ღAllgirlsღ
Fantana Dorintelor 2dqrp7m
Hey , inca nu te-ai inregistrat ? Acum este timpul sa faci acest lucru ! Apasa pe butonul Register , completeaza informatiile si fa parte din site-ul Allgirls . Daca te inregistrezi ai acces la inca cateva categorii speciale si cateva pagini .
ღAllgirlsღ
Fantana Dorintelor 2dqrp7m
Hey , inca nu te-ai inregistrat ? Acum este timpul sa faci acest lucru ! Apasa pe butonul Register , completeaza informatiile si fa parte din site-ul Allgirls . Daca te inregistrezi ai acces la inca cateva categorii speciale si cateva pagini .
ღAllgirlsღ
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
ÎnregistrareÎnregistrare  AcasaAcasa  NewsNews  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ConectareConectare  AffilieriAffilieri  

 

 Fantana Dorintelor

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Fantana Dorintelor Empty
MesajSubiect: Fantana Dorintelor   Fantana Dorintelor EmptyDum Noi 15, 2009 4:44 am

Sanara era in padure. Mergand ea linistita se gandi sa se abata de la drumul principal si sa o ia pe o carare pe care o credea scurtatura, catre trece prin padure .O lua pe acolo insa padurea fiind deasa si neavand cum zbura se rataci repede. Incercand sa iasa din padure nimeri o fantana magica. Sanara habar nu avea ca aceasta fantana fusese blestemata de o vrajitoare rea astfel incat sa indeplineasca dorintele pe dos. Arunca o moneda in fantana si isi puse dorinta ca sa fie acasa. Din fantana se ridica niste luminite magice multicolore care formara un portal care o aspira pe Sanara. Sanara lesina in timpul acestei calatorii insa isi reveni repede cand se afla in pragul vilei sale. Sau cel putin asa credea ea.
Fantana in loc sa o trimita acasa, o trimise tot acasa insa in alta lume, in dimensiunea a 7-a. In fata unui palat. Acolo lumea era complet schimbata iar evenimentele si toata istoria era absolut cu totul diferita.
Aici Sanara nu avea matusi, Mama sa nu murise ucisa de vrajuitori, ci murise la nastere, nu o ava nici pe Katrina iar tatal sau inca traia si era un rege aspru la manie si in loc de mama naturala avea o mama vitrega care se ocupa cu vrajitoria. Sanara avea si 2 surori vitrege aici.
Sanara era printesa mezina si mama vitrega o ura din doua motive: Fiindca Sanara era o zana la fel ca si mama naturala si fiindca ea urma sa mosteneasca tronul. Mama vitrega descoperise secretul tineretii vesnice si al nemuririi si dorea sa stapaneasca regatul pe vecie. Sanara batu la portile palatului insa gardieni ii spusera ca nu are aprobare sa intre. Asa ca Sanara merse inapoi in padure asezandu-se pe un bustean incepand sa se gandeasca cum sa faca sa se intoarca acasa. nu departe de busteanul unde se asezase Sanara era o mica balta formata dupa ploaie. Aruncand o vraja asupra acelei balti se vazu o scena care se petrecea in palat.
Mama ei vitrega se rostea la garzi:
-Incompetentilor v-am spus sa o ucideti. Si voi ce a-ti facut/ a-ti lasat-o in viata sa umble prin padure.
Sanara vazu cum Regina ordona sa li se taie capul garzilor. Si presimtea ca e si ea in pericol daca va fi gasita. Plimbandu-se prin padure dadu peste cineva care semana cu ea insasi insa devorata de animale. Pima data se gandea ca ar putea functiona cu apa moarta si apa vie insa realiza ca e imposibil deoarece multe parti din corpul celei moarte fusese mancate de animale.
Se asaza pe un alt bustean si incep sa se gandeasca. in acest timp auzi niste pasi si vazu pe cneva. Era...
Sus In jos
skittles.
Śŧąŕ
Śŧąŕ
skittles.


Numarul mesajelor : 818
Varsta : 25
Location : Iasi, Romania
Bani : 250
Data de inscriere : 28/05/2009

Fantana Dorintelor Empty
MesajSubiect: Re: Fantana Dorintelor   Fantana Dorintelor EmptyVin Ian 15, 2010 3:38 am

- MAKA E AICI!!!Ce faaaaci???
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Fantana Dorintelor Empty
MesajSubiect: Re: Fantana Dorintelor   Fantana Dorintelor EmptyVin Ian 15, 2010 4:06 am

-Salut, Maka! Tu cum ai ajuns aici? intreb eu. Erau doua variante. Maka ori a gasit si ea fantana dorintelor ori era versiunea lui Maka din aceasta dimensiune dar nu stiam care varianta este.
Sus In jos
Barbie :*
M○ðëŗåŧōŕ
M○ðëŗåŧōŕ
Barbie :*


Numarul mesajelor : 4511
Varsta : 29
Location : ---
Bani : 1818
Data de inscriere : 15/11/2009

Fantana Dorintelor Empty
MesajSubiect: Re: Fantana Dorintelor   Fantana Dorintelor EmptyVin Ian 15, 2010 6:37 am

buna ce faceti?
Sus In jos
Barbie :*
M○ðëŗåŧōŕ
M○ðëŗåŧōŕ
Barbie :*


Numarul mesajelor : 4511
Varsta : 29
Location : ---
Bani : 1818
Data de inscriere : 15/11/2009

Fantana Dorintelor Empty
MesajSubiect: Re: Fantana Dorintelor   Fantana Dorintelor EmptyVin Ian 15, 2010 6:37 am

buna ce faceti?
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Fantana Dorintelor Empty
MesajSubiect: Re: Fantana Dorintelor   Fantana Dorintelor EmptyVin Ian 15, 2010 7:01 am

-Salut! Eu cel putin inca sunt ametita. Incerc sa imi dau seama cum sa ajung la adevarata mea casa. mi-zm pus o dorinta sa ajung acasa. Ei bine am ajuns acasa insa nu in dimensiunea unde trebuia.
Sus In jos
beauty&rich
ßõþöç
ßõþöç
beauty&rich


Numarul mesajelor : 30
Varsta : 23
Location : Romania
Bani : 15
Data de inscriere : 05/01/2010

Fantana Dorintelor Empty
MesajSubiect: Re: Fantana Dorintelor   Fantana Dorintelor EmptyVin Ian 15, 2010 8:26 pm

Buna pupantonia sau ca si personaj RPG numita si Keyla,am ajuns si imi pot pune o mie de dorinte sunt bogata. Adica,mostenitoare.Dorinta mea e sa pot sa cant pe Brodway.
Sus In jos
Barbie :*
M○ðëŗåŧōŕ
M○ðëŗåŧōŕ
Barbie :*


Numarul mesajelor : 4511
Varsta : 29
Location : ---
Bani : 1818
Data de inscriere : 15/11/2009

Fantana Dorintelor Empty
MesajSubiect: Re: Fantana Dorintelor   Fantana Dorintelor EmptyVin Ian 15, 2010 9:16 pm

pot sa imi pun si eu o dorinta?
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Fantana Dorintelor Empty
MesajSubiect: Re: Fantana Dorintelor   Fantana Dorintelor EmptyVin Ian 15, 2010 10:21 pm

Cateva stelute de lumina magica o inconjura pe Keyla insa deocamdata nu se intampla nimic. Se auzi doar o voce: Vei canta pe Brodway saptamana urmatoare. un zbur iesi din fantana si ii arata lui Barbie cum vila ei va arde si va fi nevoita sa stranga bani cantand pe Brodway pe strazi, nu pe scena cum isi imagina. Doar era o fantana care indeplineste dorintele invers.
In acelasi timp in dimensiunea unde ma aflm eu si barbie in acel moment:
-Barbie, tu cum ai ajuns aici? Eu am ajuns punanadu-mi dorinta sa fiu acasa si numai acasa nu sunt acum. E o fantana care indepplineste dorintele pe dos. Cel putin acolo unde mi-am pus dorinta. Fantana din dimensiunea asta habar nu am cum se comporta.


Ultima editare efectuata de catre Sanara in Vin Ian 15, 2010 10:47 pm, editata de 3 ori
Sus In jos
Barbie :*
M○ðëŗåŧōŕ
M○ðëŗåŧōŕ
Barbie :*


Numarul mesajelor : 4511
Varsta : 29
Location : ---
Bani : 1818
Data de inscriere : 15/11/2009

Fantana Dorintelor Empty
MesajSubiect: Re: Fantana Dorintelor   Fantana Dorintelor EmptyVin Ian 15, 2010 10:25 pm

poi io m-am cam ratacit am venit in padure sa culeg mure si dintr-o data m-am trezit aici
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Fantana Dorintelor Empty
MesajSubiect: Re: Fantana Dorintelor   Fantana Dorintelor EmptyVin Ian 15, 2010 10:42 pm

-Barbie, sa stii ca ne-am ratacit bine de tot. Nici macar nu mai suntem in lumea noastra ci intr-o dimensiune paralela. Stiu asta fiindca am vazut o scena intr-un lac cu o femeie care semana cu mama mea dar nu era mama mea si care se ocupa cu vrajitoria si care vrea sa ma ucida. A si un pic mai incolo in padure am vazut o zana care semana cu mine insa era moarta. Acu daca ea este de fapt eu insa de aici, fireste ca oglinzile magice din moment ce eu ma aflu aici ma vor arata vie chiar daca practic versiunea mea de aici a murit. Asa ca ne putem astepta ca mama vitrega de aici inca sa ma caute.
Sus In jos
Barbie :*
M○ðëŗåŧōŕ
M○ðëŗåŧōŕ
Barbie :*


Numarul mesajelor : 4511
Varsta : 29
Location : ---
Bani : 1818
Data de inscriere : 15/11/2009

Fantana Dorintelor Empty
MesajSubiect: Re: Fantana Dorintelor   Fantana Dorintelor EmptySam Ian 16, 2010 2:24 am

si acum ce facem?
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Fantana Dorintelor Empty
MesajSubiect: Re: Fantana Dorintelor   Fantana Dorintelor EmptySam Ian 16, 2010 3:45 am

Pai sa cautam calea sa ajungem inapoi. Mai bine hai sa imi arati pe unde ai venit tu, poate dam de portalul care te-a adus aici si ne poate intoarce. Ah, uitasem, din moment ce te-ai ratacit e clar ca nici nu mai stii pe unde ai venit. Pana la urma va trebui sa nimerim cumva portalul respectiv.
Sus In jos
Barbie :*
M○ðëŗåŧōŕ
M○ðëŗåŧōŕ
Barbie :*


Numarul mesajelor : 4511
Varsta : 29
Location : ---
Bani : 1818
Data de inscriere : 15/11/2009

Fantana Dorintelor Empty
MesajSubiect: Re: Fantana Dorintelor   Fantana Dorintelor EmptySam Ian 16, 2010 3:47 am

da pot sa imi pun si eu o dorinta la fantana? Fantana Dorintelor 276917
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Fantana Dorintelor Empty
MesajSubiect: Re: Fantana Dorintelor   Fantana Dorintelor EmptySam Ian 16, 2010 4:12 am

Desigur. Numai ca daca vrei sa se indeplineasca corect trebuie sa ti-o pui invers. Fantana e vrajita si indeplineste dorintele exact pe dos.
Sus In jos
Barbie :*
M○ðëŗåŧōŕ
M○ðëŗåŧōŕ
Barbie :*


Numarul mesajelor : 4511
Varsta : 29
Location : ---
Bani : 1818
Data de inscriere : 15/11/2009

Fantana Dorintelor Empty
MesajSubiect: Re: Fantana Dorintelor   Fantana Dorintelor EmptySam Ian 16, 2010 5:42 am

atunci:
nu vreau ca noi sa iesim din padure
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Fantana Dorintelor Empty
MesajSubiect: Re: Fantana Dorintelor   Fantana Dorintelor EmptySam Ian 16, 2010 6:41 am

Ne trezim teleportate la marginea unui oras. Insa nici urma de blocuri sau ceva ce sa semene a modern. Tot orasul parca era un oras din evul mediu. Insa de cum incercam sa intram in oras, sunt prinsa de doua garzi.
-Zana nu are ce cauta in oras. Spuse unul dintre ei.
-O vom duce in padure. Avem ordin sa o ucidem.
-Dar de ce vreti sa ma ucideti? intreb eu.
-mama ta a ordonat, te uraste pentru faptul ca nu esti normala. Ai aripi si poti folosi magia iar ea spune ca vrea sa fie singura din tinut cu puteri magice. Spuse unul din ei.
-Of, unde ma aflu? in ce m-am bagat? intreb eu.
Incerc sa scap de garzi aducandu-le intr-o stare de inconstienta temporara.
-Intr-un copac apare un motan negru.
-Salem, tu esti? Ai venit dupa mine? intreb eu.
-Nu, ai gresit. Eu ma numesc Melas si sunt aici sa te apar. Te afli in tinuturile Wonders. Aici este o lume magica. Daca vrei sa ajungi acasa in lumea ta, va trebui sa gasesti o cale sa te strecori si sa traversezi orasul, sa cauti 3 indicii care te vor duce catre un vrej magic, sa te urci dupa cum te conduce el si sa intri in castelul de la capatul lui, castel care apartine unui urias. Vei gasi acolo portalul care te va duce acasa. Spuse motanul si disparu.
-Tie nu ti se pare ciudat, Sarah? intreb eu catre ea.

Off: Barbie, parca personajul tau in RPG e Sarah, asa-i?
-
Sus In jos
Barbie :*
M○ðëŗåŧōŕ
M○ðëŗåŧōŕ
Barbie :*


Numarul mesajelor : 4511
Varsta : 29
Location : ---
Bani : 1818
Data de inscriere : 15/11/2009

Fantana Dorintelor Empty
MesajSubiect: Re: Fantana Dorintelor   Fantana Dorintelor EmptySam Ian 16, 2010 8:54 am

off: da
uau haide sa fugim repede de pe aici pana nu isi revin garzile
da totusi cum am ajuns aici?
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Fantana Dorintelor Empty
MesajSubiect: Re: Fantana Dorintelor   Fantana Dorintelor EmptySam Ian 16, 2010 9:25 am

Pai vraja din fantana ne-a teleportat. Hai sa fugim sa cautam indiciile. Spun eu, intrand in oras si cautand sa imi pierd urma pe strazile orasului. Cred ca am avea mai multe sanse sa le gasim mai repede daca ne despartim si in plus pe tine te vor lasa in pace, vei fi mult mai relaxata in cautarea indiciilor. ne intalnim peste o ora in centru orasului. Spun eu.
Sus In jos
Barbie :*
M○ðëŗåŧōŕ
M○ðëŗåŧōŕ
Barbie :*


Numarul mesajelor : 4511
Varsta : 29
Location : ---
Bani : 1818
Data de inscriere : 15/11/2009

Fantana Dorintelor Empty
MesajSubiect: Re: Fantana Dorintelor   Fantana Dorintelor EmptySam Ian 16, 2010 9:41 am

nu daca te prind ramanem impreuna
da nu poti face o vraja ca aripile sa iti fie invizibile
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Fantana Dorintelor Empty
MesajSubiect: Re: Fantana Dorintelor   Fantana Dorintelor EmptySam Ian 16, 2010 9:58 am

Din pacate nu. Asta se inampla doar la televizor. Si bin, ramanem impreuna daca vrei tu. Sa o apucam inspre est. Spun eu.
Sus In jos
Barbie :*
M○ðëŗåŧōŕ
M○ðëŗåŧōŕ
Barbie :*


Numarul mesajelor : 4511
Varsta : 29
Location : ---
Bani : 1818
Data de inscriere : 15/11/2009

Fantana Dorintelor Empty
MesajSubiect: Re: Fantana Dorintelor   Fantana Dorintelor EmptySam Ian 16, 2010 9:59 am

in ce directie vrei u
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Fantana Dorintelor Empty
MesajSubiect: Re: Fantana Dorintelor   Fantana Dorintelor EmptySam Ian 16, 2010 10:16 am

O iau pe Sarah de mana si ne indreptam pe o sraduta care ducea inspre estul orasului.
Sus In jos
Barbie :*
M○ðëŗåŧōŕ
M○ðëŗåŧōŕ
Barbie :*


Numarul mesajelor : 4511
Varsta : 29
Location : ---
Bani : 1818
Data de inscriere : 15/11/2009

Fantana Dorintelor Empty
MesajSubiect: Re: Fantana Dorintelor   Fantana Dorintelor EmptySam Ian 16, 2010 10:17 am

uite o cutiuta galbena tare ciudata cred ca e primul indiciu
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Fantana Dorintelor Empty
MesajSubiect: Re: Fantana Dorintelor   Fantana Dorintelor EmptySam Ian 16, 2010 10:56 am

Ma aplec si iau cutiuta apoi o desfac si gasesc un bilet. Citesc biletul si ii spun lui Sarah:
-Da, intradevar este primul indiciu. Acum va trebui sa gasim fostul sediul al comisiei locale. Cred ca comisia locala se refera la un fel de primarie.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Fantana Dorintelor Empty
MesajSubiect: Re: Fantana Dorintelor   Fantana Dorintelor Empty

Sus In jos
 
Fantana Dorintelor
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ღAllgirlsღ :: Forum II :: RPG :: Padure-
Mergi direct la:  
creează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente