chestia e ca parintii mei vor sa ma dea la Mate deoarece zic ei ca-mi ofera o oportunitate in plus in viata iar la Engleza & Desen si altele nu mai fac mate dintr-a 11-a . Cred ca voi accepta sa merg la Mate-Info pentru ca mi-as dori sa fac Arhitectura .

Eu iti sugerez mate-info engleza intensiv. E cea mai buna alegere pentru tine daca iti place si asta vrei. Nu lasa parintii sa iti decida soarta. :3
Parintii mei de exemplu vor doar sa intru la un liceu bun, nu mi-au spus NEVER unde sa ma duc si ce sa fac. Vor sa imi croiesc propriul drum in viata si sa fie bine pentru mine.
Nu pot sa iti sugerez ce mi-ar palcea mie ca eu din start nu as da la matematica =]]
Sus In jos
Hypnosis
Śŧąŕŧëř
Śŧąŕŧëř
Hypnosis


Numarul mesajelor : 192
Varsta : 26
Location : Somewhere
Bani : 275
Data de inscriere : 02/09/2010

Admitere liceu Empty
MesajSubiect: Re: Admitere liceu   Admitere liceu EmptyDum Iun 17, 2012 4:05 am

Nirvana. a scris:
Eu am de ales intre Mate-Info si Engleza . Ce mi-ati recomanda ? Se face chiar multa matematica la Mate-info ?
Chestia e ca parintii mei vor sa ma dea la Mate deoarece zic ei ca-mi ofera o oportunitate in plus in viata iar la Engleza & Desen si altele nu mai fac mate dintr-a 11-a . Cred ca voi accepta sa merg la Mate-Info pentru ca mi-as dori sa fac Arhitectura .

Daca vrei sa faci Arhitectura de ce nu mergi la un liceu de Arhitectura?Bine,acum depinde de orasul din care esti dar la liceul unde merg eu avem si sectie de arhitectura.Oricum nu prea te mai poti razgandi acum,ca mai e o saptamana pana la examene:-s.Succes oricum^.^
Sus In jos
Dark Angel
Ťhέ βεśŧ
Ťhέ βεśŧ
Dark Angel


Numarul mesajelor : 2798
Varsta : 26
Location : Foru-girls
Bani : 838
Data de inscriere : 06/11/2010

Admitere liceu Empty
MesajSubiect: Re: Admitere liceu   Admitere liceu EmptyMar Iun 19, 2012 7:11 am

Eu dau la mate -info si ma rog sa iau peste 9.60 la ambele sa ma pot duce la buuuuccc :X :X; ah...doamne..te roggg! Sad(
Sus In jos
Hypnosis
Śŧąŕŧëř
Śŧąŕŧëř
Hypnosis


Numarul mesajelor : 192
Varsta : 26
Location : Somewhere
Bani : 275
Data de inscriere : 02/09/2010

Admitere liceu Empty
MesajSubiect: Re: Admitere liceu   Admitere liceu EmptySam Iun 23, 2012 12:47 am

Stiu ca e o intrebare cam stupida..dar voi cu ce pix veti scrie la examen?:))Ca noua ne-a spus profa de romana sa luam pix cu gel care se sterge sa arate lucrarea bine.
Sus In jos
● Lene
Śŧąŕŧëř
Śŧąŕŧëř
● Lene


Numarul mesajelor : 149
Varsta : 27
Bani : 154
Data de inscriere : 04/03/2012

Admitere liceu Empty
MesajSubiect: Re: Admitere liceu   Admitere liceu EmptyMar Iun 26, 2012 3:51 am

Nu ai voie sa stergi pe foaia de examen, daca ramane urma se considera semn si iti anumeaza lucrarea.
Eu mi-am cumparat 2 pixuri identice, daca se termina unul sa aiba acelas scris sa nu se considere semn sau ceva, asa ne-a spus si dirigintele.
Eu va sugerez sa faceti la fel. A trecut un examen mai avem doar matemaica.
Succes! <3
Sus In jos
Hypnosis
Śŧąŕŧëř
Śŧąŕŧëř
Hypnosis


Numarul mesajelor : 192
Varsta : 26
Location : Somewhere
Bani : 275
Data de inscriere : 02/09/2010

Admitere liceu Empty
MesajSubiect: Re: Admitere liceu   Admitere liceu EmptyMier Iun 27, 2012 1:40 am

Ati pus subiectiva sau predicativa?
Sus In jos
● Lene
Śŧąŕŧëř
Śŧąŕŧëř
● Lene


Numarul mesajelor : 149
Varsta : 27
Bani : 154
Data de inscriere : 04/03/2012

Admitere liceu Empty
MesajSubiect: Re: Admitere liceu   Admitere liceu EmptyVin Iun 29, 2012 12:20 am

Atributiva -.-
Sus In jos
Criss şoseţică !
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Criss şoseţică !


Numarul mesajelor : 1126
Varsta : 26
Location : Bucurestii <3
Bani : 418
Data de inscriere : 27/08/2010

Admitere liceu Empty
MesajSubiect: Re: Admitere liceu   Admitere liceu EmptyMar Iul 03, 2012 8:54 am

Nu conteaza ce liceu faci , pentru ca cand te aganjezi nu te intreaba " a da ce tu ai facut Viteazul " nu conteaza LICEUL , CONTEAZA FACULTATEA ! Si sa ai bac.ul luat , iar sa faci optiunea spre mate - info sa fi nebun sa dai bac din m1 adica un om mort timp de 4 anii rade cu lacrimi , bafta ! dar vreti sa faceti ceva cu matematica ? ducetiva la stiinte ale naturii e pe aproape dar dati bac din m2 :* Baftaa !
Sus In jos
Continut sponsorizat





Admitere liceu Empty
MesajSubiect: Re: Admitere liceu   Admitere liceu Empty

Sus In jos
 
Admitere liceu
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Delia Matache: In liceu ma machiam cu carioci
» Katy Perry s-a razbunat pe un fost coleg de liceu

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ღAllgirlsღ :: Scoala & CO-
Mergi direct la:  
Forumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente