ღAllgirlsღ
Despre cai 2dqrp7m
Hey , inca nu te-ai inregistrat ? Acum este timpul sa faci acest lucru ! Apasa pe butonul Register , completeaza informatiile si fa parte din site-ul Allgirls . Daca te inregistrezi ai acces la inca cateva categorii speciale si cateva pagini .
ღAllgirlsღ
Despre cai 2dqrp7m
Hey , inca nu te-ai inregistrat ? Acum este timpul sa faci acest lucru ! Apasa pe butonul Register , completeaza informatiile si fa parte din site-ul Allgirls . Daca te inregistrezi ai acces la inca cateva categorii speciale si cateva pagini .
ღAllgirlsღ
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
ÎnregistrareÎnregistrare  AcasaAcasa  NewsNews  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ConectareConectare  AffilieriAffilieri  

 

 Despre cai

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Despre cai Empty
MesajSubiect: Despre cai   Despre cai EmptySam Feb 20, 2010 12:40 am

Am gasit eu cred un subiect bun de discutie. Stiu ca nu toata lumea se pricepe la cai dar toti suntem ubitori de animale.
Ce parere aveti despre biciuirea cailor? Mie mi se pare un obicei barbar. Si cred ca pentru ca un cal sa inveti sa te asculte si sa mareasca viteza nu ar fi nevoie sa fie biciuit. Sunt de parere ca la fel cum pot fi dresati cainii cu comenzi verbale simple de genul: stai pe loc, sezi, asteapta, culcat, etc, se pot dresa si caii sa asculte de comezi verbale: la stanga, la dreapta, mareste viteza, stai pe loc, etc.
In plus am vazut unii care inahama caii la caruta si umbla cu caruta goala. De ce sa supui calul unui astfel de chin cand poti sa calaresti pe el fara problema in caz ca sa spunem ai doar o sacosa de platic la tine?
Voi ce parere aveti?
Sus In jos
Barbie :*
M○ðëŗåŧōŕ
M○ðëŗåŧōŕ
Barbie :*


Numarul mesajelor : 4511
Varsta : 29
Location : ---
Bani : 1818
Data de inscriere : 15/11/2009

Despre cai Empty
MesajSubiect: Re: Despre cai   Despre cai EmptySam Feb 20, 2010 1:40 am

Este foarte crud sa biciuesti un animal orice animal ar fi,si cai sunt asa superbi si gratosi ca nu stiu cum pot uni oameni sa ii loveasca.
Sus In jos
Chocolate gone Mad
Ťhέ βεśŧ
Ťhέ βεśŧ
Chocolate gone Mad


Numarul mesajelor : 2331
Varsta : 17
Location : pe o pata de culoare
Bani : 69
Data de inscriere : 28/11/2008

Despre cai Empty
MesajSubiect: Re: Despre cai   Despre cai EmptySam Feb 20, 2010 2:03 am

hm....ador caii de fapt imi plac toate animalele dar caii sunt printre preferatii mei. Ce le'ars face eu celor care ii chinuie....pai nu cred ca ati vrea sa stiti, e o imagine cam neplacuta :twisted:
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 26
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Despre cai Empty
MesajSubiect: Re: Despre cai   Despre cai EmptyMar Feb 23, 2010 8:55 pm

Si pe mine ma cam enerveaza barbarii care ii biciuiesc sau care ii abandoneaza pe drumuri plini de sange .
Sunt si ei niste fiinte si trebuie respectate .
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Despre cai Empty
MesajSubiect: Re: Despre cai   Despre cai EmptyMar Feb 23, 2010 9:06 pm

Prin Braila si Galati am mai vazut si eu cai abandonati care se plimbau liberi prin oras vara trecuta. Cred ca peste vreo 20-30 de ani o sa ne intalnim cu cai comunitari la tot pasul asta din cauza nesimtirii unora din tarani care ii abandoneaza.
Sus In jos
Barbie :*
M○ðëŗåŧōŕ
M○ðëŗåŧōŕ
Barbie :*


Numarul mesajelor : 4511
Varsta : 29
Location : ---
Bani : 1818
Data de inscriere : 15/11/2009

Despre cai Empty
MesajSubiect: Re: Despre cai   Despre cai EmptySam Feb 27, 2010 4:13 am

Trebuie sa fii lipsit de inima ca sa faci asa ceva.Eu nu sunt mare iubitoare de animale dar nu suport sa vad cum sufera si cum sunt tratate de catre uni oameni
Sus In jos
Continut sponsorizat





Despre cai Empty
MesajSubiect: Re: Despre cai   Despre cai Empty

Sus In jos
 
Despre cai
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Noutati despre moa si despre tine .
» mdaa.... k ziceti d eurovision.....?
» Despre manelari
» Despre elfi
» Despre legume

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ღAllgirlsღ :: Forum II :: Pareri-
Mergi direct la:  
creează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente