ღAllgirlsღ
Scrisoarea de Halloween #2 2dqrp7m
Hey , inca nu te-ai inregistrat ? Acum este timpul sa faci acest lucru ! Apasa pe butonul Register , completeaza informatiile si fa parte din site-ul Allgirls . Daca te inregistrezi ai acces la inca cateva categorii speciale si cateva pagini .
ღAllgirlsღ
Scrisoarea de Halloween #2 2dqrp7m
Hey , inca nu te-ai inregistrat ? Acum este timpul sa faci acest lucru ! Apasa pe butonul Register , completeaza informatiile si fa parte din site-ul Allgirls . Daca te inregistrezi ai acces la inca cateva categorii speciale si cateva pagini .
ღAllgirlsღ
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
ÎnregistrareÎnregistrare  AcasaAcasa  NewsNews  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ConectareConectare  AffilieriAffilieri  

 

 Scrisoarea de Halloween #2

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 26
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Scrisoarea de Halloween #2 Empty
MesajSubiect: Scrisoarea de Halloween #2   Scrisoarea de Halloween #2 EmptyMar Oct 13, 2009 5:09 am

Am ajuns la al doilea concurs de halloween . Aici trebuie sa faceti o scrisoare in care sa spuneti ce inseamna halloweenul pentru voi ( ca doar se apropie ) . Bostan care rade
Nu uitati ca acest concurs se incheie pe 1 Noiembrie .
Castigatorul v-a primi 20 de bani si o semnatura speciala cu halloween .
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Succes ! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre Oana. in Sam Oct 17, 2009 9:35 am, editata de 3 ori
Sus In jos
Devy
Śŧąŕŧëř
Śŧąŕŧëř
Devy


Numarul mesajelor : 104
Varsta : 27
Bani : 102
Data de inscriere : 20/09/2009

Scrisoarea de Halloween #2 Empty
MesajSubiect: Re: Scrisoarea de Halloween #2   Scrisoarea de Halloween #2 EmptyMar Oct 13, 2009 5:17 am

Da cum face sa se incheie pe 1 Octombrie daca suntem in 13 Octombrie ? :-?
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 26
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Scrisoarea de Halloween #2 Empty
MesajSubiect: Re: Scrisoarea de Halloween #2   Scrisoarea de Halloween #2 EmptyMar Oct 13, 2009 8:55 am

Am corectat scuze pentru greseala .
Deci cine se inscrie ?
Sus In jos
Sunshine
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sunshine


Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 29
Bani : 592
Data de inscriere : 27/11/2008

Scrisoarea de Halloween #2 Empty
MesajSubiect: Re: Scrisoarea de Halloween #2   Scrisoarea de Halloween #2 EmptyMier Oct 14, 2009 5:13 am

Halloweenul este o sarbatoare care imi place tare mult . Mereu imi place sa ma intalnesc cu prietenele mele si sa spunem povesti de groaza si sa ne speriem cu un bostan .
Halloweenul tot este un eveniment important deoarece imi place sa ma sperii sau sa sperii si eu la randul meu . Exista destul de multisoare case bantuite .
Ca de exemplu vinerea , eu ma uit la Fenomene Stranii de Halloween . Deabia astept sa se intample .

Vad ca numai eu am participat , totusi mai este putin timp Ghost
Sus In jos
Lola^^
M○ðëŗåŧōŕ
M○ðëŗåŧōŕ
Lola^^


Numarul mesajelor : 185
Varsta : 26
Location : Hetterfield
Bani : 11
Data de inscriere : 30/08/2009

Scrisoarea de Halloween #2 Empty
MesajSubiect: Re: Scrisoarea de Halloween #2   Scrisoarea de Halloween #2 EmptyJoi Oct 22, 2009 6:44 am

Scrisoare de Halloween.

Halloween-ul pentru mine reprezinta o sarbatoare transmisa din afara tarii in Romania,ea fiind o traditie an de an pe 31 octombrie.
In afara tarii copiii fac ~Trick or Treat~ primind bomboane.
In Romania, copii fac petreceri la scoli,ei jucand diferite jocuri,concursuri,ascultand muzica si bineinteles costumandu-se in personaje imaginare sau din desenele animate de la telezir,care ce e drept imi plac la nebunie.
Halloween-ul iseamna o oportunitate de a te relaxa si de a petrece alaturi de fantomite,mosntrii,printese si eroi.
Acum,voi enumera cateva obiecte caracteristice Halloween-ului.
x Dovleci care sunt taiati,semanand cu niste fete in diferite ipostaze:veseli,suparati,maniosi,razand.
x Usturoi la usa-pentru a alunga spiritele rele.
x Costume diversificate.
x Colindarea pe la vecini spunandu-se "Ne dati ori nu ne dati",in Romania;Iar in afara tarii "Trick or Treat".
P.S In incheiere,pot spune ca imi place foarte mult Halloweenul si abia astept sambata ,31 octombrie,petrecerea de Halloween de la scoala mea.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Lola^^'s
Sus In jos
Asyutza
Śŧąŕŧëř
Śŧąŕŧëř
Asyutza


Numarul mesajelor : 421
Varsta : 28
Location : în congelator... mamăăă... câtă îngheţată xD
Bani : 11
Data de inscriere : 22/10/2009

Scrisoarea de Halloween #2 Empty
MesajSubiect: Re: Scrisoarea de Halloween #2   Scrisoarea de Halloween #2 EmptyJoi Oct 22, 2009 8:56 pm

'Halloween letter'

'Trick or Treat?' cu aceste cuvinte usor magice, incepe mereu traditia ce noi o numim Halloween. Este usor a te costuma si a da impresia de teroare, din casa in casa, in cautarea de dulciuri... Dar exista si acele persoane ce nu se bucura numai din pricina bomboanelor... Adesea se organizeaza in scoli petreceri sau concursuri pentru cel mai inventiv/infricosator costum.
Desi o sarbatoare cam ciudata, pentru mine e speciala. Din simplul motiv... a distractiei. Poti fii ceva ce ti'ai dorit de mult, chiar daca pentru o scurta durata de vreme...
Cum de mai mica, am crezut... ca orice casa este bantuita, vad si ceva normal in toata aceasta traditie. M'am gandit mereu la cum ar arata o lume decupata din "povesti" si imaginatie, unde numai spiritile isi petrect timpul mereu... iar de Halloween, putem chiar cu totii sa traim o experianta asemanatoare acelor spirite pierdute, bucurandune trecrea unor noi granite a personalitatilor noatre.
Cu o simpla urare voi incheia, un Halloween plin de teroare si bomboane, Asyutza va ureaza cu drag ^^
Sus In jos
Sunshine
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sunshine


Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 29
Bani : 592
Data de inscriere : 27/11/2008

Scrisoarea de Halloween #2 Empty
MesajSubiect: Re: Scrisoarea de Halloween #2   Scrisoarea de Halloween #2 EmptyVin Oct 23, 2009 1:11 am

Foarte frumoase toate .
Astept incheierea .
Sus In jos
Lola^^
M○ðëŗåŧōŕ
M○ðëŗåŧōŕ
Lola^^


Numarul mesajelor : 185
Varsta : 26
Location : Hetterfield
Bani : 11
Data de inscriere : 30/08/2009

Scrisoarea de Halloween #2 Empty
MesajSubiect: Re: Scrisoarea de Halloween #2   Scrisoarea de Halloween #2 EmptySam Oct 24, 2009 12:26 am

Si eu abia astept sa vad cine castiga^^.
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 26
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Scrisoarea de Halloween #2 Empty
MesajSubiect: Re: Scrisoarea de Halloween #2   Scrisoarea de Halloween #2 EmptySam Oct 24, 2009 2:44 am

Concurs incheiat mai repede . Nu mai intra aproape nimeni asa ca Asyutza .
Am transferat banii .
Sus In jos
Asyutza
Śŧąŕŧëř
Śŧąŕŧëř
Asyutza


Numarul mesajelor : 421
Varsta : 28
Location : în congelator... mamăăă... câtă îngheţată xD
Bani : 11
Data de inscriere : 22/10/2009

Scrisoarea de Halloween #2 Empty
MesajSubiect: Re: Scrisoarea de Halloween #2   Scrisoarea de Halloween #2 EmptySam Oct 24, 2009 7:48 am

Ohh... eu???!!!?? Cine a facut alegerile? A gresit persoana ^^'
'Multumesc Oana, multumesc... primul meu concurs castigat :X'
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 26
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Scrisoarea de Halloween #2 Empty
MesajSubiect: Re: Scrisoarea de Halloween #2   Scrisoarea de Halloween #2 EmptySam Oct 24, 2009 9:25 am

Nupz nu am gresit persoana .
Eu am facut alegerile .
Happy Halloween ! Bostan care rade
Sus In jos
Lola^^
M○ðëŗåŧōŕ
M○ðëŗåŧōŕ
Lola^^


Numarul mesajelor : 185
Varsta : 26
Location : Hetterfield
Bani : 11
Data de inscriere : 30/08/2009

Scrisoarea de Halloween #2 Empty
MesajSubiect: Re: Scrisoarea de Halloween #2   Scrisoarea de Halloween #2 EmptySam Oct 31, 2009 2:22 am

Deci cine a castigat ce loc?
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 26
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Scrisoarea de Halloween #2 Empty
MesajSubiect: Re: Scrisoarea de Halloween #2   Scrisoarea de Halloween #2 EmptySam Oct 31, 2009 2:38 am

Asyutza a castigat locul 1 .
Very Happy . Urmatorul concurs de acest fel va incepe maine .
Sus In jos
Continut sponsorizat





Scrisoarea de Halloween #2 Empty
MesajSubiect: Re: Scrisoarea de Halloween #2   Scrisoarea de Halloween #2 Empty

Sus In jos
 
Scrisoarea de Halloween #2
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Halloween :S
» Eh...Ca de Halloween^^
» Petrecere De Halloween !
» Petrecerea de halloween
» Cel mai bun bostan de Halloween

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ღAllgirlsღ :: Arhiva concursuri-
Mergi direct la:  
Creati un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente