ღAllgirlsღ
Separeu de Sanziene  2dqrp7m
Hey , inca nu te-ai inregistrat ? Acum este timpul sa faci acest lucru ! Apasa pe butonul Register , completeaza informatiile si fa parte din site-ul Allgirls . Daca te inregistrezi ai acces la inca cateva categorii speciale si cateva pagini .
ღAllgirlsღ
Separeu de Sanziene  2dqrp7m
Hey , inca nu te-ai inregistrat ? Acum este timpul sa faci acest lucru ! Apasa pe butonul Register , completeaza informatiile si fa parte din site-ul Allgirls . Daca te inregistrezi ai acces la inca cateva categorii speciale si cateva pagini .
ღAllgirlsღ
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
ÎnregistrareÎnregistrare  AcasaAcasa  NewsNews  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ConectareConectare  AffilieriAffilieri  

 

 Separeu de Sanziene

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Separeu de Sanziene  Empty
MesajSubiect: Separeu de Sanziene    Separeu de Sanziene  EmptyMar Iun 07, 2011 7:49 pm

Era dimineata zilei de 24 iunie. Ma trezesc de dimineata.
-O dimineata frumasa e vara. E 24 iunie in sfarsit. Astazi sunt Sanzienele, ziua tuturor zanelor, cand zanele fac schimb de cadouri si isi ureaza "La multi ani" si totodata Ziua Nationala a regatului Fairytopia, ziua cand a fost incoronata prima regina a Fairytopiei. Ar trebui sa dau o petrecere. Abia astept sa le arat lui Alice si celorlalte prietene o petrecere asa cum stiu eu. Numai ca anul asta o voi face aici in lumea oamenilor. Intai sa aleg locatia. Ia sa vedem lista cu case parasite. Spun eu si fac o vraja si imi apare o lista cu casele parasite din zona.
Sus In jos
Catherine
ßõþöç
ßõþöç
Catherine


Numarul mesajelor : 60
Varsta : 26
Bani : 76
Data de inscriere : 05/06/2011

Separeu de Sanziene  Empty
MesajSubiect: Re: Separeu de Sanziene    Separeu de Sanziene  EmptyJoi Iun 23, 2011 7:40 am

Cateva din casele parasite de pe lista zanei erau aproape de granita dintre Fairytopia si Quanda, tinutul elfilor.
Wivi era o adevarata aventuriera. Se suia peste tot, se plimba peste tot, cerceta absolut tot. Niciun (sau aproape niciun) secret nu ramanea nedescoperit de frumoasa elfa. Astfel ca, avea obiceiul sa se plimbe pe acolo, cercetand camerele cu de amanuntitul. Chiar facuse o lista intr-o agenda* si sortase casele din punct de vedere al functionalitatii. Cele mai bune case, cele mai proaste. Chiar le facuse si un pret, asa din joaca. Mama ei, cand auzise, ii raspunse ca n-o vede agent caselar*.
Astazi, albastrita avea iar chef sa cotrobaie prin casele alea parasite. Nu mai fusese pe acolo de vreo cateva saptamani (si, sa fie sincera, se si plictisea de moarte) asa ca trebuia sa le verifice starea. Iesi din casa, fluierand o melodie. Incepu sa alerge si in cateva minute (desigur, transpirata leoarca. Temperaturile pe timp de vara nu sunt deloc modeste) ajunse la prima casa. Parea in regula, totul era bine. Insa....vedea pe cineva? Isi aranja hainele si parul si abia dupa isi ascuti privirea, avand la indemana cutitul sau de nedespartit. Se apropie cu pasi de felina si mirosi aerul. Deodata faptura isi lua zborul. Culoarea aripilor si parfumul "intrusului" o linisti. Era doar Sanara, o buna prietena! Cum de nimereau ele doua sa se intalneasca atunci cand ea se astepta mai putin?
Iesi din ascunzatoare, dar atat de subtil, incat zana nici nu o observa. Astfel ca, atunci cand elfa ii vorbi, putu vedea clar cum tresare nervos.
- Ei, scuze. Nu ma carboniza, te rog. Sunt doar eu, Wivi. N-am avut intentia sa te sperii.
Elfa vazu cum inaripata se calma si ii zambi amuzata.
- Ce faci pe aici?

*Note:
1. Toate lucrurile de care are nevoie sunt primite de ea printr-un inel magic primit de la un batran Mag, cu care este buna prietena. El poate face sa apara instantaneu orice obiect de care are nevoie, din locul sau initial. Foarte practic si comod. Cine ar avea chef sa isi care toate chichitele dupa el?
2.agent caselar = Asa spun elfii la cei care vand case. Mie mi se pare o denumire cam stranie dar nu pot comenta. Daca asa e gramatica lor?
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Separeu de Sanziene  Empty
MesajSubiect: Re: Separeu de Sanziene    Separeu de Sanziene  EmptyJoi Iun 23, 2011 8:01 am

-Pai astazi este sarbatoarea Sanzienelor. Este o zi foarte speciala pentru noi zanele, intr-un fel cum sunt zilele nationale ale unei tari pentru oameni sau cum este Ziua tuturor fetelor in lumea oamenilor. pentru noi zanele, Ziua de sanzien e se mai numeste si Ziua tuturor zanelor si pe langa asta mai este si Ziua Nationala a regatului Fairytopia, ziua in care a fost incoronata prima regina a Fairytopiei. Ma gandeam sa dau o petrecere. Petrecerile e dau in de obicei in case parasite. Incepand cu noaptea de 24 iunie ora 0.00 si pana in noaptea de 25 iunie ora 0.00 valul magic se ridica lasand ca dimensiunea magica sa se intersecteze cu dimensiunea oamenilor. Astfel oamenii ne pot vedea petrecerile date de noi insa daca ei intra la o astfel de petrecere si mananca din mancarea care o servim noi la petrecere, ei sunt inghititi de dimensiunea magica si nu se mai pot intoarce in lumea lor cand valul magic va desparti iarasi cele 2 lumi.
Noi zanele nu putem sa refuzam un om daca ne cere sa ni se alature la petrecere. Asta pentru ca noi suntem sociabile, dragute si politicoase. Nu cum ne descriu legendele ca am fi rele, viclene si vanatoare de oameni si care abia asteapta sa ne pice un om in plasa.
Tot in aceasta noapte pe langa petrecerile din casele parasite, zanele merg in padure pe malul unui rau sau lac nu departe de casele parasite si incing o hora. Da e adevarat ca locul in care dansam devine un loc ars. Dar nu stim cauza. Si mai e ceva. Noi zanele dansam goale. Asa e obiceiul nostru. Si daca un om n surprinde nu il pedepsim pentru incalcarea teritoriului ci pentru ca ne-a vazut goale. Se numeste violarea intimitatii.
Sus In jos
Catherine
ßõþöç
ßõþöç
Catherine


Numarul mesajelor : 60
Varsta : 26
Bani : 76
Data de inscriere : 05/06/2011

Separeu de Sanziene  Empty
MesajSubiect: Re: Separeu de Sanziene    Separeu de Sanziene  EmptyJoi Iun 23, 2011 8:45 am

Wivi se abtinu sa caste. In schimb, conchise ca e bine sa se intinda.
"Ahaaam, foaaarte interesant. Recunosc ca imi place istoria, doar ca datele astea le stiu si eu." gandi ea, privind cerul azuriu. Intr-un final, i se adresa Sanarei care inca cerceta casa.
- Stiu eu o casa parasita, dar foarte frumoasa. Eu am aici in agenda mea toate casele parasite de prin zona. Vrei sa ma urmezi?
Fata isi pocni cateva oase de la gat, atunci cand il rasucise si nu se putu abtine sa nu geama usor. Primind raspuns afirmativ, ii ceru Sanarei sa o urmeze.
- Presupunand ca aripile tale sunt bune, cred ca poti tine pasul cu mine.
Si, inainte ca Sanara sa poata spuna ceva sau sa poata protesta, Wivi alerga, prinzand viteza luminii. Se feri cu usurinta de frunzele albastre si de plantele carnivore, sarind prin copaci cu o agilitate de invidiat. In cinci minute ajunse la cea mai stabila si mai bine intretinuta casa. Era o vila alba, din marmura. Elfa era chiriasa. De fapt apartinuse unui batran Mag, istoric, dar care avea chef sa se plimbe pe intregul continent Woeronanda (continentul pasarilor Wanda, cu trup de om si aripi de vultur lipite de spate.*1) pentru a descoperi situri vechi de catralioane de milioane de ani. Asa ca ramanea ca elfa sa ii trimita jumatate din suma celor care doreau sa ramana de la o noapte la cate saptamani doreau(desigur, ea putea sta pe gratis, dar se multumea sa il priveasca. Cel mai bun lucru era ca intr-adevar se gaseau chiriasi si ea castiga bani frumosi.). Intr-adevar, fosta casa a batranului era impozanta si daca erai un impatimit de istoria Vietilor-Scurte ai fi dat si 100 de mzuri*2 aurii pentru cateva ore de cercetare.
De jur imprejurul casei cresteau mii de flori. Kwarte, Moone, Caskadore*3 si alte plante mai mult sau mai putin colorate, mai mult sau mai putin otravitoare si mai mult sau mai putin carnivore*4.
Casa era decorata in stil antic. Puteai intra in interior doar dand de niste ingeri albi, care cantau la lira, la propriu. In locul acela se putea auzi o frumoasa melodie, ce te ducea imediat cu gandul la Raiul Pamantenilor. Ingerii erau sustinuti de piatra, precum la catedrala de la Notre Dame. Ferestrele erau in stil gothic, fascinant, iar acoperisul era unul japonez. Aici se regaseau unele culturi pamantene. Foarte....interesant. Si in interior se regaseau multe culturi. De la cele albaneze pana la cele australiene. Si tiand cont ca vila avea cam 4-5 etaje, aveai ceva de admirat. Vase, vaze, tablouri, arme, papirusuri, statui...toate erau copii dupa originalele pe care Magul le cara dupa el. Desigur, absolut totul era protejata cu o formula speciala, indestructibila. Nimeni nu putea fura nimic, indiferent de rasa lui. Ei...aparent. Fiindca Wivi descoperise o cale, dar stiind cum se pot fura, intarise si mai mult paza cu ajutorul unor formule cumparate *5 .
Zambi si isi permise sa caste lung, asteptand-o pe Sanara, in timp ce batea cu degetul intr-o pancarta (pe care scria: De inchiriat. Sunati la 0978654265 *6 ) Spera sa ii placa cea ce ii arata. Daca nu, sa se resemneze, n-avea altceva mai bun.

*Note:
1. Nu degeaba se cheama Caskadore. Florile plantei asteia chiar fac acrobatii prin aer.
2. Pasarile Wanda au aripile si au simturile mult mai dezvoltate ca ale vulturilor, desi seamana cu ei. Sunt carnivore. Carnea lor preferata este cea de om si cea pe care nu o pot suporta e cea de Eran (Eranii au sangele verde, fiindca sunt ierbivori, iar pasarile Wanda urasc legumele.)
3. Da, mzurii aurii. N-am mancat nimic. Asa se cheama moneda nationala a elfilor.
4. Din fericire, ex-locatarul a avut prezenta de spirit sa puna doar plante ce se hranesc din apa si plante insectivore.
5. Si da, nu am gresit. Formulele pot fi cumparate, sub forma unor flori de lotus(care nu se usuca si nu se rup niciodata) de diverse culori. Sunt foarte practice iar Wivi nu ezita sa cumpere cand are ocazia.
6. Da, toate creaturile poseda asa numitul "telefon" Dar are o singura forma, extrem de practica pentru toate rasele. Un glob care proiecteaza holograma celui care doreste sa vorbeasca. Este foarte practic fiindca el nu isi paraseste niciodata posesorul. Cand proprietarul moare, globul se sparge (tinand cont ca e din sticla de Yana, imposibil de spart). Si se poarta foarte usor. Cand e nevoie de el, iti sare in mana.
Cine a spus ca extraterestrii nu au habar de tehnologie?
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Separeu de Sanziene  Empty
MesajSubiect: Re: Separeu de Sanziene    Separeu de Sanziene  EmptyJoi Iun 23, 2011 9:05 am

Zburasem sa o ajung din urma pe elfa. Observ casa unde intrase elfa si vroiam sa o iau si eu prin surprindere asa ca ii folosesc iar magia micsorandu-ma si intrand in acea casa pe una dintre ferestre insa planul meu de a o lua pe elfa prn surprindere dadu gres. Sunt capturata de o planta insectivora.
-Wivi, ajutor. Strig eu desi nu stiam daca elfa ma poate auzi, mai ales c fiind mica cat o insecta vocea mea nu mergea prea departe si in plus nu stiam daca ma v gasi fiindca planta ma inchisese inauntrul ei si erau o multime de plane insectivore de acelasi fel si chiar aceeasi culoare cu cea care ma tinea nchisa in gua ei si urma s ma inghita. Vrand sa scot bagheta magica costat ca o pierdusem.
-Of, ce ma fac acum.
Sus In jos
Catherine
ßõþöç
ßõþöç
Catherine


Numarul mesajelor : 60
Varsta : 26
Bani : 76
Data de inscriere : 05/06/2011

Separeu de Sanziene  Empty
MesajSubiect: Re: Separeu de Sanziene    Separeu de Sanziene  EmptyJoi Iun 23, 2011 9:27 am

Wivi se apropie de planta cu pricina. Elfii au un auz de 10 ori mai bun decat al zanelor, asa ca prinsese strigatele de ajutor ale Sanarei. Albastrita privi cu un aer neincrezator planta rosie care parea sa mestece incantata...ceva. Isi incrunta privirea spre planta si, cu o voce severa, rosti.
- Da-i drumul!
Probabil daca planta ar fi putut vorbi ar fi spus: Huh?
Elfa, intelegand ca nu se facuse clara, isi scoase pretiosul cutit, privindu-l cu un ranjet diabolic.
- Vezi asta, han'wo fru's?(*1) Daca nu ii dai prietenei mele drumul in urmatoarele secunde, voi fi de-a dreptul incantata sa iti fac tocanita micile tale celule fotosintezatoare.
Planta se opri din mestecat si privi pamantul. Intr-un final, isi ridica...hhm..capul si isi scuipa plictisita prada. Dupa felul in care suspina se vedea ca i-ar fi facut placere sa isi termine pranzul.
Elfa ii dadu Sanarei o batista sa isi stearga corpul de saliva plantei, apoi ii spuse pe un ton raspicat:
- Mai bine te-ai transforma la loc inainte sa devii felul n pentru miliardele de plante insectivore ce inconjoara vila.
O lasa pe pamant, si, cu un aer suparat, astepta transformarea zanei.
Nu era suparata pe faptul ca incercase sa se joace pe cat era de suparata pe faptul ca aproape era sa fie ucisa, din neatentie. Sanara ii devenise o prietena si ar fi deranjat-o sa pateasca ceva.
- Deci? intreba ea. Nu te transformi la loc?

*Note:
1. Han'wo inseamna planta in elfa. Fru's inseamna insectivor.
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Separeu de Sanziene  Empty
MesajSubiect: Re: Separeu de Sanziene    Separeu de Sanziene  EmptyJoi Iun 23, 2011 9:39 am

-Ba da. Spun eu si revin la maimea normala.
-Ma micsorasem deoarece am vrut sa te iau pe tine prin surprindere. Ceea ce vroisem sa fac era sa zbor micsorata pana la tine s pe la spatele tau si apoi sa ma micsorez si mai mult, sa iti intru in ureche si apoi sa spun ceva sa te sperii. Asta era planul meu. Pacat ca l-am ratat. in plus as fi vrut sa vad cum arata o ureche de elf pe interor. Daca acele osicioare ale urechii ciocanel si nicovala au aceeasi forma ca la oameni si zane sau au o alta forma.
Si ca tot veni vorba nu pot sa m abtin sa nu iti povestec ceva. Cand eram micuta, Eu aveam 6 ani iar sora mea 10, si jucam dea v-ati ascunselea, eu ma ascundeam cel mai bine. Ma micsoram intratat de mult incat intram in urechea surorii mele, chiar in fundul urechii langa timpan. Si sora mea imi era complice.
-Acum iti multumesc frumos ca mi-ai ratat acesta vila frumoasa si draguta. Trebuie sa o inspectez intai si sa ma gandesc cum o pot amenaja.
Sus In jos
Catherine
ßõþöç
ßõþöç
Catherine


Numarul mesajelor : 60
Varsta : 26
Bani : 76
Data de inscriere : 05/06/2011

Separeu de Sanziene  Empty
MesajSubiect: Re: Separeu de Sanziene    Separeu de Sanziene  EmptyJoi Iun 23, 2011 10:12 am

Nu o interesa jocul Sanarei, si nici nu credea ca o va interesa vreodata. Oricat de copilaroasa era, nu o fascinau jocurile astea. Dar se feri sa ii spuna Sanarei, trecand la subiectul doi.Se aseza pe treptele de marmura a scarii mari, care se bifurca spre alte scari, gandindu-se cum sa ii spuna zanei vestea. Intr-un final, se decise sa fie directa, cum era de obicei. Nu era specialitatea ei sa spuna ceva pe ocolite si nici nu fusese vreodata. Deschise gura, spunand-i inaripatei gandurile sale, in timp ce aceasta admira holul.
- Ideea e ca e pe chirie, ofta ea. E un cuvant Special(*1) dat cu proprietarul. Nu te pot lasa sa o folosesti fara sa imi platesti mie. Si nici nu poate fi folosita fara voia mea, e o incantatie speciala pusa asupra ei. Va trebui sa imi platesti 80 de ralki aurii(*2) pe noapte, ofta Wivi. Imi pare rau daca te dezamagesc, dar numai asa ti-o pot da. E pretul stabilit de amandoi. Wivi se feri sa zica faptul ca ii propusese Magului sa fie pretul mai mare si acesta refuzase. Eh, da' pe atunci n-avea prieteni ca Sanara.
Se ridica si fu cat pe aici sa dea peste o statuie greceasca, antica, ce o reprezenta pe Atena.
- Deci? Te pot duce la alta casa, mai ieftina, dar desigur nu atat de pompoasa.

*Note:
1. Un cuvant Special e o promisiune facuta intre doi oameni. Daca promisiunea este incalcata, cel care a invocat cuvantul Special afla imediat si poate face orice doreste cu mincinosul. Adica, mai pe romaneste, ii face viata amara. Nimeni nu vrea o viata urata, presupun. Iar Wivi chiar ii e simpatic Magul (Nu va ganditi la un cuplu! Daca Wivi are 14 ani pamanteni, Magul are 100 pamanteni).
2. ralki e moneda internationala de pe Efraterra (In toate limbile inseamna "Inafara Pamantului")
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Separeu de Sanziene  Empty
MesajSubiect: Re: Separeu de Sanziene    Separeu de Sanziene  EmptyJoi Iun 23, 2011 10:20 am

-Doar 80 pe noapte? Nu, e bine si asta. Mi se pare o nimica toata. Matusile mele sunt patroanele unui lant hotelelier in Fairytopia si castiga pe putin 2 milioane pe noapte. Sper ca nu taxezi diferit bogatasii. Dar daca da, ti-as da 100 pe noapte sa fie o suma mai rotunda. Ai vrea sa ma ajuti sa o decoram impreuna?
Sus In jos
Criss şoseţică !
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Criss şoseţică !


Numarul mesajelor : 1126
Varsta : 26
Location : Bucurestii <3
Bani : 418
Data de inscriere : 27/08/2010

Separeu de Sanziene  Empty
MesajSubiect: Re: Separeu de Sanziene    Separeu de Sanziene  EmptyVin Iun 24, 2011 2:34 am

Hey , eu sunt Allia sunt noua p`aci :)
Pe voi cum va cheama Very Happy ?
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Separeu de Sanziene  Empty
MesajSubiect: Re: Separeu de Sanziene    Separeu de Sanziene  EmptyVin Iun 24, 2011 3:48 am

-Eu ma numesc Sanara si ea e Wivi Bine ai venit. Vrei sa stai la petrecerea noastra?
Sus In jos
Criss şoseţică !
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Criss şoseţică !


Numarul mesajelor : 1126
Varsta : 26
Location : Bucurestii <3
Bani : 418
Data de inscriere : 27/08/2010

Separeu de Sanziene  Empty
MesajSubiect: Re: Separeu de Sanziene    Separeu de Sanziene  EmptyVin Iun 24, 2011 4:14 am

Da cu mare placere !
Multumesc de invitatie. Separeu de Sanziene  3217753424
Sus In jos
Catherine
ßõþöç
ßõþöç
Catherine


Numarul mesajelor : 60
Varsta : 26
Bani : 76
Data de inscriere : 05/06/2011

Separeu de Sanziene  Empty
MesajSubiect: Re: Separeu de Sanziene    Separeu de Sanziene  EmptySam Iun 25, 2011 6:09 am

- Nu taxez bogatasii. In plus, sa fiu sincera, proprietarul a zis ca refuza mai mult de 80 de ralki aurii. E undeva la mijloc. Nici prea putin ca sa poata veni orice om de rand dar nici prea mult ca sa saraceasca oamenii. E ca un fel de muzeu. Plus ca s-ar putea sa te cam coste decoratiile si restul, spuse Wivi.
Se intinse putin. Zambi cand auzi intrebarea pusa de Sanara si dadu din cap afirmativ. Era ea mai stangace uneori dar nu avea sa faca nimic...catastrofal, nu?
Isi activa inelul Magic si lua globul sau de cristal, albastru precum parul sau.
- Pe cine telefonam intai? intreba elfa, cu un aer copilaros, in timp ce se plimba prin imensul parter, admirand tablourile cu Ludovic al XVI-lea si urmasii sai, precum si alte tablouri de renumiti pictori Pamanteni precum Leonardo Da Vinci, Picasso, si altii.
Am tresarit vizibil atunci cand se auzi o voce straina de a Sanarei, care aparuse de nicaieri. Ce naiba, era vampir sau elf, sau ce? Insa trasaturile ei nu tradau a fi vreo fiinta supranaturala ci din contra, om.
Fata i se inaspri. Oamenii n-aveau cum sa ajunga aici fara ea! Si mai ales la granita dintre Fairytopia si Quanda! Cum ea nu avea darul diplomatiei, i-o tranti intr-o kartana perfecta (limba comuna cea mai vorbita):
- Cum naiba ai ajuns aici si de ce?
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Separeu de Sanziene  Empty
MesajSubiect: Re: Separeu de Sanziene    Separeu de Sanziene  EmptySam Iun 25, 2011 6:26 am

-Fii linistita Wivi, tocmai ti-am spus si ai uitat de la mana pana la gura? Astazi e 24 iunie si in aceasta zi valul magic dispare. Asa a putut ea aunge aici. Chiar si eu am aprobat sa facem petrcerea aici stiind ca aici exista o intersectie a celor 2 lumi care se intersecteaza destul de bine atunci cand valul magic dispare. in lumea noastra casa apartine unui mag in lumea reala este vorba de aceeasi casa care este insa parasita. Eu zic sa o lasam sa participe la petrecere. Platesc eu biletul de intrare si pentru ea. Insa ii dau un sfat. Ea nu are voie sa manace nimic din ce se va servi la petrecere, altfel va ramane pe veci in dimensiunea noastra si nu se va mai putea intoarce in lumea reala cand valul magic va desparti din nou cele 2 lumi. Totusi e alegerea ei. Noi zanele respectam liberul arbitru al oamenilor. Practic in momentul in care va manca din mancarea servita de zane, ea va deveni una dintre noi, una din acele specii umane la care se gandeste ea in subconstient si care si-a dorit sa fie. Adica ar putea deveni zana, ar putea deveni elfa, pitica, spiridusa, sirena, uriasa, sau altceva.
In acest timp ma gandeam cum ar trebui sa decoram vila si daca avem toate decoratiile sau ar trebui sa le creez prin magie. Ma mai gandeam si daca va veni alti oameni ce se va intampla. Nu aveam cum s ii avertizez pe toti, mai ales pe cei cre ar fi venit in ultimul moment cand petrecerea era inceputa si muzica data la maxim sau pe cei care ar fi sosit cand petrecerea era in toi.
-Wivi ce parere ai daca voi face o vraja ca aceasta casa sa devina un palat? Si nu orice fel de palat ci unul care le va intrece pe toate palatelle din lume?
Sus In jos
Continut sponsorizat





Separeu de Sanziene  Empty
MesajSubiect: Re: Separeu de Sanziene    Separeu de Sanziene  Empty

Sus In jos
 
Separeu de Sanziene
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Separeu de 4 Iulie

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ღAllgirlsღ :: Forum II :: RPG :: Alte Separeuri-
Mergi direct la:  
Forumgratuit.ro | Arta, Cultura si Timp liber | Hobbiuri | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente