ღAllgirlsღ
Curs Muzica/Canto ! 2dqrp7m
Hey , inca nu te-ai inregistrat ? Acum este timpul sa faci acest lucru ! Apasa pe butonul Register , completeaza informatiile si fa parte din site-ul Allgirls . Daca te inregistrezi ai acces la inca cateva categorii speciale si cateva pagini .
ღAllgirlsღ
Curs Muzica/Canto ! 2dqrp7m
Hey , inca nu te-ai inregistrat ? Acum este timpul sa faci acest lucru ! Apasa pe butonul Register , completeaza informatiile si fa parte din site-ul Allgirls . Daca te inregistrezi ai acces la inca cateva categorii speciale si cateva pagini .
ღAllgirlsღ
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
ÎnregistrareÎnregistrare  AcasaAcasa  NewsNews  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ConectareConectare  AffilieriAffilieri  

 

 Curs Muzica/Canto !

In jos 
+6
°•°•Diaconu......°•°•
Barbie :*
Devy
Sanara
Sunshine
Nirvana.
10 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 26
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Curs Muzica/Canto ! Empty
MesajSubiect: Curs Muzica/Canto !   Curs Muzica/Canto ! EmptyJoi Oct 15, 2009 3:28 am

Cantareata vreau sa devin . M-am inscris la acest curs si cred ca imi va fi de folos . Vreau sa mai am colege de banca . Profa nici macar nu a ajuns . Scriu ceva pe tabla : Jonas Brothers 4 ever dar creta imi scapa din mana cand aud niste pasi pe hol .
Sus In jos
Sunshine
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sunshine


Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 29
Bani : 592
Data de inscriere : 27/11/2008

Curs Muzica/Canto ! Empty
MesajSubiect: Re: Curs Muzica/Canto !   Curs Muzica/Canto ! EmptySam Oct 31, 2009 11:23 pm

- Ma me mi mo muuuu a intrat Laurette in sala de canto .
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Curs Muzica/Canto ! Empty
MesajSubiect: Re: Curs Muzica/Canto !   Curs Muzica/Canto ! EmptyMar Noi 10, 2009 11:03 am

Sus In jos
Devy
Śŧąŕŧëř
Śŧąŕŧëř
Devy


Numarul mesajelor : 104
Varsta : 27
Bani : 102
Data de inscriere : 20/09/2009

Curs Muzica/Canto ! Empty
MesajSubiect: Re: Curs Muzica/Canto !   Curs Muzica/Canto ! EmptyVin Noi 13, 2009 3:04 am

Cu intarziere ajung si eu in calsa. Astpet ca profesoara sa ajunga, dar vazand ca nu vine ma duc la Oana.
- Salut ! Ii spun eu.
Sus In jos
Barbie :*
M○ðëŗåŧōŕ
M○ðëŗåŧōŕ
Barbie :*


Numarul mesajelor : 4511
Varsta : 29
Location : ---
Bani : 1818
Data de inscriere : 15/11/2009

Curs Muzica/Canto ! Empty
MesajSubiect: Re: Curs Muzica/Canto !   Curs Muzica/Canto ! EmptyJoi Noi 19, 2009 8:44 pm

bat la use
-ma scuzati a ce bine nu a ajuns profa
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 26
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Curs Muzica/Canto ! Empty
MesajSubiect: Re: Curs Muzica/Canto !   Curs Muzica/Canto ! EmptyVin Noi 27, 2009 11:44 pm

- Salut Devy ! Ce mai faci ?
Imediat a intrat profa si mi-a zis :
- Domnisoara mie imi spuneti ce mai faci ?
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Curs Muzica/Canto ! Empty
MesajSubiect: Re: Curs Muzica/Canto !   Curs Muzica/Canto ! EmptySam Noi 28, 2009 2:13 am

Nu. A salutat-o doar pe Devy, colega noastra din spatele clasei. Spun eu.
Sus In jos
°•°•Diaconu......°•°•
Śŧąŕŧëř
Śŧąŕŧëř
°•°•Diaconu......°•°•


Numarul mesajelor : 141
Varsta : 26
Location : In the CLUB....
Bani : 320
Data de inscriere : 07/07/2010

Curs Muzica/Canto ! Empty
MesajSubiect: Re: Curs Muzica/Canto !   Curs Muzica/Canto ! EmptyJoi Sept 02, 2010 5:56 am

-Aaaaaa.ma Sscuzati ca am intarziat.
-Ptr asta tu o sa canti prima + dans
-CE?A bine "Ce bine ca am vizionat din prima BoA"
-Deci domnisoara Hai incepe.
https://www.youtube.com/watch?v=qE05Bv1e_fo
-A fost bine?
-Domnisoara!A fost...MINUNAT.te voi inscrie la Concursul de Talente.Fara refuz.
-bine babo.ultimul cunvant spunand-o in soapta
-Ai spus ceva?
-nu nimic
-Bine dute in banca.
Bine va multumesc
-Ma asez si ma uit afara pe geamul cristalizat
Sus In jos
Hypnosis
Śŧąŕŧëř
Śŧąŕŧëř
Hypnosis


Numarul mesajelor : 192
Varsta : 26
Location : Somewhere
Bani : 275
Data de inscriere : 02/09/2010

Curs Muzica/Canto ! Empty
MesajSubiect: Re: Curs Muzica/Canto !   Curs Muzica/Canto ! EmptyMar Sept 07, 2010 8:15 am

-Bravo Diaconu!
-Karly,vorbesti in timpul orei?Fa un set de vocalize imediat!!
-A,e,i,o,u,ma,me,mi,mo,mu,ta,te,ti,to,tu,la,le,li,lo,lu.
-Bine,bine.De acum sa fii atenta la mine nu sa vorbesti cu colega.
-Dap Very Happy
Sus In jos
°•°•Diaconu......°•°•
Śŧąŕŧëř
Śŧąŕŧëř
°•°•Diaconu......°•°•


Numarul mesajelor : 141
Varsta : 26
Location : In the CLUB....
Bani : 320
Data de inscriere : 07/07/2010

Curs Muzica/Canto ! Empty
MesajSubiect: Re: Curs Muzica/Canto !   Curs Muzica/Canto ! EmptyVin Sept 10, 2010 1:41 am

-Mda cum spui tu.....
Sus In jos
02gold23
ßõþöç
ßõþöç
02gold23


Numarul mesajelor : 31
Varsta : 28
Location : Acilea!
Bani : 20
Data de inscriere : 04/02/2011

Curs Muzica/Canto ! Empty
MesajSubiect: Re: Curs Muzica/Canto !   Curs Muzica/Canto ! EmptyVin Feb 04, 2011 7:43 am

Bat usor la usa clasei si intru cand aud permisiunea.
Imi pare rau ca am intarziat, doamna.
Spun zambind.
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Curs Muzica/Canto ! Empty
MesajSubiect: Re: Curs Muzica/Canto !   Curs Muzica/Canto ! EmptyVin Iun 10, 2011 8:49 am

-Bine, nu-i nimic. Treci la loc. Spuse profa.
-Of, dar ce are profa asta? Pe unii asculta, pe altii favorizeaza? Intreb eu uimita.
Sus In jos
Heiwa
ßõþöç
ßõþöç
Heiwa


Numarul mesajelor : 68
Varsta : 26
Location : Iaşi Kara Kimashita
Bani : 79
Data de inscriere : 09/06/2011

Curs Muzica/Canto ! Empty
MesajSubiect: Re: Curs Muzica/Canto !   Curs Muzica/Canto ! EmptySam Iun 11, 2011 8:13 am

-Why ya wanna tell me how to live my life? Who are you to tell me if it's black or white? Mama don't ya hear me? Try to understand! Is inocence the diference between boy and man. My daddy lived a lie is juts a price he paid, he sacrificed his life just slavin away...! Oohhh, if there's one thing I hold onto, to get me through the night, I ain't gonna do what I don't want to, I'm gonna live my life...
Cam asta cântam eu, tare şi fără să falsez, adaptând background-ul pentru chitară la pian - aveam pianina în braţe - când am deschis uşa sălii de muzică. Strofa următoare mi s-a oprit în gât.
-Am întârziat mult, nu? am oftat eu. "Save me from drawning in the sea... Pick me up on the beach..." am continuat să fredonez, aşezându-mă în banca a doua la geam.
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Curs Muzica/Canto ! Empty
MesajSubiect: Re: Curs Muzica/Canto !   Curs Muzica/Canto ! EmptySam Iun 11, 2011 7:27 pm

-Ce frumos canti. Ii spun eu.
-Ei domnisoara, Sanara. Liniste. unde va treziti? Cat despre tine domnisoara intarziata, ia loc. Spuse profa.
Sus In jos
Heiwa
ßõþöç
ßõþöç
Heiwa


Numarul mesajelor : 68
Varsta : 26
Location : Iaşi Kara Kimashita
Bani : 79
Data de inscriere : 09/06/2011

Curs Muzica/Canto ! Empty
MesajSubiect: Re: Curs Muzica/Canto !   Curs Muzica/Canto ! EmptySam Iun 11, 2011 11:25 pm

Ştiţi fragmentul ăla din Simfonia Destinului, de Beethoven, care e folosit în filmele de groază, iar atunci când nu e, e mai mult în scop ironic? Asta am cântat eu la pianină, făcând înainte setarea pentru volum redus, ca să nu intru în belele.
-Mersi, Sanara, am şoptit.
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Curs Muzica/Canto ! Empty
MesajSubiect: Re: Curs Muzica/Canto !   Curs Muzica/Canto ! EmptySam Iun 11, 2011 11:53 pm

-Sa stii ca imi place simfonia asta fiindca imi plac si filmele horror. Chiar creeaza o atmosfera horror aceasta simfonie. Spun zambind.
Sus In jos
Heiwa
ßõþöç
ßõþöç
Heiwa


Numarul mesajelor : 68
Varsta : 26
Location : Iaşi Kara Kimashita
Bani : 79
Data de inscriere : 09/06/2011

Curs Muzica/Canto ! Empty
MesajSubiect: Re: Curs Muzica/Canto !   Curs Muzica/Canto ! EmptyDum Iun 12, 2011 1:08 am

-Da, păi eu voiam s-o iau în râs pe profă, i-am şoptit, uşor nervoasă. Deci cu ce se mănâncă ora asta? Cum facem?
-Domnişoară, îţi sugerez o exprimare mai formală!
-E ora de muzică, madame. Muzica se cheamă libertate de exprimare. Desgur, dacă ţineţi morţiş, îmi pot cânta comentariile.
Am auzit pe cineva râzând.
"Bingo!"
-Dacă tot nu poţi să taci, cântă.
-Cu siguranţă, doamnă.
M-am dus în faţa clasei, cu pianină cu tot, şi am început să cânt melodia lui Robbie Williams, "Eternity", atât vocal cât şi la pian.
"Să mă pui să cânt nu e pedeapsa potrivită pentru mine."
-Close your eyes so you don't feel them. They don't need to see you cry. I can't promis I will hear you, but if you want to, I will try. Sing this song, a serenade, The past is done, we've been betrade, it's true. Somoeone said the truth will out, I believe without a doubt in You. You were there for summer, dreaming and you gave me what I need, and I hope you'll find your freedom, for eternity... Yesterday when you were walking, you talked about your mom and dad. What they did that made you happy, what they did that made you sad. We sat and wach the sun go down, we pick the star before we lost the moon.... Youth is wasted on the youg, before you know it's come and gone too soon... You were there for summer dreaming, and you gave me what I need, And I hope you'll find your freedom for eternety... For Eternity...
OOC: Aveţi girjă ce variante ascultaţi dacă nu ştiţi melodia. Versurile cu totul le găsiţi pe net, mi-era lene să scriu.
BIC: Am lăsat pianina să atârne.
-Deci?
-Ehm... Bun... La loc...
"Hârcă. Nu-ţi place fiindcă mie-mi iese şi ţie nu..." am gândit, mergând spre banca mea.
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Curs Muzica/Canto ! Empty
MesajSubiect: Re: Curs Muzica/Canto !   Curs Muzica/Canto ! EmptyDum Iun 12, 2011 5:21 am

Eu puteam citi gandurile asa ca auzisem ce gandise despre profa si ca o facuse Hârcă asa ca ma bufneste rasul.
Sus In jos
Heiwa
ßõþöç
ßõþöç
Heiwa


Numarul mesajelor : 68
Varsta : 26
Location : Iaşi Kara Kimashita
Bani : 79
Data de inscriere : 09/06/2011

Curs Muzica/Canto ! Empty
MesajSubiect: Re: Curs Muzica/Canto !   Curs Muzica/Canto ! EmptyMier Iun 15, 2011 1:21 am

-Ce-i de râs, fluturaş? am repezit-o eu involuntar pe Sanara.
-Provenienţa din extremul orient nu îţi oferă privilegiul de a lansa comentarii impertinente la adresa celorlalţi elevi! strigă profesoara.
-Dar la adresa cadrului didactic? am trântit eu, pe un ton impersonal.
Sus In jos
skittles.
Śŧąŕ
Śŧąŕ
skittles.


Numarul mesajelor : 818
Varsta : 25
Location : Iasi, Romania
Bani : 250
Data de inscriere : 28/05/2009

Curs Muzica/Canto ! Empty
MesajSubiect: Re: Curs Muzica/Canto !   Curs Muzica/Canto ! EmptyMier Iun 15, 2011 5:13 am

Fug repede..sper sa nu intarzii...iar.
-Uhh..hei fetelor.Am intarziat cumva ?
Sus In jos
Heiwa
ßõþöç
ßõþöç
Heiwa


Numarul mesajelor : 68
Varsta : 26
Location : Iaşi Kara Kimashita
Bani : 79
Data de inscriere : 09/06/2011

Curs Muzica/Canto ! Empty
MesajSubiect: Re: Curs Muzica/Canto !   Curs Muzica/Canto ! EmptyMier Iun 15, 2011 8:25 am

-Rău de tot, şoptesc, apăsând pe un buton pentru ca acel fragment ironic din Simfonia Destinului să se "cânte singur". O să ţipe la tine şi o să te pună să cânţi...
Sus In jos
skittles.
Śŧąŕ
Śŧąŕ
skittles.


Numarul mesajelor : 818
Varsta : 25
Location : Iasi, Romania
Bani : 250
Data de inscriere : 28/05/2009

Curs Muzica/Canto ! Empty
MesajSubiect: Re: Curs Muzica/Canto !   Curs Muzica/Canto ! EmptyMier Iun 15, 2011 8:28 am

-Ohh, bine..ii soptesc eu.
Ma strecor printre banci, si incerc ca profesoara sa nu isi dea seama ca am intarziat .
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Curs Muzica/Canto ! Empty
MesajSubiect: Re: Curs Muzica/Canto !   Curs Muzica/Canto ! EmptyMier Iun 15, 2011 9:26 pm

-E de ras ca ai facut-o in gand intr-un fel in care chiar merita. Spun eu soptit si chicotesc.
Sus In jos
Heiwa
ßõþöç
ßõþöç
Heiwa


Numarul mesajelor : 68
Varsta : 26
Location : Iaşi Kara Kimashita
Bani : 79
Data de inscriere : 09/06/2011

Curs Muzica/Canto ! Empty
MesajSubiect: Re: Curs Muzica/Canto !   Curs Muzica/Canto ! EmptyVin Iun 17, 2011 7:07 am

-De ce îmi citeşti gândurile totuşi? m-am zburlit eu. Ştii, unele sunt chiar private. De aia nu le dăm glas.
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Curs Muzica/Canto ! Empty
MesajSubiect: Re: Curs Muzica/Canto !   Curs Muzica/Canto ! EmptyVin Iun 17, 2011 7:22 am

-Pentru ca pot. Spun eu chicotind. Ei bine am glumit. Acum vorbind serios, unele ganduri ale altora imi vin pur si simplu.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Curs Muzica/Canto ! Empty
MesajSubiect: Re: Curs Muzica/Canto !   Curs Muzica/Canto ! Empty

Sus In jos
 
Curs Muzica/Canto !
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Curs de ecologie
» Curs de actorie
» Curs de fotografie
» Curs de magie - pentru incepatori
» Curs de gatit ( in bucataria cantinei )

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ღAllgirlsღ :: Forum II :: RPG :: Scoala Alexandria-
Mergi direct la:  
Forumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente