ღAllgirlsღ
In gradina  2dqrp7m
Hey , inca nu te-ai inregistrat ? Acum este timpul sa faci acest lucru ! Apasa pe butonul Register , completeaza informatiile si fa parte din site-ul Allgirls . Daca te inregistrezi ai acces la inca cateva categorii speciale si cateva pagini .
ღAllgirlsღ
In gradina  2dqrp7m
Hey , inca nu te-ai inregistrat ? Acum este timpul sa faci acest lucru ! Apasa pe butonul Register , completeaza informatiile si fa parte din site-ul Allgirls . Daca te inregistrezi ai acces la inca cateva categorii speciale si cateva pagini .
ღAllgirlsღ
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
ÎnregistrareÎnregistrare  AcasaAcasa  NewsNews  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ConectareConectare  AffilieriAffilieri  

 

 In gradina

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

In gradina  Empty
MesajSubiect: In gradina    In gradina  EmptySam Iun 04, 2011 7:54 am

Beau din potiunea micsorarii pana ma micsorez cat o stamina a unei flori apoi plec zburand in gradina.
Trebuia sa fiu asa mica ca sa pot intra in interiorul florilor. Zburam din floare in floare, culegand polen intr-o mica gentuta si nectarul lor il beam, insa corpul meu avand un al 2-lea sistem digestiv, nectarul se ducea in al 2-lea stomac pe care il aveam pentru a se amesteca cu substantele produse de organismul meu.
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 26
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

In gradina  Empty
MesajSubiect: Re: In gradina    In gradina  EmptySam Iun 04, 2011 11:46 pm

Intru in gradina si incep sa ma plimb printre flori . Ma opresc insa la o lalea , ce avea culoarea mai speciala , era alba cu albastru . Iau aparatul de fotografiat si ii fac o poza . Cand ma uit la aceasta , o vad pe Sanara in poza .
- Sanara ? strig eu crezand ca nu o sa am un raspuns . Eram sigura ca Sanara era undeva in casa si imi juca feste .
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

In gradina  Empty
MesajSubiect: Re: In gradina    In gradina  EmptyDum Iun 05, 2011 12:18 am

Ies din laleaua care tocmai fusese fotografiata.
Zbor pana pe nasul lui Alice.
-Da, sunt aici, Alice.
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 26
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

In gradina  Empty
MesajSubiect: Re: In gradina    In gradina  EmptyLun Iun 06, 2011 5:48 am

- Nu te-am vazut , bine ca aparatul asta are zoom-ul destul de mare . Cum e sa fi mica ?
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

In gradina  Empty
MesajSubiect: Re: In gradina    In gradina  EmptyLun Iun 06, 2011 5:59 am

-E destul de distractiv. Mie imi place sa fiu mica.
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 26
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

In gradina  Empty
MesajSubiect: Re: In gradina    In gradina  EmptyLun Iun 06, 2011 6:09 am

- Si nu era sa te calce nimeni pana acum ? Daca nu te vedeam in poza ..
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

In gradina  Empty
MesajSubiect: Re: In gradina    In gradina  EmptyLun Iun 06, 2011 6:15 am

-Ei bine stiu sa ma feresc. La scoala Alfeea unde invatam sa ne controlam puterile magice invatam la orele de zbor si despre situatiile limita si cum sa ne ferim, diverse scheme de evitare. Am trecut deseori prin situatii limita dar am scapat aplicand lectiile invatate la scoala Alfeea.
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 26
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

In gradina  Empty
MesajSubiect: Re: In gradina    In gradina  EmptyLun Iun 06, 2011 6:17 am

- Interesant . La noi oamenii , nu ai cum sa te feresti cand se aseaza un elefant spre tine , sau , in cel mai rau caz , cade un avion . Si ca zana presupun ca ai mai multe vieti , nu ?
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

In gradina  Empty
MesajSubiect: Re: In gradina    In gradina  EmptyLun Iun 06, 2011 6:28 am

-Nu, nu e ca in jocurile video sau in desenele animate. Avem o singura viata da mai lunga decat a oamenilor. 3000 de ani, daca nu patim vreun accident sau nu ne omoara vreun vrajitor. Noi zanele de obicei nu suntem vulnerabile la acelasi lucruri ca oamenii. Adica nu putem fi ucise prin metodele care ucizi un om. Suntem imune la asa ceva, dar potiunea micsrarii ne cam slabeste imunitatea atata timp cat dureaza efectul ei. Adica putem muri strivite. Desi cand suntem de marime normala daca cade un avion pe noi, nu patim nimic.
Si un alt efect al slabirii imunitatii e ca daca atunci cand suntem mici suntem inghitite din gresala de catre cineva, daca ne atinge acidul gastric murim arse de acid desi cand suntem la marime normala acidul sulfuric care e mai puternic, nu ne afecteaza deloc.
Si cel de-al 3-lea efect al slabirii imunitatii nostre e ca atunci cand suntem mici putem fi ucise de insecticide.
In rest pe noi ne afecteaza potiunile magiei negre, vrajile magiei negre, si o potiune special creata din Kriptonita si Ekaradon, 2 elemente chimice foarte rare aici pe Terra.
Ca vraji ale magiei negre, cele mai puternice vraji Dragon Slave si Giga Slave au efect asupra noastra cam ca si o bomba atomica asupra oamenilor.
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 26
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

In gradina  Empty
MesajSubiect: Re: In gradina    In gradina  EmptyLun Iun 06, 2011 9:08 pm

- Interesant . Pai da- ti seama ca noi , oamenii , la media noastra de 60 de ani , suntem calcati de masini , de avioane , otrava , suntem omorati .. A existat vreo zana care a trait 3000 ani fara sa pateasca nimic ?
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

In gradina  Empty
MesajSubiect: Re: In gradina    In gradina  EmptyLun Iun 06, 2011 10:46 pm

-Cam putine la fel de putine cam cati oameni ating 120 de ani fara sa pateasca nimic. Cele mai multe zane care nu atesac mai nimic mor de batranete in jurul a 2500-2800 ani. Media sperantei de viata e 2850 ani iar 300 ani e maximul. La fel cum am putea zice ca si la oameni media e 60 dar maximul e 120.
Cea mai batrana zana care a existat a murit la 3000 ani. Cele mai multe zane care patesc accidente sunt culegatoarele de polen si nectar. Noi zanele culegem nectarul, polenul, seva arborilor si a plentelor si zaharul fabricat de copaci, si amestecandu-le obtinem o substanta semanatoare mierii de albine dar e mult mai vascoasa si mai mult lichida ecat vascoasa, Aceasta substanta e una vitala pentru zane. Substanta aceasta ne prelungeste viata asa mult, luand cate o lingurita in fiecare dimineata.
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 26
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

In gradina  Empty
MesajSubiect: Re: In gradina    In gradina  EmptyJoi Iun 09, 2011 9:14 am

- Daca as fi avut si eu o potiune din asta , si as fi lua`o in fiecare dimineata .. oricum , unii oameni chiar se plictisesc de atata viata . Am vazut pe la stiri batrani de vreo 120 de ani care traiesc in spital cu perfuzii , pastile , duh . E mai bine sa traiesti in jur de 50-60 de ani , cand incepe sa te doara una alta .
Ma uit la polenul florilor si ma gandesc sa fac o fotografie macro care s`o editez , dar imi revin gandurile la loc si o intreb :
- Iar polenul are efect si asupra oamenilor ?
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

In gradina  Empty
MesajSubiect: Re: In gradina    In gradina  EmptyJoi Iun 09, 2011 9:19 am

-Nu stiu. N-am incercat potiunea asta si asupra unui om, dar ma astept sa nu aiba aceleasi efecte fiindca anatomia omului e diferita de anatomia zanelor. Noi zanele avem o anatomie jumate umana jumate de insecta.
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 26
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

In gradina  Empty
MesajSubiect: Re: In gradina    In gradina  EmptyJoi Iun 09, 2011 9:48 am

- Nu aveti si voi cobai , cum au oameni sobolanii ? Daca mi`as fi dorit o viata mai lunga , te`as fi pus sa incerci polenul pe mine ..
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

In gradina  Empty
MesajSubiect: Re: In gradina    In gradina  EmptyJoi Iun 09, 2011 10:08 am

-Ba da. Noi folosim fluturii drept cobai. Am constat ca e buna potiunea pentru noi, reusind sa prelungim viata unui fluture care de obicei traieste o zi in stadiul de adult, de la o zi la un an.
Imi iau zborul de pe nasul lui Alice si intru in urechea ei stanga.
-Nu iti fa griji, tot te pot auzi.
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 26
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

In gradina  Empty
MesajSubiect: Re: In gradina    In gradina  EmptySam Iun 11, 2011 12:27 am

- Si ce faci in urechea mea ? Spun eu simtind picioarele Sanarei mergand pe urechea mea .
Dar continui discutia avand incredere in prietena mea :
- Iar fluturii nu mor sau se imbolnavesc ?
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

In gradina  Empty
MesajSubiect: Re: In gradina    In gradina  EmptySam Iun 11, 2011 4:57 am

-Ba da. Tot se pot imbolnavi chiar daca au viata mai lunga, la fel ca si cei care nu au fost tratati cu elixirul de prelungire a vietii. Doar ca cum sa spun, au sistemul imunitar un pic mai eficient. Se imbolnavesc mai greu si de boli mai putine, dar tot se imbplnavesc.
La fluturi iti poti da seama cand sunt bolnavi deoarece coloritul aripilor nu mai e asa de colorat ci devine palid. La fel e si la noi zanele.
Si am intrat in urechea ta fiindca vroiam sa ma auzi mai bine. Spun eu in soapta mergand mai aproape de timpan. Apoi ma asez jos si ma rezem cu spatele de timpan. Stiam ca fiind in urecea ei ma poate auzi chiar daca vorbesc in soapta.
Sus In jos
Continut sponsorizat





In gradina  Empty
MesajSubiect: Re: In gradina    In gradina  Empty

Sus In jos
 
In gradina
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» gradina cu trandafiri
» Gradina Secreta

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ღAllgirlsღ :: Forum II :: RPG :: Gradina-
Mergi direct la:  
Forumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente