ღAllgirlsღ
Biografie Andreea Balan 2dqrp7m
Hey , inca nu te-ai inregistrat ? Acum este timpul sa faci acest lucru ! Apasa pe butonul Register , completeaza informatiile si fa parte din site-ul Allgirls . Daca te inregistrezi ai acces la inca cateva categorii speciale si cateva pagini .
ღAllgirlsღ
Biografie Andreea Balan 2dqrp7m
Hey , inca nu te-ai inregistrat ? Acum este timpul sa faci acest lucru ! Apasa pe butonul Register , completeaza informatiile si fa parte din site-ul Allgirls . Daca te inregistrezi ai acces la inca cateva categorii speciale si cateva pagini .
ღAllgirlsღ
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
ÎnregistrareÎnregistrare  AcasaAcasa  NewsNews  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ConectareConectare  AffilieriAffilieri  

 

 Biografie Andreea Balan

In jos 
AutorMesaj
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 26
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Biografie Andreea Balan Empty
MesajSubiect: Biografie Andreea Balan   Biografie Andreea Balan EmptyMier Iun 22, 2011 3:49 am

"Am inceput sa cant la 10 ani sub indrumarea tatalui meu care m-a auzit cantand in timp ce repeta cu formatia sa "Asemeni Voua". Urmand sfaturile apropiatilor de a se ocupa de mine muzical, tatal meu mi-a compus cateva melodii reusind astfel sa cant in deschiderea spectacolelor sale. Formatia sa suferind multe schimbari (intr-o perioada cantau in formatie Irina de la ASIA si Bogdan Negroiu de la EL'Negro), am inregistrat si eu cu ei cateva melodii. Cantand la un spectacol in Ploiesti am fost remarcata de Mihai Constantinescu care m-a recomandat realizatoarei emisiunii "BA DA, BA NU", Liana Sandulescu. Am participat astfel la mai multe emisiuni pentru copii: "Feriti-va de Magarus", "Abracadabra", dar si la emisiuni din prime-time, cum ar fi,"Video Magazin".

Crezand ca voi deveni cunoscuta, tatal meu m-a insotit la foarte multe festivaluri pentru copii printre care: "Festivalul National pentru copii - Maria Sa Copilul"de la Onesti, unde doi ani la rand am obtinut doua mentiuni, "Festivalul de Muzica Usoara pentru copii" de la Bucuresti, unde am luat locul 2, si cel mai important concurs al meu fiind "Festivalul International Micul Print" unde dintre copiii veniti din 16 state am fost aleasa Mica Printesa a Europei, trofeul fiind inmanat de presedintele Emil Constantinescu.

AB
1994 - Andreea Balan - prima aparitie TV in cadrul emisiunii "Ba Da, Ba Nu"
1996 - Andreea Balan - lanseaza primul album solo, "Ametiti de fum"
1998 - Andreea Balan - obtine trofeul "Mica Printesa" la festivalul international "Micul Print"
1998 - Andreea Balan - participa la Gala Eurovision, in afara concursului, din cauza varstei
1999 - Andre - lanseaza primul album, "La intalnire"
1999 - Andre - obtine trofeul festivalului de la Mamaia cu melodia "Libera la mare"
1999 - Andre - apare al doilea album, "Noapte de vis" (Mosule, ce tanar esti)
2000 - Andre - apare al treilea album, "Prima iubire"
2000 - Andre - apare al patrulea album, "Am sa-mi fac de cap"
2001 - Andre - obtine trofeul "Otto Bravo" pentru cea mai buna trupa adolescentina
2001 - Andre - apare al 5-lea album, "Best of Andre"
2001 - Andre - apare al 6-lea album, "O noapte si o zi"
2002 - Andre - sunt premiate cu 4 discuri de platina si unul de aur, pentru 1.500.000 de exemplare vandute si primesc titlul "PRINTESELE MUZICII DANCE DIN ROMANIA"
2002 - Andreea Balan - lanseaza albumul solo "Te joci cu mine"
2002 - Andreea Balan - lanseaza cel de-al 2-lea album solo "Libera din nou"
2003 - Andreea Balan - lanseaza editia limitata a maxi-single-ului "Plang de dor"
2003 - Andreea Balan - obtine locul 1 la festivalul de la Mamaia, la sectiunea slagare, cu melodia "Nopti de vara"
2004 - Andreea Balan - lanseaza cel de-al 3-lea album solo, "Asa sunt eu"
2005 - Andreea Balan - la premiile MTV primeste premiul pentru cel mai bun site
2005 - Andreea Balan - in urma voturilor de pe internet, revista Apropo Tv o desemneaza cea mai buna artista

Sursa: www.andreeab.ro
Sus In jos
 
Biografie Andreea Balan
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Andreea Balan - Trippin'
» Biografie Andreea Antonescu
» Versuri Andreea Balan Aparente
» Versuri Andreea Balan O straina
» Andreea Balan: Pozez in lenjerie, niciodata nud

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ღAllgirlsღ :: Forum II :: Muzica :: Biografiile vedetelor-
Mergi direct la:  
Forumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente