ღAllgirlsღ
Cate ceva despre geniile modei 2dqrp7m
Hey , inca nu te-ai inregistrat ? Acum este timpul sa faci acest lucru ! Apasa pe butonul Register , completeaza informatiile si fa parte din site-ul Allgirls . Daca te inregistrezi ai acces la inca cateva categorii speciale si cateva pagini .
ღAllgirlsღ
Cate ceva despre geniile modei 2dqrp7m
Hey , inca nu te-ai inregistrat ? Acum este timpul sa faci acest lucru ! Apasa pe butonul Register , completeaza informatiile si fa parte din site-ul Allgirls . Daca te inregistrezi ai acces la inca cateva categorii speciale si cateva pagini .
ღAllgirlsღ
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
ÎnregistrareÎnregistrare  AcasaAcasa  NewsNews  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ConectareConectare  AffilieriAffilieri  

 

 Cate ceva despre geniile modei

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
Chocolate gone Mad
Ťhέ βεśŧ
Ťhέ βεśŧ
Chocolate gone Mad


Numarul mesajelor : 2331
Varsta : 17
Location : pe o pata de culoare
Bani : 69
Data de inscriere : 28/11/2008

Cate ceva despre geniile modei Empty
MesajSubiect: Cate ceva despre geniile modei   Cate ceva despre geniile modei EmptyMar Iul 28, 2009 8:20 am

Am ascultat sfatul oanei asa ca aveti aici cateva informatii despre geniile modei . Voi posta in fiecare zi informatii despre un designer celebru . asa azi: Giorgio Armani
Armani - maestrul elegantei. Unul dintre citatele sale probabil ca ii evidentiaza cel mai bine stilul si opinia despre rafinament: “Cand ma gandesc la eleganta, ma gandesc la felul in care cineva reuseste sa o obtina prin a stavili trendurile salbatice”. Hainele din colectiile lui Giorgio Armani nu trec prin modificari drastice la fiecare sezon, ci pastreaza o nota a elegantei care il caracterizeaza, adaptata insa in functie de noi tendinte. Scopul designerului este ca cei care ii poarta creatiile sa le poata reinterpreta in permanenta. Giorgio Armani (n. 11 iulie 1934, Picenza, Emilia-Romagna) este un designer vestimentar italian. Compania lui s-a format în 1974, iar în 2001 a fost aclamat ca cel mai de succes designer italian.

Este medic, dar a făcut pasiune pentru arta fotografică, apoi a lucrat la departamentul de reviste „Le Rinascente”, la camera de rochii.

Din 1961 până în 1970, a lucrat ca designer la casa de modă Nino Cerruti, devenind mâna dreaptă a casei de modă. În 1974, partenerul său Sergio Galiotti l-a îndrumat către o linie de modă pentru femei şi barbaţi.

În afară de modă, el mai are ca hobby sportul. Este preşedintele echipei de baschet Milan, este fanul echipei Inter Milan şi creează echipamente pentru echipa naţională de fotbal a Angliei. Mai este responsabil şi cu echipamentul echipei Chelsea FC, din august 2007.

Designer-ul de maine e Gianni Versace asa ca nu ratati.
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 26
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Cate ceva despre geniile modei Empty
MesajSubiect: Re: Cate ceva despre geniile modei   Cate ceva despre geniile modei EmptyMier Iul 29, 2009 4:43 am

Deabia astept sa vorbesti si maine despre Versace !
Multumesc ca mi-ai ascultat sfatul !
Sus In jos
Chocolate gone Mad
Ťhέ βεśŧ
Ťhέ βεśŧ
Chocolate gone Mad


Numarul mesajelor : 2331
Varsta : 17
Location : pe o pata de culoare
Bani : 69
Data de inscriere : 28/11/2008

Cate ceva despre geniile modei Empty
MesajSubiect: Re: Cate ceva despre geniile modei   Cate ceva despre geniile modei EmptyMier Iul 29, 2009 8:01 am

asa azi ,dupa cum vam promis Gianni Versace:
Versace - maestrul luxului. Sub marca Versace se afla cateva linii vestimentare adresate mai multor stiluri, dar majoritatea vizeaza tendintele casual pentru ambele sexe. Brandul este asociat si filierei de lux datorita accesoriilor pe care le semneaza, splendidele bijuterii Versace fiind apreciate pretutindeni. Pentru ca hainele sale au calitatea de a face remarcat pe oricine le poarta, admiratorii designerului provin in mare parte din show-biz-ul international.

Gianni Versace (n. 2 decembrie 1946, Reggio di Calabria, Sicilia, Italia - d. 15 iulie 1997, Miami Beach, SUA) a fost un creator de modă, fundatorul casei de modă Gianni Versace S.p.A., casă ce producea accesorii, parfumuri şi cosmetice, mobilă şi accesorii, precum şi îmbrăcăminte. A creat costume şi accesorii pentru teatre şi filme. Versace a fost asasinat pe data de 15 iulie 1997, pe scările propriei case din Miami Beach, de Andrew Cunanan, un travestit şi un serial-killer.
MAINE: Calvin Klein
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 26
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Cate ceva despre geniile modei Empty
MesajSubiect: Re: Cate ceva despre geniile modei   Cate ceva despre geniile modei EmptyMier Iul 29, 2009 9:03 am

Da , iata si o imagineCate ceva despre geniile modei Versace_photo
Sus In jos
Chocolate gone Mad
Ťhέ βεśŧ
Ťhέ βεśŧ
Chocolate gone Mad


Numarul mesajelor : 2331
Varsta : 17
Location : pe o pata de culoare
Bani : 69
Data de inscriere : 28/11/2008

Cate ceva despre geniile modei Empty
MesajSubiect: Re: Cate ceva despre geniile modei   Cate ceva despre geniile modei EmptyLun Aug 03, 2009 7:36 am

mda am cam itarziat si imi pare rau asa ca ia sa vedem vam promis cate ceva despre calvin kleain
Calvin Klein - maestrul stilului urban si sofisticat. Principiul sau de baza este ca mai putin se vede mai mult. Creatorul de moda si-a sustinut tot timpul opinia despre aceasta: “Am avut intotdeauna o filosofie simpla despre design si un punct de vedere bine stabilit despre ce inseamna sa fii modern, sofisticat, sexy, pur si minimalist”. Calvin Klein este unul dintre cele mai purtate branduri la nivel mondial, iar aceasta performanta a fost atinsa gratie orientarii sale spre un stil confortabil si simplu. El a fost primul care a creat atat parfumul unisex (CK One), cat si prima colectie de jeans apartinand unui designer.
Din pacate cam atat daca mai gasiti voi ceva interesant nu va sfiiti sa adaugati.
MAINE: Prada


Ultima editare efectuata de catre gummy bear in Mar Aug 04, 2009 11:59 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 26
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Cate ceva despre geniile modei Empty
MesajSubiect: Re: Cate ceva despre geniile modei   Cate ceva despre geniile modei EmptyLun Aug 03, 2009 9:14 pm

Wow , ar fi tare ca dupa asta sa dai ceva si cu Catalin Botezatu ca imi plac hainele lui .
Mai ales colectia speciala .
Sus In jos
Annie
Ä ļįŀŀ βίŧ mõřė
Ä ļįŀŀ βίŧ mõřė
Annie


Numarul mesajelor : 612
Varsta : 26
Location : Ploiesti
Bani : 107
Data de inscriere : 03/07/2009

Cate ceva despre geniile modei Empty
MesajSubiect: Re: Cate ceva despre geniile modei   Cate ceva despre geniile modei EmptyLun Aug 03, 2009 9:22 pm

SUper tare cum ai facut totul gummy_bera!
Imi place tare mult...succes in continuare sia stept urmatoarle imformatii! Very Happy
Sus In jos
Chocolate gone Mad
Ťhέ βεśŧ
Ťhέ βεśŧ
Chocolate gone Mad


Numarul mesajelor : 2331
Varsta : 17
Location : pe o pata de culoare
Bani : 69
Data de inscriere : 28/11/2008

Cate ceva despre geniile modei Empty
MesajSubiect: Re: Cate ceva despre geniile modei   Cate ceva despre geniile modei EmptyMar Aug 04, 2009 11:59 pm

Prada- maestrul minimalismului. Classic, trendy si stylish sunt cele trei cuvinte-cheie care definesc stilul Prada. Daca iti place sa apartii timpului tau prin a fi la curent cu noile tendinte, fara insa a atrage prea mult atentia asupra ta, Prada este pentru tine. Unul dintre avantajele creatiilor sale este ca nu se adreseaza cu limita de varsta sau statut social, gasind intotdeauna modalitati de a le reuni: putine culori contrastante, design minimalist, texturi simple si materiale dintre cele mai bune.
MAINE:la cererea cititorilor : Catalin Botezatu
Sus In jos
Annie
Ä ļįŀŀ βίŧ mõřė
Ä ļįŀŀ βίŧ mõřė
Annie


Numarul mesajelor : 612
Varsta : 26
Location : Ploiesti
Bani : 107
Data de inscriere : 03/07/2009

Cate ceva despre geniile modei Empty
MesajSubiect: Re: Cate ceva despre geniile modei   Cate ceva despre geniile modei EmptyMier Aug 05, 2009 12:44 am

Ce tare,deabioa astept despre Catalin Botezatu...cred ca o sa fie chiar tare si poate o sa gasesti si o sa pui niste poze cu creatiile lui! :)
Sus In jos
Chocolate gone Mad
Ťhέ βεśŧ
Ťhέ βεśŧ
Chocolate gone Mad


Numarul mesajelor : 2331
Varsta : 17
Location : pe o pata de culoare
Bani : 69
Data de inscriere : 28/11/2008

Cate ceva despre geniile modei Empty
MesajSubiect: Re: Cate ceva despre geniile modei   Cate ceva despre geniile modei EmptyJoi Aug 06, 2009 8:58 am

Catalin Botezatu:mare designer roman, dar de data aceasta masculin, Catalin Botezatu este cunoscut pentru creatiile sale in materie de lenjerie intima, dar si pentru colectiile haute-couture, rochii de lux, sau costumatii de 2 piese pentru doamne.
El este cunoscut insa si pentru nominalizarea care i-a fost adusa la categoria "Cel mai bun creator de moda de est" de la Fashion Awards, precum si pentru prezentarile de la Cannes, Roma. Are in palmares 28 de prezentari in strainatate, 6 premii internationale, precum si 4 in tara, dar si 2 aparitii in Book Moda.
Se ocupa si de organizarea unor prezentari de moda din afara si de curand si-a lansat propria linie de design interior - Catalin Botezatu.
Ne uimeste de fiecare data cu cromatica lenjeriilor, incalcand orice canon, depasind linia standard a croielilor.
Catalin Botezatu creaza lenjerie intima nu numai pentru barbati, dar si pentru femei, echilibrand intr-un fel balanta dintre cele doua sexe.
Pentru lenjeria intima de barbati foloseste ca material lycra, iar modelele sunt gen slip normal, tanga, boxeri. Foloseste culori puternice, combinatii provocatoare, cum a fost prezentarea colectiei de la party-ul monden Fashion Cafe, unde a colaborat cu firma Argus, in care a accentuat pe combinatia portocaliu si verde, punand in evidenta zona masculina, prin linii fine negre.
Creatiile au avut si taieturi asimetrice, conferindui designer-ului un plus de originalitate, amplasate in zone exterioare ale creatiilor, conferind colectiei, dupa opinia lui Botezatu un plus de masculinitate, sexualitate dar si senzualitate.
Pentru lenjeria intima de dama, a creat piese din bumbac mercerizat, lycra cu efect de tul, plasa, dar si dantela, conferindu-le sexului frumos un plus de lejeritate in miscare. Partea spectaculoasa a colectiilor o reprezinta imprimeurile cu diverse motive, florale sau leopard, sau combinatii dintre acestea doua, cu accesorii Swarowskisi voaluri.
Cate ceva despre geniile modei 24685789
si cateva creatii:Cate ceva despre geniile modei Bote3site
Cate ceva despre geniile modei T20597img0023
Cate ceva despre geniile modei T20593img0020
Sus In jos
Annie
Ä ļįŀŀ βίŧ mõřė
Ä ļįŀŀ βίŧ mõřė
Annie


Numarul mesajelor : 612
Varsta : 26
Location : Ploiesti
Bani : 107
Data de inscriere : 03/07/2009

Cate ceva despre geniile modei Empty
MesajSubiect: Re: Cate ceva despre geniile modei   Cate ceva despre geniile modei EmptyMier Aug 12, 2009 9:48 am

Da...si mie imi plac unele cretii ale lui...cred ca asta a vrut sa devina de mic:Creator de costume pentru doamne :roll:
Sus In jos
Doopkz :X
Śŧąŕŧëř
Śŧąŕŧëř
Doopkz :X


Numarul mesajelor : 106
Varsta : 25
Location : Ploiesti
Bani : 96
Data de inscriere : 02/08/2009

Cate ceva despre geniile modei Empty
MesajSubiect: Re: Cate ceva despre geniile modei   Cate ceva despre geniile modei EmptyJoi Aug 13, 2009 8:37 pm

Imi place Armani!
Sus In jos
Chocolate gone Mad
Ťhέ βεśŧ
Ťhέ βεśŧ
Chocolate gone Mad


Numarul mesajelor : 2331
Varsta : 17
Location : pe o pata de culoare
Bani : 69
Data de inscriere : 28/11/2008

Cate ceva despre geniile modei Empty
MesajSubiect: Re: Cate ceva despre geniile modei   Cate ceva despre geniile modei EmptyMar Aug 18, 2009 7:57 am

Imi pare rau ca am abandonat pentru moment designerii celebri dar e destul de greu sa gasesc informatii in lb romana si calumea pt ca mie prea lene sa traduc din engleza dar oricum sa continuam cu:
„Coco” ChanelChanel - maestrul prestigiului. Chanel reflecta eleganta din toate punctele de vedere. Produsele sale se inscriu printre cele mai rare creatii de lux, adresate unui public exclusivist, pentru care rafinamentul a constituit dintotdeauna un stil de viata. Finetea detaliilor si accesoriile feminine reprezinta aspecte foarte importante pentru designul Chanel, astfel incat stilul sau devine pretentios, pasional, vizionar, unic.
Gabrielle Bonheur „Coco” Chanel (n. 19 august 1883 - d. 10 ianuarie 1971) este considerată una dintre cele mai mari creatoare de modă ale secolului XX, alături de nume precum Paul Poiret, Christian Dior, Christian Lacroix, Guy Laroche, Nina Ricci sau Givenchy.
Sus In jos
Sunshine
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sunshine


Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 29
Bani : 592
Data de inscriere : 27/11/2008

Cate ceva despre geniile modei Empty
MesajSubiect: Re: Cate ceva despre geniile modei   Cate ceva despre geniile modei EmptyMar Aug 18, 2009 9:11 am

Super thare imi place acest subiect sa stii ca sfatul Oanei este foarte bun Very Happy :Smiley3:
Sus In jos
Annie
Ä ļįŀŀ βίŧ mõřė
Ä ļįŀŀ βίŧ mõřė
Annie


Numarul mesajelor : 612
Varsta : 26
Location : Ploiesti
Bani : 107
Data de inscriere : 03/07/2009

Cate ceva despre geniile modei Empty
MesajSubiect: Re: Cate ceva despre geniile modei   Cate ceva despre geniile modei EmptyDum Aug 23, 2009 1:12 am

Ador threandurile tale de la Fashiopn...chiar este perfect ceea ce faci aici si sunt super threandurile tale!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cate ceva despre geniile modei Empty
MesajSubiect: Re: Cate ceva despre geniile modei   Cate ceva despre geniile modei Empty

Sus In jos
 
Cate ceva despre geniile modei
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Cate stii despre Jonas Brothers
» Noutati despre moa si despre tine .
» horoscopul modei
» Galerie : GRAPICHS
» Mp4 si telefoanele de firma- ceva cool

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ღAllgirlsღ :: Forum II :: Beauty&Fashion-
Mergi direct la:  
Forumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente