ღAllgirlsღ
Tendinte toamna - iarna 2010-2011 2dqrp7m
Hey , inca nu te-ai inregistrat ? Acum este timpul sa faci acest lucru ! Apasa pe butonul Register , completeaza informatiile si fa parte din site-ul Allgirls . Daca te inregistrezi ai acces la inca cateva categorii speciale si cateva pagini .
ღAllgirlsღ
Tendinte toamna - iarna 2010-2011 2dqrp7m
Hey , inca nu te-ai inregistrat ? Acum este timpul sa faci acest lucru ! Apasa pe butonul Register , completeaza informatiile si fa parte din site-ul Allgirls . Daca te inregistrezi ai acces la inca cateva categorii speciale si cateva pagini .
ღAllgirlsღ
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
ÎnregistrareÎnregistrare  AcasaAcasa  NewsNews  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ConectareConectare  AffilieriAffilieri  

 

 Tendinte toamna - iarna 2010-2011

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 26
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Tendinte toamna - iarna 2010-2011 Empty
MesajSubiect: Tendinte toamna - iarna 2010-2011   Tendinte toamna - iarna 2010-2011 EmptyDum Aug 29, 2010 1:43 am

Saptamana Modei de la Milano, a starnit fara indoiala controverse in lumea modei datorita faptului ca s-a "suprapus" peste decernarea premiilor Oscar. Suprapus e mult spus, insa dorinta Annei Wintour de a asista in tara natala la decernarea premiilor Academiei Americane de Film a scurtat oarecum evenimentul. Asta nu ne impiedica cu nimic sa admiram tendintele pentru toamna iarna 2010 - 2011 prezentate de marii designeri. Mai jos, o selectie a pieselor favorite.

Prima impresie pe care mi-a lasat-o editia din acest an a Saptamanii Modei de la Milano e ca designerii continua sa androginizeze femeia. Sa fie oare o tendinta in ton cu evolutia "fieasca" a societatii contemporane sau e doar parerea mea subiectiva?

Oricum, trenciul si jacheta in stil militar, tinutele office negre, minimaliste, sacourile de inspiratie masculina, culorile inchise, curelele sunt elemente regasite in foarte multe din colectiile prezentate.


Dolce & Gabbana


Duo-ul Dolce & Gabbana si-a prezentat cu ocazia Milan Fashion Week cea de a 50 a colectie. Pe scena au defilat peste 70 de modele.
Culoarea dominanta a fost negrul, completat de piese gri, bej, galben si rosu. Bulinelele polka si pe alocuri print-urile de leopard s-au remarcat la capitolul imprimeuri.
Foarte interesanta combinatia indrazneata de texturi: tinuta office completata de dantele si materiale specifice lenjeriei de budoir.
Interesanta si abordarea de femeie dandy, imbracata in camasi cu funde ample, ce ma fac sa ma gandesc la epoca victoriana.
Iar la nivel de accesorii nu pot sa nu remarc dresurile la nivelul genunchiului, cizmele imblanite si curelele.


Max Marra


Continua tendinta "military" din sezonul toamna - iarna 2009 2010. Colectia abunda de trenciuri si jachete militare, ce par inspirate din uniformele rusesti.
Un element foarte in voga in urma cu cativa ani, cureaua lata, e readusa in prim plan de Max Marra.
Pantalonii cazacioc si cizmele la nivelul genunchilor sunt pentru mine o abordare surprinzatoare, in conditiile in care eu tot visez la prelungirea cizmelor peste genunchi si in tendintele sezonului toamna iarna 2010 - 2011.

Gucci


Colectia Gucci este o imbinare de minimalism si elemente sofisticate din dantela, pene si paiete.
Liniile sunt simple, simetrice, combinatii clasice de deux piece, deci tinute ce pot fi foarte usor purtate la birou. A fost prima ideea cu care am asociat imaginile din colectia Gucci toamna 2010.
Cizmele peste genunchi din piele intoarsa raman in trend si in sezonul rece 2010 - 2011.
Sus In jos
Barbie :*
M○ðëŗåŧōŕ
M○ðëŗåŧōŕ
Barbie :*


Numarul mesajelor : 4511
Varsta : 29
Location : ---
Bani : 1818
Data de inscriere : 15/11/2009

Tendinte toamna - iarna 2010-2011 Empty
MesajSubiect: Re: Tendinte toamna - iarna 2010-2011   Tendinte toamna - iarna 2010-2011 EmptyDum Aug 29, 2010 2:54 am

Da am vazut si eu articolul pe net
sper sa o conving pe mami sa imi ia cizme peste genunchi
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 26
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Tendinte toamna - iarna 2010-2011 Empty
MesajSubiect: Re: Tendinte toamna - iarna 2010-2011   Tendinte toamna - iarna 2010-2011 EmptyLun Aug 30, 2010 3:31 am

Sunt tari :)
Pe mine nu m-ar lasa niciodata sa port asa ceva Sad .
Sus In jos
Barbie :*
M○ðëŗåŧōŕ
M○ðëŗåŧōŕ
Barbie :*


Numarul mesajelor : 4511
Varsta : 29
Location : ---
Bani : 1818
Data de inscriere : 15/11/2009

Tendinte toamna - iarna 2010-2011 Empty
MesajSubiect: Re: Tendinte toamna - iarna 2010-2011   Tendinte toamna - iarna 2010-2011 EmptyLun Aug 30, 2010 8:17 am

De ce nu te-ar lasa?
Sus In jos
Continut sponsorizat





Tendinte toamna - iarna 2010-2011 Empty
MesajSubiect: Re: Tendinte toamna - iarna 2010-2011   Tendinte toamna - iarna 2010-2011 Empty

Sus In jos
 
Tendinte toamna - iarna 2010-2011
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Tendinte toamna-iarna 2009
» sezonul toamna-iarna 2008-2009
» Look-ul verii in 2010
» Vacanta de iarna
» Pentru ca a venit iarna ..

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ღAllgirlsღ :: Forum II :: Beauty&Fashion-
Mergi direct la:  
creeaza un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente