ღAllgirlsღ
Stiinta viitorului 2dqrp7m
Hey , inca nu te-ai inregistrat ? Acum este timpul sa faci acest lucru ! Apasa pe butonul Register , completeaza informatiile si fa parte din site-ul Allgirls . Daca te inregistrezi ai acces la inca cateva categorii speciale si cateva pagini .
ღAllgirlsღ
Stiinta viitorului 2dqrp7m
Hey , inca nu te-ai inregistrat ? Acum este timpul sa faci acest lucru ! Apasa pe butonul Register , completeaza informatiile si fa parte din site-ul Allgirls . Daca te inregistrezi ai acces la inca cateva categorii speciale si cateva pagini .
ღAllgirlsღ
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
ÎnregistrareÎnregistrare  AcasaAcasa  NewsNews  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ConectareConectare  AffilieriAffilieri  

 

 Stiinta viitorului

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Stiinta viitorului Empty
MesajSubiect: Stiinta viitorului   Stiinta viitorului EmptyMier Ian 13, 2010 10:40 am

Buna Seara. Eu sunt Sharma Sanara si va voi prezenta emisiunea Stiinta Viitorului. In fiecare seara va voi prezenta o inventie ce ar fi posibil sa apara in viitor insa nu pot spune cu exactitate daca in viitorul apropiat sau in cel indepartat.
Astazi va vom prezenta Cronovizorul:
http://www.ideo.ro/gizmo/files/2008/01/watch-mp3-mp4-player.jpg
Este un aparat ce va va permite sa vedeti ce s-a intamplat intr-un anumit loc la o anumita ora. Aceasta inventie va fi utila mai ales politistilor spre a vedea hotii. Probabil va intrebati cum functioneaza din moment ce nu exista nici o camera de filmat la locul pe care doriti sa il vizualizati.
Principiul este unul destul de complex.
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 26
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Stiinta viitorului Empty
MesajSubiect: Re: Stiinta viitorului   Stiinta viitorului EmptyMier Ian 13, 2010 8:54 pm

- Il putem cumpara ? am spus eu din public .
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Stiinta viitorului Empty
MesajSubiect: Re: Stiinta viitorului   Stiinta viitorului EmptyMier Ian 13, 2010 9:30 pm

-In prima faza cand va aparea va putea fi cumparat doar de politie si armata si abia peste alti cativa ani va putea fi folosit si de publicul larg. Acum trecand la modul cum functioneaza acest aparat: Dupa cum stiti timpul are si el 3 dimensiuni: trecut, prezent si viitor. Toate intamplarile ce au avut loc, nu se pierd cum am crede noi, ci sunt stocate intr-o banca de date astrala. Ceea ce face acest aparat este doar de a cauta fisierele in acea banca exact ca si un computer care cauta anumite fisiere pe internet si apoi le reda.
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 26
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Stiinta viitorului Empty
MesajSubiect: Re: Stiinta viitorului   Stiinta viitorului EmptyLun Ian 18, 2010 10:16 pm

- Vreau sa apara mai repede , stiu , ma voi duce la concertul in care Nick Jonas a plans la melodia A Little Bit Longer ...
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Stiinta viitorului Empty
MesajSubiect: Re: Stiinta viitorului   Stiinta viitorului EmptyLun Ian 18, 2010 11:17 pm

Nu putem face sa apara mai repede insa am fost in viitor si am luat un astfel de aparat pentru a putea face o mica demonstratie. Spun eu aratand ceva ce parea un mic ceas electronic la mana mea stanga. Vom selecta pe cineva care sa il probeze. Extrag dintr-un borcan un biletel.
-Alice kmart. Se afla in public? o invit alaturi de mine. Strig eu.
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 26
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Stiinta viitorului Empty
MesajSubiect: Re: Stiinta viitorului   Stiinta viitorului EmptyJoi Feb 11, 2010 6:01 am

Urc pe scena si ma asez langa Sanara .
- Huh , e dragut ceasul .
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Stiinta viitorului Empty
MesajSubiect: Re: Stiinta viitorului   Stiinta viitorului EmptyJoi Feb 11, 2010 8:10 am

Nu este doar un ceas, ci este prima incercare a masinii timpului. Din pacate nu poate sa transfere persoanele la un anumit loc in alt timp. Iti permite doar sa vezi un anumit lucru de parca ar fi un televizor. Are incorporat un GPS si are o tastatura foarte micuta. Trebuie sa apesi cu grija, cu varful unghiilor. Navighezi cu GPS-ul prin hartile din memorie, selectezi locul apoi tastezi data, ii dai OK, tastezi ora si minutul si apesi inca o data tasta OK. Apoi iti va reda exact ceea ce s-a intamplat in locul respectiv la momentul respectiv. Singurul dezavantaj e ca are un ecran mic. Insa daca introducem in el discul holografic, http://thumbs.dreamstime.com/thumb_417/1247430471Gwgj56.jpg acesta va incepe sa functioneze asemeni unui proiector 3D.
Poti vedea concertul ca si cum ai participa in direct la el, insa actiunea se petrece tot in prezent, nu te transfera in timp, deci prin urmare, persoanele si lucrurile respective ti se vor parea ca niste fantome prin care poti sa treci.
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 26
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Stiinta viitorului Empty
MesajSubiect: Re: Stiinta viitorului   Stiinta viitorului EmptyJoi Feb 11, 2010 8:15 am

- Dragut . Dar acum oamenii cum vor face diferenta dintre o fantoma adevarata si un obiect . Huh , se pare ca cu ajutorul acestui ceas voi avea cosmaruri !
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Stiinta viitorului Empty
MesajSubiect: Re: Stiinta viitorului   Stiinta viitorului EmptyVin Feb 12, 2010 7:34 am

Pai poti sti cand ai ceasul deschis pe redarea unor anumite momente. Dar da, daca o fantoma iti apare taman atunci cand vizionezi 3D e greu sa faci diferenta.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Stiinta viitorului Empty
MesajSubiect: Re: Stiinta viitorului   Stiinta viitorului Empty

Sus In jos
 
Stiinta viitorului
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ღAllgirlsღ :: Forum II :: RPG :: Televiziune-
Mergi direct la:  
Forumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente