ღAllgirlsღ
Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 2 2dqrp7m
Hey , inca nu te-ai inregistrat ? Acum este timpul sa faci acest lucru ! Apasa pe butonul Register , completeaza informatiile si fa parte din site-ul Allgirls . Daca te inregistrezi ai acces la inca cateva categorii speciale si cateva pagini .
ღAllgirlsღ
Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 2 2dqrp7m
Hey , inca nu te-ai inregistrat ? Acum este timpul sa faci acest lucru ! Apasa pe butonul Register , completeaza informatiile si fa parte din site-ul Allgirls . Daca te inregistrezi ai acces la inca cateva categorii speciale si cateva pagini .
ღAllgirlsღ
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
ÎnregistrareÎnregistrare  AcasaAcasa  NewsNews  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ConectareConectare  AffilieriAffilieri  

 

 Curs de magie - pentru incepatori

In jos 
+3
skittles.
Sanara
Nirvana.
7 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 26
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Curs de magie - pentru incepatori   Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 2 EmptyMar Dec 15, 2009 9:57 pm

Rezumarea primului mesaj :

Am vazut ca s-a deschis un nou curs . Am luat o carte din biblioteca si am inceput sa citesc . Profa inca nu a venit si mai aveam timp pentru lectura . Am citit deja 7 capitole si poate ma voi duce curand la avansati .
Sus In jos

AutorMesaj
catalina
-None
-None
catalina


Numarul mesajelor : 3
Varsta : 24
Bani : 10
Data de inscriere : 01/01/2010

Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Curs de magie - pentru incepatori   Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 2 EmptySam Ian 02, 2010 11:47 pm

Pai cand urmeaza lectia 3?

Editat de Poison : Catalina , ca sa poti comenta la RPG trebuie sa iti faci mai intai un personaj : click aici : https://allgirls.forumgratuit.ro/rpg-f5/fisa-personajelor-completati-inainte-de-a-posta-t709.htm si sa nu faci dublu-post ( un post dupa altul )
Sus In jos
skittles.
Śŧąŕ
Śŧąŕ
skittles.


Numarul mesajelor : 818
Varsta : 25
Location : Iasi, Romania
Bani : 250
Data de inscriere : 28/05/2009

Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Curs de magie - pentru incepatori   Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 2 EmptyDum Ian 03, 2010 1:54 am

- Bla bla...potiuni...Nu prea cred ca ne ajuta!Adica nu cred ca am nevoie, eu strang suflete!Pot sa fac asta si fara potiuni...cred.
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Curs de magie - pentru incepatori   Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 2 EmptyDum Ian 03, 2010 2:18 am

Pai astazi a fost prima lectie care s-a incheiat. Pentru a 2-a lectie ne intalnim poimaine adica marti si lectia a 3-a va fi joi. Vo avea lectii de magie in fiecare marti si joi. Martea va fi despre potiuni si joia va fi despre vraji si farmece. In tot semestrul acesta va trebui sa va prezint 15 lectii despre potiuni si 15 lectii despre farmece.
La revedere copii si ne intalnim marti. Astazi nu va voi da teme. Spun eu si ies pe usa.
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 26
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Curs de magie - pentru incepatori   Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 2 EmptyDum Ian 03, 2010 3:55 am

- Yuppy , fara teme ! sar eu in sus .
Sus In jos
skittles.
Śŧąŕ
Śŧąŕ
skittles.


Numarul mesajelor : 818
Varsta : 25
Location : Iasi, Romania
Bani : 250
Data de inscriere : 28/05/2009

Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Curs de magie - pentru incepatori   Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 2 EmptyDum Ian 03, 2010 9:07 am

- Fara teme!!!Ai auziiiit?Fara temeee!!!
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Curs de magie - pentru incepatori   Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 2 EmptyMar Ian 05, 2010 6:17 am

Venise ziua de marti si urma lectia a 2-a. Intru din nou in clasa:
-Buna ziua, fetelor!
Dupa cum stiti data trecuta v-am predat cateva notiuni generale despre farmece si potiuni si am intrat foarte putin in amanunte. V-am povestit despre potiunile salvarii. Acum e momentul sa va povestesc despre cele mai interesante potiuni pe care sunt foarte sigura ca v-ar place sa le si incercati insa din pacate nu avem acum oa practica dar la prima ora practica pe care o vom avea cam la jumatatea semestrului o sa va aduc astfel de potiuni.
Acum vom discuta despre a doua categorie principala de potiuni, cea care cuprinde potiunile de dragoste, de noroc, cele care iti intaresc memoria pentru cateva ore, potiunile care te fac invizibil sau iti da diferite puteri, s.a.m.d. Aceste potiuni se mai numesc si Potiunile Caructus. Ca si Potiunile Salvarii, ele sunt foarte foarte periculoase.
Daca bei prea multa potiune de noroc sau ea este facuta gresit poate avea mai multe efecte :
1. Poti fi blestemat sa nu mai ai succes niciodata
2. Poti capata Norocitus (Cu cateva secole in urma, vrajitorii aveau o limba a lor, dar aceasta a disparut treptat. Numele bolii vine de la noroc + citus, care insemna raceala in limba lor. Astfel, se poate traduce "boala norocului") . Ea este incurabila , dar nu si fatala. Unii vrajitori cred ca acesta e tot un blestem deoarece esti obligat sa duci aceasta boala pe umerii pana la sfarsitul vietii. Nimeni nu a murit datorita acestei boli.
Daca cineva inghite prea multa potiune de dragoste decat este recomandat :
1. Aceasta persoana nu va mai avea sentimentele`i proprii niciodata, iar gandirea ei va fi incetosata. Asadar, poate deveni un fel de dementor, doar ca nu e in stare sa faca rau, ci va fi "indragostita" de persoana care i`a dat potiunea.
2. Nu mai are nici un efect potiunea.
V`am dat aceste 2 exemple de potiuni si urmarile lor daca sunt baute in exces sau preparate gresit ca sa va puteti faceti o idee despre ce pericol implica ele.
De asemenea, unele ne pot orbi, cum ar fi potiunile care te fac sa imbatranesti.
Am ales din nou o potiune care reprezinta aceasta categorie ...
Potiunea Beautifying sau Potiunea Frumusetii
Sacharissa Tugwood a fost o experta in prepararea acestei potiuni. Prima care a incercat`o a fost prietena ei, Malodora Grymm. Potiunea a dat rezultate si corpul ei s`a schimbat radical.


Ingrediente :
- belladonna (este o planta foarta rara, care se gaseste pe varful Alpilor) ~ 2 frunze ~
- cornul unei capre negre
- suc de bubotuburi ~ 5 grame ~
- Etora (planta care creste in padurile Albaniei ) ~ 2 radacini ~
- praf de usturoi ~10 grame ~
- secretia unei plante carnivore ( Artum )
- gheara de dragon
Preparare
Se face un foc verde intr`o camera intunecata. Se toaca marunt belladonna si se pune la fiert in 1 l apa intr`un ceaun.
Dupa ce apa fierbe, se adauga gheara de dragon (intreaga) impreuna cu praful de usturoi si se lasa sa fiarba in continuare 2 ore amestecand continuu (prin magie, desigur !).
Se pune secretia Artumei si se mai lasa 30 minute. Dupa asta, focul se stinge si se adauga cornul caprei negre pisat. In urmatoarele 2 zile, potiunea trebuie sa aibe un aspect gelatinos verzui si poate fi folosita.

Asadar, nu toate potiunile sunt fatale, dar toate sunt periculoase iar urmarile lor sunt mai putin sau mai mult dezastruoase.

Acum urmeaza sa incheiem acest capitol cu Potiunile ce tin de Magia Neagra si Ocult sau P.M.N. (Potiunile Magiei Negre). Acestea se mai numesc si Potiunile Interzise fiind interzise de lege insa de obicei exista vrajitori care se ocupa cu traficul acestor potiuni.
Aceste Potiuni au fost inventate ce cei mai diabolici vrajitori din toate timpurile pentru a provoca suferinta celor din jur. Ele sunt toxice, fatale, otravitoare, dar unele nu au ca scop moartea, ci suferinta. Acestea sunt cele mai ingrozitoare.
Unii vrajitori malefici le preparau chiar daca nu vroiau sa i`o dea in mod special unei persoane. Ei le vindeau sub forma unor potiuni binefacatoare. Le puneau in sticlute care fermecau lumea, iar astfel reuseau sa pacaleasca multi vrajitori.

Cateva P.M.N. preparate pentru a fi vandute :
Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 2 Potion

Sticla din mijloc contine o PMN care are aparent efectul unei potiuni caructus insa doar pe termen scurt. Pe termen lung daca nu se administreaza antidotul la timp.
Pe termen scurt iti schimba partea te jos a trupului inlocund picioarele cu o coada de sarpe si dandu-ti puteri de sarpe desigur marite la scara umana. Insa pe termen lung daca nu e administrat antidotul, devii un sarpe obisnuit.
Infatisarea este oglinda sufletului, asadar cei rai nu aveau un aspect tocmai placut. Ei se transfigurau de cele mai multe ori in fete dragute si amabile :
Din fericire, in zilele noastre, vrajitori ca acestia aproape ca nu mai exista.

Este de ajuns sa soptiti True Appearance si impostorul va fi demascat iar dvs. in siguranta.
Cel mai sigur ar fi sa pregatim cu totii potiunile chiar de catre noi.

Astept cateva comentarii si intrebari apoi va voi preda finalul lectiei.
Sus In jos
skittles.
Śŧąŕ
Śŧąŕ
skittles.


Numarul mesajelor : 818
Varsta : 25
Location : Iasi, Romania
Bani : 250
Data de inscriere : 28/05/2009

Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Curs de magie - pentru incepatori   Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 2 EmptySam Ian 09, 2010 9:10 am

- Super !!Si cand invatam altceva??Adica, ma rog, stii e interesant, dar NU AM RABDARE !!incep eu sa tip tot mai tare.Opa, am gresit, nu?
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Curs de magie - pentru incepatori   Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 2 EmptySam Ian 09, 2010 10:50 am

Pai despre ce ati vrea sa mai invatati? Sunt deschisa la sugestii. Si daca e sa nu fie inclus in programa, vom stabili o zi anume cand sa veniti dupa ce scapati de ore, sa va invat ceea ce doriti.
Magia e o stiinta imensa in care mereu ai cate ceva de invatat. Eu de la matusile mele am ajuns abia la lectia 572 si asta e abia nici 1% din cat stiu ele. Mai am si eu inca multe de invatat.
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 26
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Curs de magie - pentru incepatori   Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 2 EmptySam Ian 09, 2010 11:38 pm

- Wow . Si totusi nu le-ai putea aduce pe matusile tale aici ca sa ne explice si alte lucruri ?
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Curs de magie - pentru incepatori   Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 2 EmptyDum Ian 10, 2010 12:21 am

-Desigur ca as putea, cand vom avea ore dupa scoala. Chiar aveam de gand sa le aduc. Sunt anumite farmece care de exemplu functioneaza doar daca sunt rostite in acelasi timp de 3 persoane sau potiuni care sunt preparate corect si au efectul scontat daca vraja e rostita de 3 persoane in acelasi timp care stau in jurul ceaunului. Insa de obicei acestea sunt si cele mai periculoase farmece si potiuni. Insa saptamana aceasta nu se poate. Sunt destul de ocupate.
Sus In jos
skittles.
Śŧąŕ
Śŧąŕ
skittles.


Numarul mesajelor : 818
Varsta : 25
Location : Iasi, Romania
Bani : 250
Data de inscriere : 28/05/2009

Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Curs de magie - pentru incepatori   Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 2 EmptyDum Ian 10, 2010 1:14 am

-Ah, huh, pai, e ok!Si eu vreau sa le vad pe matusile tale!
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Curs de magie - pentru incepatori   Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 2 EmptyDum Ian 10, 2010 3:54 am

Acum vom incheia capitolul cu lectia despre Ingrediente si magia dintre ingrediente:
Capitolul III - Ingredientele

Ingredientele sunt parti importante ale Potiunilor cu functii principale sau secundare. Fara ele, amestecul numit Potiune nu ar fi posibil.


Exista cinci grupe de ingrediente :
1. Vegetirop - parti ale plantelor.
2. Cornopat - din aceasta grupa fac parte anexele cornoase ale pielii. (ex. par/pana).
3. Ansepart - mici parti din animale : ex. aripa de musca.
4. Dilichid - orice ingredient lichid. Ex. Apa sarata.
Ultima grupa are in componenta sa restul ingredientelor care nu se incadreaza in aceste tipuri si se numeste Anorit. Exemplu : Flavidetox, Praful Iubirii, praf de stele, s.a.m.d.
Mare atentie. Exista un ingredient pe care multi magicieni si vrajitori il incurca. Este vorba despre Luna Fermecata. Luna Fermecata nu se refera la Luna in faza Plina ci este o planta care se intalneste destul de rar si care infloreste in noaptea de sanziene, rareori mai devreme, cu 1-2 zile in noaptea solstitiului de vara. Se numeste asa fiindca planta nu infloreste in fiecare an ci doar daca in ziua de solstitiu sau de sanziene este luna plina. Florile acestei plante au o viaa scurta o saptamana sau chiar mai putin, pana cand luna isi schimba faza.

Vegetirop, Ansepart si Dilichid sunt grupe principale care se gasesc in orice Potiune. Restul sunt secundare.

Frunze de laur

Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 2 Laurel

Cyanara

Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 2 Apa

Pana de pegasus

Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 2 512-Pana%20alba

Trifoi

Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 2 Trifoi_cu_patru_foi

Matraguna

Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 2 Matraguna

Frunzele de Laur-vegetirop

Au foarte multe capacitati vindecatoare. Nici expertii nu au reusit sa decodeze toate capacitatile vindecatoare.
Au o forma alungita si usor turtita spre varf. Fac parte din grupa de ingrediente Vegetirop.Culoarea lor depinde de anotimp si ajunge de la verde inchis(kaki) primavara si la inceputul verii, la grena, in timpul toamnei, la sfarsitul acestui anotimp uscandu-se.Nervurile acestor frunze nu sunt foarte ramnificate.Rezistenta frunzelor scade odata cu trecerea timpului, toamna rupandu-se foarte usor.Foarma frunzelor de laur este usor alungit si foarte putin crestata.

Cyanara-Dilichid

Cyanara este un lichid natural care este folosit in potiunile aparatoare,vindecatoare si chiar unele potiuni caructus, pentru ameliorarea reactiilor chimice devastatoare iar uneori le poate elimina. Devine instabila in contact cu parul de unicorn. Amelioreaza reactiile chimice dintre celelalte ingrediente.
Culoarea sa este verzuie dar si transparenta in mare parte. Cand este combinata cu praful de coada de peste uscata, pentru a i se mari densitatea fara a i se schimba nici o proprietate, ea devine verde deschis, usor spre alb.
Este folosita des in potiuni de toate felurile. Mai ales in potiunile Caructus.
De exemplu in potiunile a caror scop este schimbarea aspectului fizic si chiar a anatomiei unei personae sau mai pe inteles, in potiunile ce au rol de transformare. Daca potiunile nu ar avea acest ingredient, procesul de transformare ar fi foarte dureros. Transparenta acesteia variaza, uneori ajungand aproape opaca si avand o culoare albicioasa.Este utilizata in cantitati mici, iar daca este folosita in exces poate produce tulburari grave, iar potiune isi schimba total efectele.

Trifoi- Vegetirop

Trifoiul este folosit in potiuni norocoase. Desi mereu se foloseste un numar legat de 7, frunzele de trifoi nu sunt folosite des.Cel mai des se foloseste trifoiul intreg. De obicei Trifoiul este alcatuit din 3 frunzulite(foi) verzi, rotunjite la varf, dupa cum ii spune si numele.Desi sunt foarte rare exista si triofoi cu patru foi.Se zice ca acest gen de trifoi aduce noroc.Frunzele sunt ovale,iar pe parte dorsala de observa "pictat" un cerc cu un verde mai galbui decat cel al frunzelor.Codita este subtire.
Pe fiecare frunzulita exista un "semicerc" care urmareste directia nervurilor si este de culoare verde mai deschis.Codita este destul de subtire si se prinde din locul de unire al celor 3/4 frunzulite. Trifoiul este foarte fragil, rupandu-se cu usurinta.

Pana de Pegasus-Ansepart

Este o pana din aripile unui pegas. Este folosita in potiunile de levitatie sau cele care iti dau puterea de a zbura. Nu sunt foarte folosite deoarece sunt destul de instabile la combinarea cu multe ingrediente care sunt foarte folosite in potiuni.
Este formata din pene,puf si o parte cornoasa.Penele si puful sunt prinse pe aceasta parte cornoasa.Fiecare fir care formeaza pana este lipit de celalalt.Ca si Frunza de Laur are varful rotunjit si baza ascutita.
De obicei are culoarea alba si o lungime de doar cativa centimetri(7 - 12 cm). Este formata din pene puf si o tija cornoasa care le sustine.Penele si puful au intrebuintari diferite si in multe potiuni se folosesc separat.

Magia dintre Ingrediente

In acest curs vom afla despre proprietatile ingredientelor. Toate sunt diferite, toate au efecte ciudate, toxice, vindecatoare sau unele deloc. De ce unele nu fac nimic ? Pentru ca exista o relatie intre toate ingredientele. Unele se anuleaza reciproc si astfel Potiunea noastra va deveni mai mult un esec.

Ca sa ne fie mai usor, vom nota felurile de ingrediente astfel : Vegetirop - V ; Cornopat - K ; Ansepart - A ; Dilichid - Q ; Anorit - R. Ceea ce este cel mai importand e ca trebuie sa scriem cu litere mari, nu "v, k, q s.a.". Daca vrem sa ne referim la prima grupa, ori scriem in cuvinte, ori notam cu I - II - III - IV.

Dupa cum stiti, Grupele I, III si IV sunt principale. Ei bine, de aici deducem ca orice ingredient care se afla in aceste 3 grupe, nu se va anula reciproc cu unul tot de aici. Din pacate, exista ceva ce trebuie retinut :
1. Ansepart - Cornopat se anuleaza
2. Dilichid - Anorit se anuleaza
3. Anorit - Vegetirop se anuleaza.

Dar exista si cateva ingrediente ce fac exceptii de la regula. Pe acestea le vom afla experimental. Deocamdata, nu trebuie sa stiti decat care sunt grupele principale si care se anuleaza intre ele.

Cam aceasta a fost lectia de azi. Astept cateva intrebari legate de lectie apoi in timpul ce be-a mai ramas vom face un mic exercitiu.
Sus In jos
Renata16
-None
-None
Renata16


Numarul mesajelor : 9
Varsta : 29
Bani : 11
Data de inscriere : 09/07/2010

Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Curs de magie - pentru incepatori   Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 2 EmptyLun Iul 12, 2010 10:16 am

Aleragam ca nebuna pe coridoarele scolii in timp ce blestematul meu rucsac s-a rupt imprastiindu-mi astfel cartile pe culoar.Dupa ce am apucat de le-am starns am observat spre fericirea mea ca stau in fata laboratorului de magie pentru incepatori.
-Aaaaa...Buna tu trebuie sa fii Sanara profesoara nostra de magie.Eu sunt Renata si sunt noua fata din cladire si mai sunt si intarziata,spuneam eu in timp ce imi luam locul in banca.
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Curs de magie - pentru incepatori   Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 2 EmptyMar Iul 13, 2010 8:44 am

-Da, asa e. Incantata de cunostinta. Si uite, mergi la loc si dupa ce te asezi in banca, deschide caietul sau pergamentul sau pe ce scrii tu, si pui pixul sau pana peste foaie si rosteste vraja: "restitutio in integrum, restituo in extenso" pixul sau pana iti va scrie intr-o singura secunda, tot ce am predat pana acum de la inceutul orei.
Sus In jos
Renata16
-None
-None
Renata16


Numarul mesajelor : 9
Varsta : 29
Bani : 11
Data de inscriere : 09/07/2010

Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Curs de magie - pentru incepatori   Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 2 EmptyMar Iul 13, 2010 10:51 pm

Curioasa m-am asezat la locul pe care mi-la aratat profesoara si timid am rostit vraja: "restitutio in integrum, restituo in extenso".Nici nu am terminat bine de rosti vraja si pana mea a inceput sa alunece usor pe pergament.
-Wow...ce chestie super.Ce alte vraji mai invatam astazi??!am intrebat eu nerabadatoare....
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Curs de magie - pentru incepatori   Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 2 EmptyMier Iul 14, 2010 10:56 am

Ei bine, ora e aproape pe sfarsite dar o sa va mai invat cateva vraji. Voi ce doriti a va inat? spuneti-mi pentru ce lucruri doriti.
Sus In jos
°•°•Diaconu......°•°•
Śŧąŕŧëř
Śŧąŕŧëř
°•°•Diaconu......°•°•


Numarul mesajelor : 141
Varsta : 26
Location : In the CLUB....
Bani : 320
Data de inscriere : 07/07/2010

Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Curs de magie - pentru incepatori   Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 2 EmptyLun Iul 19, 2010 12:27 am

-Pentru mine nu conteaa doar sa invat ceva......spune o fata din spatele clasei langa geam cu capu sprijinit de o mana uitandu-se pe geam
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Curs de magie - pentru incepatori   Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 2 EmptyLun Iul 19, 2010 9:27 pm

O incantatie destul de grea de invatat este cea a vraji pentru transformarea oamenilor in monstri.

Visurus magam magni solis filiam,
His procedens é latebris,
Ibis Circêum liber in hospicium,
Haud arctis arctis clusum terminis.

Balantes oues, mugientes & boues,
Crissantes hoedorum patres
Visurus, vniuers' & campi pecora,
Cunctasque syluæ bestias.

Concentu vario errabunt cæli volucres,
In terra, in vnd' in aere.
Et to dimittent illæsum pisces maris,
Naturali silentio;

Tandem caueto, quando domum appuleris,
Inuenturus domestica:
Namque antè fores, aditumqu' ant' atrii,
Limosum se præsentans

Occurret porcus, cui si forté adhæseris:
Limo, dentibus, pedibus:
Mordebit, inquinabit, inculcabit,
Et grunditu t' obtundet.

Ipsis in foribus, in adituqu' atrii,
Moraus genus latrantium:
Molestum fiet baubatu multiplici,
Et faucibus terribile.

Hoc ni desipias, & nisi desipiat,
Metu dentis, & baculi,
Te non mordebit, ipsum non percuties,
Perges, nec te præpediet.

Quæ cum solerti euaseris industria,
Interiora subiens:
Solaris volucer to gallus excipiet,
Solis committens filiæ.
Sus In jos
adutza2000
Śŧąŕŧëř
Śŧąŕŧëř
adutza2000


Numarul mesajelor : 270
Varsta : 23
Bani : 226
Data de inscriere : 09/09/2010

Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Curs de magie - pentru incepatori   Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 2 EmptyJoi Sept 09, 2010 11:20 pm

Super...cand invatam sa zburam sau sa citim ganduri?
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 26
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Curs de magie - pentru incepatori   Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 2 EmptyJoi Sept 09, 2010 11:49 pm

-Cam lung proces , dar interesant .
Oare cate formule magice trebuie sa invatam pentru a fi niste rane adevarate ?
Sus In jos
adutza2000
Śŧąŕŧëř
Śŧąŕŧëř
adutza2000


Numarul mesajelor : 270
Varsta : 23
Bani : 226
Data de inscriere : 09/09/2010

Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Curs de magie - pentru incepatori   Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 2 EmptyVin Sept 10, 2010 1:38 am

Chiar transforma oameni in monstri?intreaba o fata din prima banca
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Curs de magie - pentru incepatori   Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 2 EmptyDum Sept 12, 2010 11:47 am

-Da, chiar transforma oamenii in monstri insa exista o conditie pentru ca vraja sa functioneze. Trebuie facuta doar la miez de noapte cu luna plina si sa fie o noapte de Sambata spre Duminica.
Ca sa deveniti zane adevarate pe langa faptul ca trebuie sa invatati pe de rost cateva mii de vraji, prioritare vrajile uzuale si cele de urgenta, va trebui si sa depuneti un juramant si sa va supuneti unei vraji, facuta de 7 zane. Acesta vraja este secreta, versurile ii sunt rostite doar in ordine inversa si fiecare zana spune cate un vers.Fiecare zana stie doar cate un singur vers al acestei vraji. Efectul acestei vraji este ca va transforma corpul muritor intr-un corp de lumina. Fiind o vraja periculoasa, nu este ingaduit nimanui sa o stie intreaga.
Sus In jos
adutza2000
Śŧąŕŧëř
Śŧąŕŧëř
adutza2000


Numarul mesajelor : 270
Varsta : 23
Bani : 226
Data de inscriere : 09/09/2010

Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Curs de magie - pentru incepatori   Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 2 EmptyLun Sept 13, 2010 1:55 am

-Wow,interesant...
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Curs de magie - pentru incepatori   Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 2 EmptyMar Sept 14, 2010 12:12 am

Interesant dar totdata si periculos Atat de periculos incat foarte multi se tem e aceasta vraja. Daca este spusa gresit in cel mai bun caz cea vizta se alege cu boli psihice. Ceea ce face ca vraja sa fie de speriat. un alt factor pentru care vraja e de speriat este ca dupa ce cea vrajita devina zana va trebui de obicei sa renunte la viata actuala. Si nimeni nu prea poate renunta la viata si mai ales la familie si prieteni. Asa ca majoriatea prefera sa devina vrajitoare.
Sus In jos
adutza2000
Śŧąŕŧëř
Śŧąŕŧëř
adutza2000


Numarul mesajelor : 270
Varsta : 23
Bani : 226
Data de inscriere : 09/09/2010

Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Curs de magie - pentru incepatori   Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 2 EmptyMar Sept 14, 2010 5:23 am

-Vrajitoare e mai bine?Eu ma iau dupa cursul tau.Ce ies ies!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Curs de magie - pentru incepatori   Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Curs de magie - pentru incepatori
Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Curs de gatit ( in bucataria cantinei )
» Curs de ecologie
» Curs de actorie
» Curs de fotografie
» Curs Muzica/Canto !

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ღAllgirlsღ :: Forum II :: RPG :: Scoala Alexandria-
Mergi direct la:  
Creeaza un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente