ღAllgirlsღ
Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 3 2dqrp7m
Hey , inca nu te-ai inregistrat ? Acum este timpul sa faci acest lucru ! Apasa pe butonul Register , completeaza informatiile si fa parte din site-ul Allgirls . Daca te inregistrezi ai acces la inca cateva categorii speciale si cateva pagini .
ღAllgirlsღ
Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 3 2dqrp7m
Hey , inca nu te-ai inregistrat ? Acum este timpul sa faci acest lucru ! Apasa pe butonul Register , completeaza informatiile si fa parte din site-ul Allgirls . Daca te inregistrezi ai acces la inca cateva categorii speciale si cateva pagini .
ღAllgirlsღ
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
ÎnregistrareÎnregistrare  AcasaAcasa  NewsNews  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ConectareConectare  AffilieriAffilieri  

 

 Curs de magie - pentru incepatori

In jos 
+3
skittles.
Sanara
Nirvana.
7 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 26
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Curs de magie - pentru incepatori   Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 3 EmptyMar Dec 15, 2009 9:57 pm

Rezumarea primului mesaj :

Am vazut ca s-a deschis un nou curs . Am luat o carte din biblioteca si am inceput sa citesc . Profa inca nu a venit si mai aveam timp pentru lectura . Am citit deja 7 capitole si poate ma voi duce curand la avansati .
Sus In jos

AutorMesaj
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Curs de magie - pentru incepatori   Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 3 EmptySam Sept 18, 2010 12:07 am

-Nu am spus asta. Am spus ca dupa ce faci cursul acesta de magie poti alege ce vrei sa devii. Numai ca daca vrei sa devii zana te vi supune la 2 riscuri Riscl 1 est c vraja de transformare sa nu iasa bine si riscul 2 este ca dupa transformare e riscul tau daca te vei arata oamenior. Ca zana vei avea puteri mai mari decat vrajitoarele dar va trebui sa stapanesti thnica de a te face vizibila doar pentru cei cu puteri. Aici la Alexandria studiem Magia pentru incepatori, dar Magia se poate aprofunda ntr-un singur loc, la scoala lfeea si acolo nu pot ajunge vrajitoarele ci doar zanele. Vei face urul acesta si dupa terminaea lui, tu vei alege daca vei merge sau nu mai departe.
Sus In jos
adutza2000
Śŧąŕŧëř
Śŧąŕŧëř
adutza2000


Numarul mesajelor : 270
Varsta : 23
Bani : 226
Data de inscriere : 09/09/2010

Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Curs de magie - pentru incepatori   Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 3 EmptySam Sept 18, 2010 3:12 am

Aha!Deci Sanara acum am o intrebare.Dupa ce fac cursul chiar voi putea alege in realitate ce sa fiu?(Am subliniat cuvantul pentru ca eu vorbesc de realitate nu de calculator)
Sus In jos
°•°•Diaconu......°•°•
Śŧąŕŧëř
Śŧąŕŧëř
°•°•Diaconu......°•°•


Numarul mesajelor : 141
Varsta : 26
Location : In the CLUB....
Bani : 320
Data de inscriere : 07/07/2010

Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Curs de magie - pentru incepatori   Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 3 EmptyDum Sept 19, 2010 4:30 am

Mda...plictisitor Smiley6
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Curs de magie - pentru incepatori   Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 3 EmptyDum Sept 19, 2010 8:41 am

A nu in realitate nu e posibil. Era vorba doar de RPG. In ealitate nu e posibil. Eu ma refeream la personajul tau de RPG. Cursul de magie e pentru personajele RPG. Aici suntem in RPG.
Sus In jos
Nirvana.
Ãđmïŋ
Ãđmïŋ
Nirvana.


Numarul mesajelor : 14937
Varsta : 26
Location : Pe Site
Bani : 5138
Data de inscriere : 27/11/2008

Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Curs de magie - pentru incepatori   Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 3 EmptySam Sept 25, 2010 3:16 am

Ok . Rpg . Sper ca membrul sa fi inteles .
Sa continue actiunea aici .
Sus In jos
adutza2000
Śŧąŕŧëř
Śŧąŕŧëř
adutza2000


Numarul mesajelor : 270
Varsta : 23
Bani : 226
Data de inscriere : 09/09/2010

Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Curs de magie - pentru incepatori   Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 3 EmptyMar Sept 28, 2010 1:06 am

Ok,am inteles!
Sus In jos
°•°•Diaconu......°•°•
Śŧąŕŧëř
Śŧąŕŧëř
°•°•Diaconu......°•°•


Numarul mesajelor : 141
Varsta : 26
Location : In the CLUB....
Bani : 320
Data de inscriere : 07/07/2010

Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Curs de magie - pentru incepatori   Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 3 EmptyVin Oct 08, 2010 8:32 pm

"-O sa adorm" Smiley6
Sus In jos
adutza2000
Śŧąŕŧëř
Śŧąŕŧëř
adutza2000


Numarul mesajelor : 270
Varsta : 23
Bani : 226
Data de inscriere : 09/09/2010

Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Curs de magie - pentru incepatori   Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 3 EmptyVin Oct 15, 2010 12:57 am

-Somn usor!
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Curs de magie - pentru incepatori   Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 3 EmptySam Oct 16, 2010 8:47 am

-Ei bine, daca consideri ca ora mea e plictisitoare, vino in fata sa facem o vraja. Pentru vraja care vreau sa o prezint, am nevoie de cineva findca vraja necesita sa fie facta de 2 persoane impreuna.
Sus In jos
adutza2000
Śŧąŕŧëř
Śŧąŕŧëř
adutza2000


Numarul mesajelor : 270
Varsta : 23
Bani : 226
Data de inscriere : 09/09/2010

Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Curs de magie - pentru incepatori   Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 3 EmptySam Oct 16, 2010 10:52 pm

Cine eu?
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Curs de magie - pentru incepatori   Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 3 EmptyDum Oct 17, 2010 7:26 am

Nu, nu tu. Ma refeream la Diaconu.
Sus In jos
adutza2000
Śŧąŕŧëř
Śŧąŕŧëř
adutza2000


Numarul mesajelor : 270
Varsta : 23
Bani : 226
Data de inscriere : 09/09/2010

Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Curs de magie - pentru incepatori   Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 3 EmptyLun Oct 18, 2010 5:22 am

Aaaa,dar cand mai tii si tu o noua lectie?
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Curs de magie - pentru incepatori   Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 3 EmptyLun Oct 18, 2010 5:49 am

Pai in curand. Vad ca Diaconu a adormit. Atunci daca vrei vino tu sa facem experimentul dupa care voi incepe sa predau o noua lectie.

Off: scuze, ca merg greu postarile in topic. Dar sunt 2 factori: scoala si lumea nu stiu ce are de la un moment dat ca s-a cam lasat de RPG.
Sus In jos
adutza2000
Śŧąŕŧëř
Śŧąŕŧëř
adutza2000


Numarul mesajelor : 270
Varsta : 23
Bani : 226
Data de inscriere : 09/09/2010

Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Curs de magie - pentru incepatori   Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 3 EmptyLun Oct 18, 2010 7:09 am

ok vin eu in fata...spun eu ridicandu-ma din banca
Bostan suparat 👽
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Curs de magie - pentru incepatori   Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 3 EmptyLun Oct 18, 2010 9:46 pm

Acum inainte de incheia prima lectie va spun cate ceva despre conrafarmecele elementare:

Hiss reprezinta nu un contrafarmec ci un contrablestem, inventat de catre Jarmo Ruotsin, un vrajitor din secolul 19, ce vorbea reptomita. A inventat acest contrablestem al blestemului care acoperea membrele celui atacat de muscaturi de sarpe ..

Oty este un simplu contrafarmec folosit adesea de catre vrajitorii care au o gradina sau o sera de plante magice. A fost inventat in prima jumatate a secolului 17 de catre un grup de vrajitori vindecatori pentru a anula orice farmec ce ar fi putut dauna plantelor ...

Rowie reprezinta contrafarmecul 'daunarii'. Vrajitoarea Abroa Maritschal din Irlanda a mostenit o casa de la bunicii sai, casa ce fusese afectata de multe farmece si vraji ce o facusera sa arate foarte veche si murdara .. inventand aceasta vraja, in 1688, a rezolvat problemele unei intregi comunitati.

Myllys .. Myllys este citit in oglinda Syllym, traducerea in Portugheza a lui Otravus.

Otravus este un blestem ce otraveste fiintele vii antidoul sau fiind contrafarmecul Myllys

Acum avem aici in ghiveci un copac care arata uscat. Dar nu este uscat in mod natural ci datorita unui cumul de blesteme care le-am pus pe el, ieri.

Care crezi ca ar fi vraja potrivita ca sa infloreasca din nou?
Sus In jos
adutza2000
Śŧąŕŧëř
Śŧąŕŧëř
adutza2000


Numarul mesajelor : 270
Varsta : 23
Bani : 226
Data de inscriere : 09/09/2010

Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Curs de magie - pentru incepatori   Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 3 EmptyMar Oct 19, 2010 4:32 am

Pai...Hiss?zic eu plina de nestiinta.
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Curs de magie - pentru incepatori   Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 3 EmptyMar Oct 19, 2010 8:47 am

-Hiss si Myllys se folosc asupra oamenilor si animalelor. Oty si Rowie se folosesc asupra plantelor.
upa cum am spus oty anuleaza orice farmec pus aupra plntelor si Rowie actioneaza contra farmecelor daunarii. Daca le imbinam impreuna ele ot actiona si aupra unui grup de farmece. Deci raspunsul este contraarmecul Oty Rowie iar daca era vorba de un animal sau om este vorba de contrafarmecul Hiss Myllys
Deci uite care e experimentul care vreau sa il facem. Intai vei rosti asupa acestei plante din ghiveci Oty Rowie si ea va inflori. Apoi vei rosti Oty Rowie Hiss Myllys si vom vedea ce vom obtine.
Sus In jos
°•°•Diaconu......°•°•
Śŧąŕŧëř
Śŧąŕŧëř
°•°•Diaconu......°•°•


Numarul mesajelor : 141
Varsta : 26
Location : In the CLUB....
Bani : 320
Data de inscriere : 07/07/2010

Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Curs de magie - pentru incepatori   Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 3 EmptyMier Oct 20, 2010 5:29 am

-Doamna profesoara...as putea sa......incerc si eu:D..Dar ceva mai ... Smiley12 Complicat/:)
Sus In jos
Sanara
Çövēŕ Ġïŕł
Çövēŕ Ġïŕł
Sanara


Numarul mesajelor : 1205
Varsta : 38
Bani : 906
Data de inscriere : 04/11/2009

Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Curs de magie - pentru incepatori   Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 3 EmptyMier Oct 20, 2010 8:16 am

-Sigr ca da. Lectia urmatoare vom invata despre semivraji asa ca poti incerca acum sa te gandesti la cateva posibilitati prin care poti crea semivraji din aceste 4 vraji.
Eu iti dau un exemplu: Rowieoty
Scrii semivrajile pe o foaie apoi dupa pauza, in ora urmatoare, vii in fata si le incercam.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Curs de magie - pentru incepatori   Curs de magie - pentru incepatori - Pagina 3 Empty

Sus In jos
 
Curs de magie - pentru incepatori
Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
 Subiecte similare
-
» Curs de gatit ( in bucataria cantinei )
» Curs de ecologie
» Curs de actorie
» Curs de fotografie
» Curs Muzica/Canto !

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ღAllgirlsღ :: Forum II :: RPG :: Scoala Alexandria-
Mergi direct la:  
creeaza un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente