ღAllgirlsღ
O carte interzisa  2dqrp7m
Hey , inca nu te-ai inregistrat ? Acum este timpul sa faci acest lucru ! Apasa pe butonul Register , completeaza informatiile si fa parte din site-ul Allgirls . Daca te inregistrezi ai acces la inca cateva categorii speciale si cateva pagini .
ღAllgirlsღ
O carte interzisa  2dqrp7m
Hey , inca nu te-ai inregistrat ? Acum este timpul sa faci acest lucru ! Apasa pe butonul Register , completeaza informatiile si fa parte din site-ul Allgirls . Daca te inregistrezi ai acces la inca cateva categorii speciale si cateva pagini .
ღAllgirlsღ
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
ÎnregistrareÎnregistrare  AcasaAcasa  NewsNews  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ConectareConectare  AffilieriAffilieri  

 

 O carte interzisa

In jos 
AutorMesaj
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

O carte interzisa  Empty
MesajSubiect: O carte interzisa    O carte interzisa  EmptyDum Iun 26, 2011 6:10 am

Tocmai imi picase in mana o carte de vraji bazate pe muzica. Era o carte cu coperti negre si o pentagrama desenata pe mijlocul unei coperti si sub pentagrama un portativ muzical. Nu erau desenate cu culoare alba ci tot cu culoare neagra insa se vedeau fiindca erau desenate in relief. Acele vraji ca sa aiba efect trebuiau cantate pe muzica ca niste melodii. Ma decid sa incerc vraja asa ca la miezul noptii cu luna plina merg in cimitir, desenez o pentagrama fix in mijlocul cimitirului si apoi fac cele 5 focuri de tabara in cele 5 colturi ale pentagramei si eu ma asez pe mijlocul pentagramei cu instruentele de muzica rock in mana si cant o melodie: https://www.youtube.com/watch?v=8Za0gWXJW1w
Bassul era dat destul de tare cu volumul la 666 decibeli. Asta in conditiile in care un om nu ar suporta sa auda decat maxim 120 decibeli zgomotul unui avion iar la 130 decibeli ar incepe sa simta durerea si la 150 decibeli deja ar fi in pragul lesinului sau chiar ar muri. Insa in cartea de vraji scria ca bassul de la chitara electrica trebuie sa fie fixat la 666 decibeli si fiind in cimitir oricum nu aveam pe cine deranja dat fiind ca cimitirul era la marginea orasului iar eu eram zana iar o zana suporta pana la 1000 decibeli.
Asa ca dupa ce conectasem chitara electrica si bassul la baterii auto ma pun sa cant. Zgomotul era destul de puternic iar vraja care era melodia insusi, titlul ei indemna ca toti cei ce o aud sa se scoale. Titlul ei era Up All Night. In tim ce antam vedeam cum mortii se trezesc si ies din morminte. Insa ciudat lucru, nu aratau deloc a zombi ci vraja le redase chipurile din tinerete.
Deodata un nor negru isi facu aparitia pe cer si aparu o furtuna puternica cu fulgere ce luminau noaptea de o transformau in zi si tunete ce cutremurau pamantul. Langa mine apare un barbat care parea a fi un african negru imbracat intr-un costum negru.
-Felicitari ai reusit sa gasesti vraja cu care sa invii mortii. Daca vrei ca ei sa ramana in viata nu trebuie decat sa semnezi aici cu sangele tau. Spuse el si imi intinse un conract si un condei care se alimenta cu sange in loc de cerneala.
Sau ai putea sa nu semnezi si vraja se va risipi in zori ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat.
orind insa sa citesc contractul constat ca foaia era complet alba. De fapt era scris cu cerneala invizibila si orice vraja as fi folosit nu mergea. Era o cerneala invizibila.
Ma tot intrebam cine este individul si de ce ar vrea sa ma ajute si care ar fi smecheria.
Un mic fragment pe care eu nu aveam cum sa il stiu era urmatorul:
O zana care semneaza acest contract, va deveni o fata obisnuita si dupa ce va muri sufletul va apartine iadului.
Sus In jos
 
O carte interzisa
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ღAllgirlsღ :: Forum II :: RPG :: Cimitir-
Mergi direct la:  
Creati un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente