ღAllgirlsღ
Amber Mansion - Pagina 2 2dqrp7m
Hey , inca nu te-ai inregistrat ? Acum este timpul sa faci acest lucru ! Apasa pe butonul Register , completeaza informatiile si fa parte din site-ul Allgirls . Daca te inregistrezi ai acces la inca cateva categorii speciale si cateva pagini .
ღAllgirlsღ
Amber Mansion - Pagina 2 2dqrp7m
Hey , inca nu te-ai inregistrat ? Acum este timpul sa faci acest lucru ! Apasa pe butonul Register , completeaza informatiile si fa parte din site-ul Allgirls . Daca te inregistrezi ai acces la inca cateva categorii speciale si cateva pagini .
ღAllgirlsღ
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
ÎnregistrareÎnregistrare  AcasaAcasa  NewsNews  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ConectareConectare  AffilieriAffilieri  

 

 Amber Mansion

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Chocoo ♥♥
Śŧąŕŧëř
Śŧąŕŧëř
Chocoo ♥♥


Numarul mesajelor : 259
Varsta : 25
Bani : 58
Data de inscriere : 04/07/2011

Amber Mansion - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Amber Mansion   Amber Mansion - Pagina 2 EmptyMar Iul 05, 2011 7:50 pm

Rezumarea primului mesaj :

Amber Mansion imi insufla caldura de fiecare data cand sunt singura. E singurul loc in care ma simt ca acasa. Locul unde imi ascund secretele si istoria tragica.
E miezul noptii si luna incepe sa capete un contur clar si palid ca a unei sfinte fecioare noptatice, inconjurandu-se de nori fumurii si reflectand in ea sclipirea stelelor.
Soneria rasuna in salonul de marmura. Ma intreb cine poate sa vina la aceasta ora.


Ultima editare efectuata de catre Chocoo ♥♥ in Mier Iul 06, 2011 3:57 am, editata de 1 ori
Sus In jos

AutorMesaj
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Amber Mansion - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Amber Mansion   Amber Mansion - Pagina 2 EmptyMier Iul 06, 2011 6:26 pm

-Pai septica se aleg intai cartile de la 7 in sus adica 7,8,9,10, J. Q, K si As, 8 si 9 fiind carti optionale daca le pui si pe acelea sau joci fara ele, apoi se amesteca si se d cate 4 carti fiecarui jucator. Se alege cine sa puna primu cartea jos si acela ia cartile celuilalt indiferent de carte, se schima randul doar daca celalat ii taie cartea cu un 7 sau cu o carte de aceeasi valoare, si castiga mica lupta de taieri.
Sus In jos
Chocoo ♥♥
Śŧąŕŧëř
Śŧąŕŧëř
Chocoo ♥♥


Numarul mesajelor : 259
Varsta : 25
Bani : 58
Data de inscriere : 04/07/2011

Amber Mansion - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Amber Mansion   Amber Mansion - Pagina 2 EmptyJoi Iul 07, 2011 5:31 am

-Mmm.. N-am inteles. Am putea sa jucam Razboi ? spun eu nesigura.
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Amber Mansion - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Amber Mansion   Amber Mansion - Pagina 2 EmptyJoi Iul 07, 2011 6:00 am

-Sigur, daca asta vrei. Razboiul e mai simplu. Se joaca cu toate cartile, se impart jumatate fiecarui jucator si cel ce da cartea mai mare ia cartea mai mica si daca se aseamana 2 carti incepe razboiul. Spun eu zambind. Cine amesteca cartile?
Sus In jos
Chocoo ♥♥
Śŧąŕŧëř
Śŧąŕŧëř
Chocoo ♥♥


Numarul mesajelor : 259
Varsta : 25
Bani : 58
Data de inscriere : 04/07/2011

Amber Mansion - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Amber Mansion   Amber Mansion - Pagina 2 EmptyJoi Iul 07, 2011 9:31 pm

-Le amestec eu.
Pun mana pe carti si incep sa le amestec.
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Amber Mansion - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Amber Mansion   Amber Mansion - Pagina 2 EmptyVin Iul 08, 2011 5:21 am

Ma uitam cum le amesteca si asteptam jumatatea mea de pachet.
Sus In jos
Chocoo ♥♥
Śŧąŕŧëř
Śŧąŕŧëř
Chocoo ♥♥


Numarul mesajelor : 259
Varsta : 25
Bani : 58
Data de inscriere : 04/07/2011

Amber Mansion - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Amber Mansion   Amber Mansion - Pagina 2 EmptyVin Iul 08, 2011 6:17 pm

Dupa ce am terminat de amestecat am dat fiecareia dintre noi jumatate de pachet si am inceput.
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Amber Mansion - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Amber Mansion   Amber Mansion - Pagina 2 EmptyVin Iul 08, 2011 6:46 pm

Jocul fost foarte lung si amuzant. A durat cam o ora jumatate, pana ce una din noi a luat toate cartile celeilale.
-Oau! Cat un meci de fotbal. Spun eu si rad.
Sus In jos
Chocoo ♥♥
Śŧąŕŧëř
Śŧąŕŧëř
Chocoo ♥♥


Numarul mesajelor : 259
Varsta : 25
Bani : 58
Data de inscriere : 04/07/2011

Amber Mansion - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Amber Mansion   Amber Mansion - Pagina 2 EmptyVin Iul 08, 2011 7:05 pm

-Aaa... in lumea vostra fotbalul este diferit de cel al muritorilor ?
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Amber Mansion - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Amber Mansion   Amber Mansion - Pagina 2 EmptyVin Iul 08, 2011 7:21 pm

-Da, putin diferit. Se aseamana mai mult cu handbalul muritorilor si poti si sa zbori dupa minge. Portile insa nu sunt fixate pe marginile terenului cum sunt fixate la voi in lumea muritorilor, ci sus in aer pe marginile fictive ale terenului, la o distanta de 500 metri altitudine fata de terenul propriu zis. Terenul desenat jos e doar orientativ, fiindca jocul se joaca complet in aer. Ceea ce face mingea sa fie mai greu de manevrat si jocul putin mai greu decat daca s-ar juca la sol.
Portile sunt create prin magie dintr-o energie statica, ca niste scuturi as spune. O data e mingea intra in poarta, se lipeste de ea, ca intr-o panza de paianjen. Insa daca mingea loveste bara portii, ricoseaza si trebuie sa zbori dupa ea. Ai voie sa atingi mingea cu mainile ca la handbal insa doar cu o singura mana, nu ai voie cu ambele maini simultan. Meciul are 2 reprize decate 45 de minute si o pauza de 30 minute intre cele 2 reprize. Se joaca cu 2 echipe de cate 9 jucatori + 2 portari.
Sus In jos
Chocoo ♥♥
Śŧąŕŧëř
Śŧąŕŧëř
Chocoo ♥♥


Numarul mesajelor : 259
Varsta : 25
Bani : 58
Data de inscriere : 04/07/2011

Amber Mansion - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Amber Mansion   Amber Mansion - Pagina 2 EmptyVin Iul 08, 2011 9:17 pm

-Aha. Interesant. Acum ce zici daca am face o prajitura ? Una cu multa ciocolata !
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Amber Mansion - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Amber Mansion   Amber Mansion - Pagina 2 EmptySam Iul 09, 2011 6:35 am

-Ador ciocolata. Hai sa facem o prajitura. Sper insa ca bucataria e destul de spatioasa si ai grija ca aparatul de aer conditionat daca exista si la bucatarie sa fie inchis si in schimb deschidem geamul. Nu vreau sa fie vreun curent de aer. Firicelele de praf magic de pe aripile mele sunt foarte ensibile i pot cadea la orice adiere de curent. Daca cad pe jos nu-i nimic. Insa nu cada in aluat. O prajitura daca contine praf magic de pe aripile unei zane, cel ce o manaca va fi teleportat si blocat pe veci in dimensiunea magica.
Sus In jos
Chocoo ♥♥
Śŧąŕŧëř
Śŧąŕŧëř
Chocoo ♥♥


Numarul mesajelor : 259
Varsta : 25
Bani : 58
Data de inscriere : 04/07/2011

Amber Mansion - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Amber Mansion   Amber Mansion - Pagina 2 EmptySam Iul 09, 2011 4:38 pm

ooc: orice ar fi nu vreau o drama. asa ca nu vreau sa scrii despre o posibila intamplare tragica cu firicelele alea magice.
bic:
-Bine hai sa facem prajitura !
Si ne-am pus pe lucru.
Mai intai am scos ingredientele din dulap.
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Amber Mansion - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Amber Mansion   Amber Mansion - Pagina 2 EmptySam Iul 09, 2011 8:01 pm

OOC: Nici n-aveam de gand.

BIC:

Dupa ce am scos ingredientele din dulap incepem s inventariem sa vedem daca ne lipsea ceva.
-Daca lipseste ceva, ma duc eu sa cumpar, ca ma intorc mai repede. cunosc un non-sto cam departe de aici, dar ajung repede acolo.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Amber Mansion - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Amber Mansion   Amber Mansion - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Amber Mansion
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ღAllgirlsღ :: Forum II :: RPG :: Locuinte-
Mergi direct la:  
Forumgratuit.ro | Arta, Cultura si Timp liber | Hobbiuri | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente